„Tai knyga apie moters brandą, kuri neretai prasideda sulaukus 40 ar 50 metų. Tačiau, kad ir kaip būtų gaila, vyresnio amžiaus moterys yra išstumiamos į gyvenimo paraštes. Noriu jas paraginti nebijoti garsiai kalbėti apie savo teises, patarti, kaip jei ne būti laimingoms, tai bent kaip nebūti nelaimingoms“, – Žmonės.lt sakė R.Vanagaitė.
Pasak jos, knyga „Ne bobų vasara“ – tai savotiškas motyvacijos kupinas mokymų vadovas, padėsiantis iš naujo pamilti save antroje gyvenimo pusėje ar kitaip vadinamame trečiajame gyvenimo veiksme.
165 puslapių knygą R.Vanagaitė parašė per nepilnus tris vasaros mėnesius, viešėdama pas draugą Anglijoje. „Sėdėjau ant jūros kranto ir kasdien po tris valandas rašiau. Kasdien po skyrių. Pradžioje maniau neužteks minčių, bet paskui vos ir sustoti galėjau“, – juokėsi knygos autorė.
Šiandien ji sako į knygą sutalpinusi per 60 gyvenimo metų sukauptą patirtį, atrastas mintis, kuriomis norėjo pasidalinti su panašaus likimo moterimis. „Knygą rašiau, nes supratau, kad pagaliau atėjo laikas gyventi taip, kaip noriu. Nesakau, kad tai lengva, tačiau labai svarbu aiškiai suprasti, ko nori iš gyvenimo ir kas teikia daugiausia džiaugsmo. Ir tai daryti“, – įsitikinusi ji.
R.Vanagaitė prisiminė pasakojimą, kaip sykį žmogus atėjo pas Dievą ir klausia, kodėl jis taip nelaimingai gyvena? Dievas jo paklausė, kas jis toks. Žmogus nežinojo atsakymo. Tuomet Dievas tarė, kad norint gyventi laimingą gyvenimą reikia vieno dalyko – atpažinti, kokia vidinė sėkla yra tavyje pasėta. Juk jei nešioji dilgėlės sėklą, kodėl augini save kaip rožę? O jei viduje esi ąžuolas, kodėl augi kaip drebulė? Esą būtent dėl to laimė ir nusisuka, nes nesi tuo, kuo turėtum būti.
„Tai gal ir negalioja 18-metėms, iki 30-ties reikia ieškoti savęs. Tačiau kai tau 40–50 metų – nebėra kada ieškoti, reikia žinoti, ko nori iš gyvenimo“, – sako R.Vanagaitė.
Šiandien ji moteris vadina stipriąja lytimi. Todėl, kad šiuolaikinės moterys sugeba aprėpti daugybę pareigų. Tačiau joms taip pat svarbu nepalūžti. „Mano gyvenimo moto – džiaukis savimi ir pasirūpink kitais. Ir būtent tokia eilės tvarka reikėtų dėlioti žodžius. Pirmiausia reikia žiūrėti savęs. Tik taip pavyks pratęsti bobų vasarą ir ji truks ne dvi savaites, o visą gyvenimą“, – sako ji.