Vardas, pavardė: Raigardas Tautkus.
Gimimo data, vieta: 1981 07 16, Raseiniai. 28 m.
Šeiminė padėtis: išsiskyręs; iš pirmos santuokos turi dukrą; su gyvenimo drauge Žaneta augina dukrytę Sofiją.
Į televizijos projektą „Chorų karai“ eini gerai praleisti laiką, laimėti ar...?
Anksčiau per daug apie dalyvavimą kažkokiuose projektuose negalvodavau. Kai pasiūlė dalyvauti „Chorų karuose“, pamaniau, jog tai puiki idėja. Nuvykęs į atranką, pamačiau, kiek talentingų žmonių susirinko, tad pagalvojau, kad ne tik projekte dalyvausiu, bet ir su išsirinktu choru tęsiu veiklą.
Chorai dažniausiai žmonėms asocijuojasi su rimta, nekomercine muzika, kuri įtinka tik vyresnio amžiaus žmonių skoniui. Ar nekyla grėsmė, kad projektas nesulauks sėkmės?
Savaime aišku, to akademinio repertuaro neišvengsime, tačiau jį pateiksime šiuolaikiškai.
Mariaus Žičiaus nuotr./Grupės N.E.O. koncertas |
Minėjai, kad į atranką susirinko daug talentingų asmenybių. Kai rinkaisi žmones, į ką labiausiai kreipei dėmesį?
Pirmiausia rinkausi pagal balsą, nes norėjau išsirinkti tik labai gerai dainuojančius žmones. Paskui dėmesį kreipiau į tai, kaip jie atrodo scenoje, į jų mokėjimą bendrauti, išvaizdą.
Vis dėlto svarbu, kad scenoje stovėtų gražus žmogus?
Natūralu, kad scenoje norime matyti gražius žmones. O į amžių aš nekreipiau dėmesio, atvirkščiai – labai norėjau, kad mano chore dainuotų miela močiutė. Nors ne viena atėjo į atranką, tačiau jų balsai, deja, manęs nesužavėjo.
Tave drąsiai galima vadinti garsenybių prodiuseriu?
Kaip pavadinsi – taip nepagadinsi. Esu prodiuseris, kūrėjas, atlikėjas.
Kaip manai, ar galėtumei vadovauti „mergyčių–pupyčių“ grupei, kuri publiką mėgintų papirkti apnuogintomis kojomis, didelėmis akimis, putliomis krūtinėmis?
Na, jei man dabar būtų 16 metų, tuomet galbūt... Dabar gyvenime vadovaujuosi visai kitais kriterijais. Be to, nemanau, kad tokie ir panašūs kolektyvai pakankamai uždirba. Tos mergytės nei stengiasi dirbti, nei jos išvis reikalingos. Laimei, mus užklupusi ekonomikos krizė šiek tiek apvalė muzikos rinką, išliko tikri kūrėjai, o tos grupės, kurios dirbo nenuoširdžiai, tik dėl pinigų, dingo arba merdėja.
Kai Tau buvo 16–17 metų, parašei 15 hitų Lietuvoje ir tuo metu uždirbai daug pinigų. Tai buvo aukso amžius?
Ne, nes dabar gyvenu geriau, protingiau. Tai buvo paauglystė, galbūt spalvingesnė, ekspresyvesnė nei kitų bendraamžių.
Bet buvai užsiminęs, kad jei tuo metu būtumei protingiau paskirstęs pinigus, jau prieš dešimt metų būtumei įsigijęs butą, automobilį...
Na, svarbu, kad dabar turiu ir butą, ir automobilį, ir studiją, ir pinigų man netrūksta. Lietuvoje tikrai nedaug žmonių pragyvena iš muzikos, bet asmeniškai aš neturiu kuo skųstis.
Kurį laiką gyvenai Norvegijoje, ten ruošeisi likti ir sukurti grupę. Kodėl planai pasikeitė?
Jei ten suburčiau muzikos grupę ir būčiau tik dainininkas, būčiau ne aš. Tie atlikėjai, kurie patys kuria dainas, yra gerokai pranašesni. Galbūt dėl to grupė N.E.O. gyvuoja jau beveik dešimtmetį.
Rimtai svarstei kraustytis gyventi į Čikagą, tačiau vėl gyveni, kuri dainas, koncertuoji Lietuvoje.
Šiandien jau nėra labai svarbu, kur gyveni. Dainą gali sukurti Lietuvoje, o Ameriką ji pasieks internetu. Čikaga man labai patinka, mielai gyvenčiau ten, o gal ir kitoje pasaulio šalyje. Aišku, aš be galo džiaugiuosi, kad esu reikalingas savam kraštui, kad turiu čia darbų, projektų, kurie mane sulaiko, tačiau jau seniai svajoju pakelti sparnus. Man neramu, nes daug pažadėjau kituose pasaulio kraštuose gyvenantiems žmonėms, ir mano duoti pažadai jau vėluoja...
Atskleisk paslaptį, kuo prasikalto Tadas (Lukoševičius – aut. past.), kad jis jau nebėra grupės N.E.O. narys?
Per daug niekuo neprasikalto. Tiesiog jau kelerius metus tyliai konfliktavome ir galiausiai teko išsiskirti. O naujasis narys Martynas į kolektyvą įsiliejo puikiai. Aišku, kol kas jis dar žalias, bet dėl to yra savotiškai įdomus.
Butauto Barausko nuotr./Raigardas Tautkus ir jo gyvenimo draugė Žaneta |
Internete radau nuotrauką, kurioje Tu su trumpais plaukais. Vos atpažinau Tave! Dabartinė Tavo šukuosena – įvaizdžio dalis ar vizitinė kortelė?
Tokiais ilgais plaukais vaikštau jau dešimtmetį. Ir vaikystėje nešiojau ilgus plaukus. Mano gyvenime permainų ir taip daug, tad nors šukuosena pastovi (juokiasi). Ir ja esu patenkintas! Tik kasdien tenka trinkti galvą. Nebetingiu, nes tai jau tapo įpročiu.
Su gyvenimo drauge Žaneta auginate dukrelę. Jau ir vestuvėms atėjo metas?
Oi, ne! Aš ne iš tų žmonių, kurie būtinai laikosi tradicijų. Vestuvės – labai stereotipiškas žingsnis. Suprantu tuos, kurie tuokiasi for fun. O tuoktis dėl to, kad taip reikia, nematau jokios prasmės. Mūsų šeimai vestuvės nėra būtinybė.
„Suprantu tuos, kurie tuokiasi for fun. O tuoktis dėl to, kad taip reikia, nematau jokios prasmės. Mūsų šeimai vestuvės nėra būtinybė.“
Įdomūs faktai:
• Pianinu Raigardas pradėjo groti būdamas ketverių metų.
• Iki mokyklos baigimo vaikinas jau buvo sukūręs 200 dainų; 60 iš jų Lietuvoje buvo labai populiarios.
• Vieni iš pagrindinių Raigardo užsakovų buvo jo tėvai (tėtis Alvydas Tautkus – grupės „Rondo“ narys – aut. past.).
• Įstojęs į Muzikos ir teatro akademiją, vaikinas pradėjo kurti styginių kvartetus, muziką fortepijonui, o Norvegijoje baigė garso režisūros studijas.
• Raigardas mėgsta keliauti, tačiau jis, net ir išvykęs, daugiausia laiko praleidžia viešbutyje – kuria dainas.
• Prodiuseris – aistringas lošėjas, dažnai lankosi kazino. Kartą per porą minučių jis išlošė 5 000 litų.
• Raigardas neabejoja, kad abi jo dukros bus muzikantės.