Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Saulius Skvernelis atsakė į Natalijos Bunkės prašymą: „Smurtas nėra vien socialiai pažeidžiamų šeimų bėda“

Buvęs vidaus reikalų ministras, anksčiau ėjęs ir policijos komisaro pareigas Saulius Skvernelis sureagavo į Natalijos Bunkės prašymą.
Natalija Bunkė
Natalija Bunkė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Socialiniame tinkle jis paviešino įrašą, kuriam atsakė į atlikėjos sekmadienio rytą išsakytą kreipimąsi dėl policijos darbo. Tuomet N.Bunkė piktinosi, kad „situacija yra beviltiška, nes policija neturi galimybių sulaikyti chuliganiškai besielgiantį asmenį ilgiau nei 3 valandoms“.

„Ar nevertėtų keisti įstatymų ir suteikti daugiau galių policijos pareigūnams, kad jie patys galėtų įvertinti situaciją ir priimti sprendimą dėl asmens užkardymo?“, – kreipdamasi į S.Skvernelį feisbuke rašė N.Bunkė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Natalija Bunkė išgyveno košmarą: į namus įsibrovęs girtas Vilmantas Dilys ėmė deginti jos daiktus

Į situaciją netruko sureaguoti ir pat S.Skvernelis. Socialiniame tinkle jis išplatino įrašą, kuriame rašė:

„Miela Natalija, man tikrai liūdna matyti šią situaciją. Nelabai suprantu, kodėl kalbama apie trijų valandų sulaikymą. Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas numato ne vieną prevencinę priemonę, nukreiptą prieš smurtautoją: jis gali būti įpareigotas nesiartinti prie namų, išsikelti iš jų, gyventi skyriumi, neieškoti kontaktų, nebendrauti ir t.t.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Per 48 valandas tokias priemones gali skirti ikiteisminio tyrimo teisėjas. Prireikus gali būti skiriamas netgi suėmimas. Tikrai nėra taip, kad išsiveža trims valandoms ir paskui kaip niekur nieko paleidžia. Jei yra pagrindai – galimas sulaikymas ir ilgesniam laikui.

Be to, pagal Jūsų aprašytus faktus galima įžvelgti ir kitus nusikaltimus, numatytus Baudžiamajame kodekse: neteisėtą įsibrovimą į patalpas, turto niokojimą. Svarbu, kad pasitikėtumėte policija ir pateiktumėte jai visą reikalingą informaciją.

Apskritai, Jūsų istorija parodo, kad smurtas artimoje aplinkoje nėra vien socialiai pažeidžiamų šeimų bėda. Tokią nuomonę dažnai bando įpiršti nemažai politikų, raginančių policiją ir valstybę nesikišti į šeimų ir porų „asmeninį gyvenimą“, mat „smurtas nėra problema“... Ačiū už tai, kad netylite.

Smurto ir grėsmės akivaizdoje valstybė privalo apginti skriaudžiamuosius ir tai daryti neatmestinai. Nukentėjusiesiems svarbu neslėpti jokių detalių ir pasitikėti teisėsauga – tik taip galime pajudėti į priekį.

Smurtą namų aplinkoje patiriantys asmenys Lietuvoje vis dar nėra pakankamai apsaugoti, pokyčiai šioje srityje stringa, mat tai yra bendras tiek policijos, tiek nevyriausybininkų, tiek socialinių tarnybų darbas. Itin svarbu, kad moterys netylėtų – tik taip pavyks įrodyti politikams, kad reikia radikalių pokyčių, o šeimos neturi būti paliktos vienos kovoti su kylančiomis problemomis.

Atidžiai seksiu Jūsų situaciją. Siunčiu Jums savo palaikymą ir raginu NETYLĖTI, NEBIJOTI ir kovoti už savo ir vaikų teises. Raginu tai daryti tiek Jus, tiek ir kitas šeimas, susiduriančias su smurto problema.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Natalija Bunkė: „Situacija beviltiška, nes policija negali sulaikyti asmens ilgiau nei 3 val.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?