Rasa Martens ragina ištiesti pagalbos ranką vienišiems senjorams

Lietuvoje orios ir gražios senatvės tema itin opi, daug senolių jaučia nepriteklių, yra vieniši ir nepelnytai pamiršti. Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) ir jos savanoriai Lietuvoje stengiasi palengvinti sunkią senų žmonių kasdienybę. Šią organizaciją palaiko ir verslininkė Rasa Martens.
Rasa Martens
Rasa Martens / Asmeninio albumo nuotr.

„Turime rodyti pavyzdį vaikams, kad senatvė yra gerbtina, kad seni žmonės turi daug gerumo, patirties, tačiau jau nebeturi jėgų ir jiems reikalinga mūsų visų pagalba. Lietuvoje senoliai gyvena skurde, vargsta, daugelis jų yra labai vieniši. Taip neturėtų būti mūsų visuomenėje, kurioje seni žmonės buvo nuo seno gerbiami, – sako garsi verslininkė Rasa Martens. – Kiekvienas galime jau dabar spręsti šią problemą. Tereikia pradėti nuo mažų žingsnelių: pasirūpinti savo seneliais, senais žmonėmis, gyvenančiais kaimynystėje, ar kitais, kuriems reikalingas mūsų gerumas, pagalba, galų gale – bendravimas.“

R.Martens iš savo patirties viešbučių versle sako stebinti tendenciją, jog didžioji dauguma užsienio turistų – pagyvenę žmonės: „Jie keliauja, atostogauja ir gali sau leisti kitokį laisvalaikį nei namuose, tuo metu mūsiškai net negali oriai senti.“

Rasa Martens nuolat prisideda prie MOPT vykdomų akcijų. Pasak žinomos verslininkės, tie, kurie nori, bet neturi laiko aktyviai prisidėti prie tokių iniciatyvų, gali tai padaryti ir kitais būdais.

R.Martens teigimu, senoliams labai reikalingas ne tik maistas, bet ir veikla – užsienio pavyzdžiai rodo, kad turėdami veiklos seneliai jaučiasi daug laimingesni. Be to, senjorai savo gyvenimiška patirtimi mielai dalinasi su jaunais žmonėmis. „Senoliai yra išmintingi, turi begalinę kantrybę ir patirties, todėl visada gali ir išklausyti, ir patarti“, – sako verslininkė.

Rasa Martens mano, kad kiekvienas galime laisvai pasirinkti, kam aukoti 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio, tačiau būtų tikslinga neužmiršti organizacijos, kuri padeda labiausiai vargstantiems mūsų visuomenės nariams – seneliams.

Apie Maltos ordiną ir Maltos ordino pagalbos tarnybą

Maltos ordinas (MO) yra seniausia humanitarinės pagalbos organizacija pasaulyje, įkurta daugiau kaip prieš 900 m. Jeruzalėje. Daugiau kaip 80 tūkst. MO savanorių visame pasaulyje teikia pagalbą 5 mln. skurstančiųjų bei ligonių, o taip pat – nukentėjusių nuo karo, gamtos katastrofų, stichinių nelaimių.

Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) yra Maltos ordino socialinės pagalbos organizacija, įkurta 1991 m., dabar vienijanti daugiau kaip 700 savanorių. Pagrindiniai Lietuvoje vykdomi projektai yra: „Maistas ant ratų“ – karštos sriubos išvežiojimas į namus sunkiai sergantiems senukams 15-oje miestų, „Socialinė priežiūra namuose“ projektas 4 miestuose, taip pat – socialiniai vaikų dienos centrai 8-iuose miestuose. Veikia jaunųjų maltiečių organizacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų