„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Redirected / Už Lietuvą!“ pasirengęs beprecedentei kovai su piratais

Populiarumo rekordus mušantis naujasis režisieriaus Emilio Vėlyvio filmas „Redirected / Už Lietuvą!“ šalies kino teatruose startavo įvertinęs ir pasirengęs visoms galimoms rizikoms, susijusioms su nelegaliu filmo kopijavimu. Kovai su piratavimu filmo komanda naudoja ne tik moderniausias technologijas, tačiau ir fizinę apsaugą – įtartinų asmenų patikrinimą kino teatruose, įvairias kino salių stebėjimo priemones bei internetinės erdvės monitoringą, kurį atlieka specialiai pasamdyta profesionalų komanda.
„Redirected   Už Lietuvą!“ pasirengęs beprecedentei kovai su piratais
„Redirected Už Lietuvą!“ pasirengęs beprecedentei kovai su piratais / Pauliaus Makausko nuotr

Tokios griežtos filmo apsaugos priemonės pirmą kartą Lietuvos kino istorijoje pasitelktos neatsitiktinai – kino juostos premjera užsienyje numatoma tik po kelių mėnesių, todėl piratinės kopijos atsiradimas internete kino komandai galėtų reikšti milijoninius nuostolius. Tuo tarpu E.Vėlyvio fanams – nusivylimą, kadangi nepasiekus užsibrėžtų tikslų, naujo jo filmo tektų laukti ne 5 metus, bet galbūt net dešimtmetį. O sėkmingas „Redirected / Už Lietuvą!“ pasirodymas reikštų pradžią naujai kino juostai bei aukštesnei kokybės kartelei.

„Su piratavimu, arba, paprasčiau tariant, vagystėmis esame pasirengę kovoti visomis priemonėmis, kurias mums suteikia Lietuvos įstatymai. Tam mums, žinoma, padeda ir kino teatrai – pradedant įtartinų asmenų patikrinimu ir baigiant naktinio matymo kameromis kino salėse, tačiau puikiai suprantame, kad to nepakanka. Todėl pasamdėme profesionalus, kurie atlieka specialų monitoringą internete, ir turime pasakyti, kad labai efektyviai – vakar prieš vidurnaktį internete buvo pasirodžiusi netikra  filmo kopija, ir į tai buvo sureaguota itin operatyviai. Turime išsisaugoję visus interneto IP adresus, kas siuntėsi šią kopiją, bet kadangi ten buvo tik apgaulė, imtis jokių teisinių priemonių prieš juos pagrindo nėra. Tikimės, kad to ir neprireiks“, – teigia filmo prodiuseris Donatas Šimukauskas.

Pasak jo, kino teatruose taip pat jau buvo sulaikytas vienas asmuo. „Jaunuolis su mobiliuoju telefonu nufilmavo nedidelį filmo fragmentą ir buvo sulaikytas kino teatro salėje. Tačiau, paaiškėjus, kad jis dvyliktokas ir jokių ketinimų kopijuoti bei platinti visą filmą internete neturėjo, nusprendėme negadinti jam vienų svarbiausių metų prieš renkantis aukštąjį mokslą. Tačiau, pabrėžiame, kad kiekvienas nusprendęs pakartoti tokius žygius, gali tikėtis atitinkamų bausmių – iki 2 metų laisvės atėmimo bei civilinio ieškinio iš filmo kūrėjų komandos, kuris gali siekti keletą milijonų litų“, – sako D.Šimukauskas.

„Redirected / Už Lietuvą!“ oficialiame puslapyje socialiniame tinkle Facebook retkarčiais vis dar pasirodo klausimų apie filmo kopijas internete. Tai, pasak filmo autorių, parodo lietuvių požiūrį į piratavimą. „Juk niekas viešai neklausinėja, kaip apvogti, tarkim, parduotuvę? Tačiau klausti apie vogtas filmo kopijas internete kai kam atrodo normalu. Tikimės, kad toks požiūris keisis ir atsiras vis daugiau suprantančių, kad legalus lietuviškų filmų žiūrėjimas prisideda prie visos Lietuvos kino industrijos kokybės kilimo“, – tikisi „Redirected / Už Lietuvą!“ prodiuseris.

Pastebėjus galimus piratavimo veiksmus, susijusius su „Redirected /Už Lietuvą!“, filmo kūrėjų komanda prašo informuoti el. paštu admin@redirectedmovie.com.

VIDEO: Filmo anonsas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“