„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Senjorė Elena ryžosi išvaizdos pokyčiams: „Moterims kartais norisi naujų pojūčių“

Senjorė Elena – aktyvi ir ne vienai organizacijai priklausanti moteris. Išėjusi į pensiją, ji atrado savanorystę, o pandemijos laikotarpiu įsitraukė į virtualią mokymų bei bendravimo erdvę „Senjorų pasaulis“, kur ne tik palaiko ryšį su savo bendraamžiais, bet ir lavina naujus įgūdžius. Visgi, rūpindamasi savimi bei savo išvaizda, Elena pagaliau išdrįso įgyvendinti seną svajonę ir rodydama drąsų pavyzdį kitiems, pirmą kartą apsilankė pas mikropigmentacijos meistrę.
Senjorė Elena
Senjorė Elena / Evaldo Rudžio nuotr.

„Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus šeštadieniais žadina senjorų norus pildanti laida „Pirmi kartai. 60+“, kurioje dalinamasi ne tik senjorams aktualia šių dienų informacija, bet ir unikaliomis istorijomis, kurių herojai, laužydami mitus apie savo amžių, išpildo ilgai kauptas svajones ir pasiryžta išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.

Viena iš laidos herojų – aktyvi senjorė Elena, priklausanti ne vienai organizacijai ir dalyvaujanti įvairiose senjorų veiklose. Viena tokių – „Senjorų pasaulis“, kurį moteris atrado pandemijos laikotarpiu ir sako, kad dalyvavimas tokioje veikloje yra raktas į ilgaamžiškumą.

Evaldo Rudžio nuotr./Laidos „Pirmi kartai. 60+“ akimirka
Evaldo Rudžio nuotr./Laidos „Pirmi kartai. 60+“ akimirka

„Tai labai svarbu, kadangi jeigu išeini į pensiją ir užsidarai namuose, tu nori nenori sensti bei pilkėji. Mūsų senjorai skaičiuoja žingsnius, kuriuos kartu sudėjus nueiname didžiulius atstumus, virtualiai keliaudami po pasaulį ir iš kiekvienos šalies išgirsdami vietinių istorijas apie jų gimtąjį šalį. Taip nebūdamas, pavyzdžiui, Graikijoje, gali susipažinti su ta šalimi, geografija, papročiais. O jeigu užsidaręs sėdėtum – nieko nepamatytum“, – laidoje įspūdžiais dalinosi Elena.

„Senjorų pasaulis“ – tai virtuali mokymų ir bendravimo erdvė, norintiems tobulėti bei prasmingai leisti laiką. Čia galima ne tik susipažinti su žmonėmis, bet ir išmokti naujų dalykų. Pavyzdžiui, Elena dabar mokosi italų kalbos, nes būtent kelionės į Italiją metu buvo sužavėta šios kalbos grožiu.

„Labai tokia skambi, greita kalba, labai sužavėjo ir mes per kalėdinį vakarėlį jau sudainavom itališką dainą. Mokinomės būrelyje kalbos ir rengėm Adventinę programėlę, kaip ataskaitą už pirmą semestrą“, – asmeniniais pasiekimais didžiavosi moteris.

Evaldo Rudžio nuotr./Laidos „Pirmi kartai. 60+“ akimirka
Evaldo Rudžio nuotr./Laidos „Pirmi kartai. 60+“ akimirka

Negana to, Elena atranda laiko dar ir savanorystei. Kaip teigia pati senjorė, gerų darbų darymas jai suteikia komforto jausmą. Tačiau norėdama dar labiau jaustis patenkinta savimi, moteris atskleidė turinti neišpildytą svajonę, susijusią su grožio procedūromis.

„Moterims kartais norisi naujų pojūčių ir aš seniai vis pagalvodavau apie ilgalaikio makiažo antakiams procedūrą. Graži išvaizda man priduoda pasitikėjimo savimi, jeigu patinku sau, galvoju, kad patiksiu ir kitiems. Yra smagu namuose atsikėlus pasišukuoti, pasitvarkyti, nebūti kaip pelenei, juk net chalatą aš nešuosi tik į ligoninę“, – sava filosofija dalinosi senjorė.

Šį jos norą išpildyti padėjo mikropigmentacijos meistrė ir tarptautinė lektorė Monika Poškutė, kuri pakvietusi moterį į savo salono kėdę, atliks antakių mikropigmentaciją, pritaikytą brandžiai odai.

„Senjorams, kurie nedrįsta bandyti, norėčiau pasakyti drąsiai, jog reikia išdrįsti ir bandyti nes laikas eina ne mūsų naudai. Reikia bandyti viską, ką tik gali, nes kitaip, gali ir nesuspėti, o suspėti norisi daug“, – tikino laidos herojė.

Evaldo Rudžio nuotr./Laidos „Pirmi kartai. 60+“ akimirka
Evaldo Rudžio nuotr./Laidos „Pirmi kartai. 60+“ akimirka

Kita laidos herojė – senjorė Aldona, kuri tikina, kad lengviau senti jai padeda sportas.

„Kadangi jaunystėje aktyviai sportavau lengvąja atletiką-bėgimą, tai dabar man lieka vaikščiojimas. Rytais darau mankštą, po pusryčių einu pasivaikščioti, einu į treniruotę, po treniruotės vėl vaikštau, o vakare vėl einu pasivaikščioti. Taip per dieną nueinu iki 35 tūkstančių žingsnių. Užsibrėžiu sau tikslą ir 100 km nuėjau per parą, ir Camino Lituano kelią įveikiau per 11 dienų. Man patinka žingsniuoti, stebiu gamtą, fotografuoju, filmuoju, džiaugiuosi gyvenimu“, – laidoje pasakojo senjorė.

Evaldo Rudžio nuotr./Laidos „Pirmi kartai. 60+“ akimirka
Evaldo Rudžio nuotr./Laidos „Pirmi kartai. 60+“ akimirka

Tačiau tokie žygiai reikalauja pasiruošimo. Ruošdamasi eiti ilgas distancijas, Aldona specialiai treniruojasi, bet nepamiršta ir savo sąnarių bei jiems būtino baltymo – kolageno. Pasirodo, pasiekus 60-ies metų amžių, žmogaus organizmas būna netekęs iki 60 proc. kolageno, tad specialistai rekomenduoja mitybą papildyti maisto papildais, kurių sudėtyje yra grynos formos pirmo ir antro tipo kolageno bei vitamino C, itin veiksmingo sąnariams ir jų kremzlėms.

Laida „Pirmi kartai. 60+“ – šeštadieniais, 17 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs