Richardą Bransoną skraidinęs oreivis Romanas Mikelevičius: „Neišvengėme kuriozo – nusileidus pievoje, močiutė vijo mus lauk iš ganyklos“

Savaitgalį Lietuvoje viešėjęs britų milijardierius ir verslo magnatas seras Richardas Bransonas rado laiko ir senai savo aistrai – oreivystei. Tiesa, Atlanto ir Ramųjį vandenynus karšto oro balionu perskridęs verslininkas šįkart į dangų kilo ne vienas, o orlaivio „vairą“ dalijosi kartu su patyrusiu Lietuvos oreiviu, įmonės „Gera dovana“ oro baliono pilotu Romanu Mikelevičiumi.
Richardo Bransono skrydis oro balionu
Richardas Bransonas ir Romanas Mikelevičius / Skrydžio rengėjų nuotr.

25 metų skraidymo oro balionais patirtį turintis profesionalas teigia, kad skrydis su R.Bransonu jam ypatingas dėl daugelio priežasčių, tačiau svarbiausia jų – šio žmogaus pasiekimai oreivystės sporte.

„R.Bransonas yra labai aistringas skraidymo oro balionais entuziastas, turintis didžiulę patirtį. Šiam žmogui balionu beveik pavyko apskristi Žemę, jam priklauso ir skrydžio šia skraidymo priemone greičio rekordas. Be to, jis yra oro balionus gaminančių įmonių bendraturtis. Suprantama, man kaip oreiviui skristi ir pilotuoti balioną kartu su šiuo fantastišku žmogumi buvo tikrai neeilinis įvykis ir didelė garbė“, – pasakoja R.Mikelevičius.

Anot oreivio, 2000 valandų, kurias jis kaip profesionalas praleido ore, tikrai nublanksta prieš R.Bransono patirtį, tad sužinojęs, kad būtent jam teks skristi su milijardieriumi, pasijuto šiek tiek keistai.

„Seras R.Bransonas prisipažino, kad ir jam šis skrydis buvo labai svarbus, nes oro balioną jis pilotavo po ketverių metų pertraukos, todėl jautė šiokią tokią įtampą norėdamas tai atlikti kuo geriau, – pasakoja oreivis. – Skrendant garsiajam verslininkui reikėjo nemažai pagalbos – visų pirma dėl to, kad aš geriau pažįstu techniką, kurią teko naudoti.“

R.Mikelevičiaus teigimu, nors R.Bransonas yra komunikabilus, šiltas ir paprastas žmogus, skrydžio metu daug bendrauti nebuvo kada.

„Bendravome kaip pilotas su pilotu, – pasakoja „Gera dovana“ oro balioną pilotuojantis oreivis. – Seras buvo labai susikoncentravęs į skrydį, o pakilus virš Kauno apylinkių norėjo pabūti su savimi, pamąstyti ir pasigrožėti atsiveriančiu vaizdu. Vis dėlto, kai nusileidome Richardas atviravo apie šio skrydžio svarbą jam, taip pat džiaugėsi puikiomis Lietuvos gamtos sąlygomis oro balionų sportui. Anot jo, Didžiojoje Britanijoje dėl intensyvaus žemės ūkio ir urbanizacijos oro balionais skraidyti sudėtinga.“

„Vis dėlto ir čia, Lietuvoje, nusileidę į pievą vietos močiutės nebuvome sutikti labai svetingai“, – kuriozą, kai iš dangaus nusileidusios įžymybės pavaišinti šviežiu pienu nepanoro karves melžianti senolė, prisimena Romanas.

„Moteriškė pasitaikė išties principinga. Ji ne tik atsisakė mūsų pilotų komandos pasiūlytos piniginės kompensacijos už patryptą ganyklą ir sutrikdytas karves, bet ir vijo mus kuo greičiau iš lauko. Nelabai jai buvo svarbu, ar su mumis atskrido garsus milijardierius, ar kokia kita įžymybė“, – linksmai prisimena oreivis.

Anot jo, pats R.Bransonas įvykio nesureikšmino ir nuleido jį juokais.

Po vizito į Lietuvą seras R.Bransonas įspūdžiais pasidalijo ir su tūkstančiais savo tinklaraščio skaitytojų. Šiame straipsnyje R.Bransonas pasakoja, kad jam buvo nepaprastai malonu po kelerių metų pertraukos vėl stoti prie oro baliono „vairo“.

„Mes skridome virš istorinio senamiesčio ir buvo smagu skrieti virš upės. Kiekvienam rekomenduočiau bent kartą gyvenime patirti skrydžio oro balionu jausmą. Pabėgti nuo visų gyvenimo rūpesčių pakilus į orą ir būti nešamam vėjo yra tikra palaima“, – teigė R.Bransonas.

Skrydžio rengėjų nuotr./Richardas Bransonas ir oro baliono pilotas Romanas Mikelevičius (deainėje)
Skrydžio rengėjų nuotr./Richardas Bransonas ir oro baliono pilotas Romanas Mikelevičius (dešinėje)

Skraidino ne vieną Lietuvos garsenybę

Oro balionus daugelį metų pilotuojančiam R.Mikelevičiui R.Bransonas yra garsiausia įžymybė, su kuria teko skristi, tačiau ne vienintelė.

„Viena pirmųjų mane žavinčių garsių asmenybių mano baliono pintinėje buvo Šarūnas Marčiulionis“, – prisipažįsta pilotas ir priduria, kad krepšininkus skraidinti tenka gana dažnai, tik jų pavardžių atskleisti negali, nes sportininkai sutartyse dažnai įsipareigoja neskraidyti jokiomis kitomis priemonėmis, išskyrus lėktuvus. Neseniai patyrusiam pilotui teko skraidinti ir dainininkus Jurgį Didžiulį bei Eriką Jennings.

Oreivio teigimu, pasiskraidymas oro balionu yra labai populiari pramoga ne tik tarp įžymybių, nes jos kainą pastaraisiais metais pavyko sumažinti daugiau nei trečdaliu. „Didėjantis skrydžių oro balionais populiarumas Lietuvoje aiškiai pastebimas. Štai, pavyzdžiui, pernai mūsų balionai į dangų kilo 43 proc. dažniau nei dar ankstesniais metais. Šiemet laukiame ne mažesnio populiarumo augimo“, – teigia pilotas.

Anot jo, sezono metu per mėnesį, jei oro sąlygos leidžia, oro balionu jam tenka kilti maždaug po trisdešimt kartų per mėnesį.

„Paklausa išties didelė, vieno baliono paskraidinti visus norinčius jau nebepakanka. Šiuo metu laukiame antro visiškai naujo „Gera dovana“ oro baliono, tad į dangų šiemet, kol orai leis, kilsime dar dažniau“, – ateities planais dalijasi oreivis.

Informaciją parengė „Gera dovana“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai