Prieš pareinant namo daugelis dar užsuka į krautuvėlę, kurioje Milda patars, kurios daržovės šviežesnės, į kepyklėlę sūrio lazdelių prie vyno, į kirpyklą pas Dalytę ar palieka vaikų batus apsiūti Romukui.
„Mano kiemas“ yra erdvė, kurioje vedžiojame šunį, einame pasivaikščioti, baramės su kaimynais dėl amžinai veikiančios automobilio signalizacijos, nešame šiukšles, skundžiamės, kad kažkas amžinai kažką gręžia, sėdime su kaimynais kieme ant suolelio, sodiname darželius po balkonais.
„Mano kiemas“ kalbasi su miestelėnais – architektais, menininkais, valdininkais, gydytojais, senais gyventojais, kaimynais ir praeiviais.
Laidos koncepcija kažkada atėjo į galvą Ryčiui Zemkauskui, kuriant „Alchemijos“ laidas.
„Pagalvojau, kad Lietuva galiausiai susikraustė į miestus ir čia susikūrė savo bendruomenes. Kai kurios jų, kaip Vilniaus Užupis ar Kauno Šančiai, labai ryškios ir charakteringos. Šančiai net turi savo dialektą. Kai kurios ramios ir ne iškart pastebimos. Bet visur yra istorijų, kurias verta papasakoti“.
Pasakoti istorijas ir kalbėtis su žmonėmis ėmėsi žurnalistė Jurgita Pridotkaitė ir operatorius Gvidas Kovėra. Visą vasarą ir rudenį jie keliavo po Lietuvą.
Ir dar vienas visiškai išskirtinis šios laidos bruožas. „Mano kiemo“ laidoje garsūs ir ne tokie garsūs Lietuvos muzikantai trumpam tapo gatvės muzikantais. Ar... savo kiemo muzikantais. Nuo Lino Adomaičio iki klaipėdiečių jaunimo grupės „Grock“ ar violončelininko Sauliaus Bartulio.
„Mano kiemas“ per Info televiziją sekmadienio vakarais 21.45 val.