„Dailiojo odos meno amato tradicijas aš ir kartu esantys bendraminčiai propaguojame jau 15 metų. Įkūrusi mados namus Vilniuje, pradėjau dairytis pastato Kaune. Kreipiausi į savivaldybę, seniūniją. Norėjau prikelti naujam gyvenimui apleistą namą. Šis, stovintis S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje 24, buvo kaip tik toks“, – centro „Nauja Sirena“ atsiradimo istoriją pasakojo dizainerė. Šventinį vakarą į technines detales nenorėjusi leistis I.Serapinienė pabrėžė, jog be būrio bendraminčių nieko nebūtų padariusi. Atkurti apleistą statinį ir įkurti jame meno oazę per metus pavyko savo ir Lietuvos darbo biržos lėšomis.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Jaunųjų odos dizainerių sukurti batai |
„Man patiko kažkokio žymaus žmogaus posakis: šiais laikais laimi tie, kurie moka sujungti skirtingus dalykus. Tik taip galima išlikti, tai mes ir darėme, ir darysime“, – sakė menininkė. Naujame centre dirbs ne tik 4 Darbo biržos siųsti darbuotojai. Čia galimybę kurti gaus kiekvienas norintis.
„Ji bus atvira visiems, kurie nori kažką kurti. Ar tai būtų studentas, ar moteris, norinti pasigaminti kažką originalaus iš odos“, – žadėjo I.Serapinienė, pažymėjusi, kad „Naujoje Sirenoje“ labai laukiami ir kaimynai – Aleksoto gyventojai. Nemaža dalis jų, šeimininkės kviesti, atvyko į įkurtuves su dovanomis. Tarp svečių matėsi ir visuomenėje žinomų žmonių, tarp kurių – Kauno meras Andrius Kupčinskas su žmona Jurgita, aktorė Regina Varnaitė, Kaune šiuo metu kosmetologijos mokslus kremtanti dainininkė Arina, verslininkė Irena Matijošaitienė.
Atidaryme – jaunųjų kūrėjų darbai
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Atidarymo akimirkos |
Centro atidarymo vakarą jie galėjo apžiūrėti interjero detalėmis tapusius studentų kūrinius: Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dailės katedros trečiakursių odos dizainerių siurrealizmo stilistikoje sukurtą meninių batų kolekciją „Kelionė“, kurioje kiekvienos autorės batų porą atlikta remiantis skirtingų epochų stilistika, taip pat Šiaulių universiteto Odos dailės ir dizaino katedros studentų darbus, kurtus parodai „Šiuolaikinės meninio knygų įrišimo tendencijos Vakarų Europoje. Prancūziškasis knygų įrišimas“.
Susižavėjimo šūksnių pelnė absolventės Dovilės Kazlauskaitės diplominis darbas „Netradicinės rankinės“, atliktas transformuojant metalinius indus, suteikiant jiems naują išraišką ir paskirtį. Išradinga kūrėja „rankine“ pavertė tokius daiktus kaip kibirėlį, skirtą šampanui atšaldyti.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./VDA studentė M.Janušaitė |
Centro atidarymo vakarą odinių aksesuarų ir rūbų kolekciją „Pilotai“ pristatė ir rankinių dizainerės I.Serapinienės globojama Vilniaus dailės akademijos kostiumo ir dizaino studentė Miglė Janušaitė.
Pasak 21 metų kūrėjos, odiniai rūbai, avalynė ir aksesuarai tarp jos bendraamžių populiarūs, tačiau daugumai jaunimo vienetiniai kūriniai per brangūs.
„Tuomet gelbsti „antrų rankų“ asortimentas“, – juokėsi jaunoji menininkė. Vilniaus dailės akademijos ketvirtakursė prisipažino, kad nepaisant gyvūnų mylėtojų argumentų, jai labiau patinka dirbti su natūralia oda: „Natūralios odos batų nepalyginsi su dirbtinės...“. Tačiau tikino, kad jaunimas nespjauna ir į natūralios odos pakaitalus: „Kai oda derinama su kitomis medžiagomis, ne taip svarbu – natūrali ar dirbtinė ji“.