Nesėkmė – kelias sėkmės link
„Hito sąvoka galima pritaikyti bet kuriai sričiai ar veiklai. Labai svarbu kiekviename versle turėti tai, kas ryšku, matoma, girdima, norima. Svarbu turėti hitą. Lyderystė pati iš savęs nėra lyderystė, jei jos nelydi gausi susidomėjimo, susižavėjimo, populiarumo ir pagarbos banga“, – sako Linas Adomaitis, kuris savo mintimis apie lyderystę pasidalins lapkričio 20-ąją Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje, vyksiančioje Pasaulinėje lyderystės konferencijoje.
Pasak Lino, muzikos pasaulyje hitai gimsta netikėtumų dėka: „Dedi viltis į kurį nors kūrinį, o populiarumą pelno visai kita daina. Galima teigti, kad čia veikia tam tikri metafiziniai reiškiniai ir suvokimas, jog ne tik autorius sukurdamas, bet ir klausytojas įsileisdamas kūrinį į save padaro jį populiariu.“
Anot L.Adomaičio, sėkmė ir išbandymai eina drauge – tai leidžia neužmigti ant vieno kūrinio sėkmės laurų. „Lygiai tokie patys dėsniai egzistuoja ir gyvenime. Patirdami nesėkmę, mes mažiname klaidų kiekį ir einame sėkmės link.“
Du naujus kelius atvėrę hitai
Linas prisiminė ir savo paties hitus, atvėrusius daugelį naujų kelių. Pirmasis kūrėjo hitas „Ar tu ją matei?“ atvėrė duris į visas radijo stotis bei renginius, o tuometinei atlikėjo grupei „L+“ tai sukėlė didelę nuostabą.
„Mums pasisekė, nes daina fenomenaliai greitai šovė taip aukštai, kad nepaleidžia ir šiandien, neįsivaizduoju koncerto be šio hito, – pasakoja L.Adomaitis. – Na, o pastarųjų metų šviesulys – daina „Vandenynai“, sukurta mano pirmagimei dukrai. Šiemet kūrinys turbūt išgyveno ryškiausią švytėjimą – tūkstančiai pasaulio lietuvių dainavo šią dainą pilnutėliame Vilniaus Vingio parke, Lietuvos 100-mečio Dainų šventėje.“
Kalbėdamas apie lyderystės ir kūrybiškumo sąsajas, L.Adomaitis pabrėžė, jog geras lyderis visuomet yra ir geras kūrėjas, gebantis spręsti iššūkius. „Nors gerai skaičiuoti ir išmintingai valdyti resursus būtina, vien matematiniai skaičiavimai nesuteikia lyderio statuso. Lyderiui ypatingai reikia charizmos, nuoširdumo, humoro, jautrumo, empatijos ir visų kitų žmogiškų savybių, dėl kurių kolektyvas pamilsta ir gerbia savo vadovą“, –sako L.Adomaitis, Pasaulinėje lyderystės konferencijoje skaitysiantis pranešimą, kurio tema: „Sėkmę lemia hitai, o hitams tarnauja sėkmė“.
Savo pranešimo žinutės Linas kol kas nenori atskleisti: „Bus nemažai improvizacijos. Kaip visada, stengsiuosi apjungti sceną ir auditoriją. Kalbant apie lyderystę, sieksiu atskleisti savo matymo kampą – lyderis nėra atsiskyręs, jis veikia su visais drauge ir telkia vienybėn.“
Pakilti nuo suolo ir imtis iniciatyvos
Konferencijoje pasirodys ir pranešimą tema „Sėdėdamas ant suolo, nieko nesukursi“ skaitys ir legendinis Lietuvos krepšininkas Rimantas Kaukėnas, kuriam ši frazė susijusi ne tik su sportu, bet ir su gyvenimu.
„Tai – metafora, simbolizuojanti drąsą, ryžtą, norą veikti ir nelaukti, kol kažkas padarys už tave, – sako jis. – Sėdėjimas ant suolo yra laukimas, stebėjimas iš šalies, o lyderystė – nuolatinis judėjimas į priekį. Norint sukurti kažką prasmingo, negali laukti, kol tai įvyks savaime – reikia imtis iniciatyvos, pakilti nuo suolo ir veikti. Lyderis – tas, kuris įkvepia kitus, rodo pavyzdį ir nebijodamas atsakomybės eina pirmyn.“
Anot Rimanto, „išsijudinti“ norinčiam žmogui reikia noro tobulėti ir augti, taip pat – didelio ryžto keistis. „Viskas prasideda nuo noro išbandyti kažką naujo ir peržengti savo ribas, – sako R.Kaukėnas. – Nereikia bijoti suklysti – siekime geriausio, bet nepamirškime, kad tobulumo nėra. Drąsa klysti ir mokytis iš klaidų yra tiesiausias kelias į sėkmę, tai ir yra tikroji lyderystė. Taip pat labai svarbu sukurti aplinką, kurioje žmonės jaustųsi palaikomi, drąsūs ir pasitikintys savimi.“
Sėkmė – komandinių pastangų rezultatas
Krepšininkas įsitikinęs, kad sėkmė priklauso ne tik nuo tavo paties, bet ir nuo komandinių pastangų – tai galioja ir sporte, ir labdaringoje veikloje.
„Reikia tikėti komanda, pasikliauti ja, o norint pasiekti užsibrėžtų tikslų, būtina sunkiai ir atkakliai dirbti, perlipti per save, aukotis ir dažnai susidurti su netikėtais sunkumais. Niekas nesakė, kad augti kurioje nors srityje bus lengva, svarbiausia – nepasiduoti. Mano asmeninė patirtis sporte ir labdaringoje veikloje padėjo suvokti, kaip svarbu ne tik pasiekti asmeninius tikslus, bet ir padėti kitiems. Labdaringa veikla atskleidė, kad tik bendradarbiaudami ir padėdami vienas kitam galime pasiekti daugiau“, – pasakoja R.Kaukėnas.
„EuroChallenge“ taurės rungtynės – sunkiausia karjeros akimirka
Krepšininkas pasidalijo ir vienu kritiniu sportinės karjeros momentu, kai prireikė į priekį vedančios lyderystės: „Žaidėme FIBA „EuroChallenge“ taurės rungtynėse. Po beveik 18 valandų trukusios kelionės atvykome į viešbutį trečią valandą nakties, o jau vidurdienį turėjome rungtynes. Buvome išsekę ir beveik nieko nevalgę. Žaidėme labai sunkias rungtynes, niekam nesisekė. Pastebėjęs tai, ėmiausi iniciatyvos ir ėmiau tempti komandą. Mums pavyko. Džiaugiuosi, nes po tų pačių rungtynių patekę į
„EuroChallenge“ finalinį ketvertą, jį laimėjome. Tai buvo vienas sunkiausių mano karjeros momentų.“
Konferencijos metu R.Kaukėnas bandys pabrėžti, jog lyderystė yra pagalba kitiems, o ne vien tik asmeninių tikslų siekimas. „Tikras lyderis mato bendrą viziją bei tikslą, įkvepia judėti pirmyn ir rodo pavyzdį savo veiksmais, – teigia jis. – Kiekvienas iš mūsų gali tapti lyderiu, jei tik atras savyje pakankamai jėgų, drąsos ir noro skatinti kitus augti. Nereikia laukti – tiesiog reikia pakilti nuo suolo ir pradėti veikti.“
Pasaulinė lyderystės konferencija – jau penkioliktą kartą organizuojamas renginys, kuriame šiemet pranešimus skaitys 5 JAV bei 4 Lietuvos pranešėjai. Konferencijoje dalyvaujantys įvairių sričių ekspertai atvirai pasakos apie savo sėkmes, nesėkmes bei išmoktas pamokas, iliustruojančias, kad lyderystė įkvepia, paskatina ir nukreipia, o pokytį kuria paprasti žmonės.