Santariškių klinikose pradėtas taikyti Lietuvoje naujas onkologinių pacientų gydymo būdas

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centro direktoriaus profesoriaus Kęstučio Strupo vadovaujama medikų komanda praėjusią savaitę, balandžio 7 d., pradėjo sunkiai sergančius onkologinius pacientus gydyti naujuoju būdu – taip vadinamu HIPEC – hipertermine peritonite chemoterpapija.
Gydytojas
Gydytojas. / Photos.com

Šis gydymo būdas taikomas pacientams, sergantiems onkologinėmis ligomis, kai kiti įprasti metodai tampa neefektyvūs.

Prof. K.Strupas pasakoja, kad pacientui, pirmiausia kartu su pilvaplėve pašalinami visi išplitę vėžio židiniai. Tada specialia medicinos įranga leidžiami į pilvo ertmę iki 42 laipsnių temperatūros pašildyti priešvėžiniai preparatai. Jų cirkuliacija trunka iki 2 val. Pasak medikų, tokioje temperatūroje cheminio preparato poveikis yra agresyvesnis, kas leidžia pašalinti likusias vėžio ląsteles, pagerinti vaisto absorbciją, neveikiant viso organizmo ir išvengiant nepageidaujamo poveikio.

Prof. K.Strupas šį gydymo metodą pavadino sudėtingąja chirurgija, nes jis gali būti taikomas tik daugiaprofilinėse ligoninėse, o visa procedūra trunka kartu su chirurgine operacija net 8–12 val.

Vėliau paciento būklė iki 4 parų stebima intensyvios terapijos skyriuje.

„Dar vakar tokie pacientai buvo pasmerkti, nes įprasti gydymo būdai buvo neefektyvūs. Tačiau pasaulyje įdiegti naujausi gydimo metodai parodė, kad tokius sergančiuosius jau galime išgelbėti ir pagerinti jų gyvenimo kokybę. Todėl mums, medikams, tai dar didesnis darbo įprasminimas“,  – sako K.Strupas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai