Ketvirtadienį ir penktadienį giminaičiai, draugai, kolegos į atsisveikinimą su Kazimieru Motieka rinkosi Vilniaus laidojimo namuose.
Penktadienio rytą urna su velionio palaikais buvo išnešta, Šv. Petro ir Šv. Povilo bažnyčioje laikytos Šv. Mišios, o galiausiai amžino poilsio jis atgulė Antakalnio kapinėse.
Į paskutinę kelionę išlydėti signataro atvyko būrys žmonių, visuomet jį prisiminsiančių kaip neeilinę asmenybę ir labai jo pasiilgsiančių.
Laidotuvių akimirkos – galerijoje:
Atsisveikinimo akimirkos:
15min primena, kad signataras, teisininkas, vienas iš LTOK atkūrėjų mirė rugpjūčio 31-ąją, eidamas 92-us metus.
Reikalavo nepriklausomybės
Kaip nurodoma Seimo interneto svetainėje skelbiamoje biografijoje, K.Motieka 1929 metais gimė Kaune.
Mokėsi Aukštosios Panemunės pradinėje mokykloje, Ukmergės pradinėje mokykloje, Kauno Jėzuitų pradinėje mokykloje, Vilniaus 1-ojoje berniukų gimnazijoje, Vilniaus suaugusiųjų gimnazijoje.
1949-1950 metais jis studijavo Vilniaus universiteto Teisės fakultete, metus – Leningrado valstybiniame universitete, 1951-1954 metais – vėl Vilniaus universitete.
1954-1996 metais K.Motieka buvo LTSR prokuratūros prokuroras, ypatingai svarbių bylų skyriaus tardytojas, Tardymo skyriaus viršininkas.
1960-1961 metais – Vilniaus miesto Lenino rajono prokuroras, nuo 1961 metais – Lietuvos advokatūros advokatas.
K.Motieka buvo sportinio šaudymo meistras.
TSRS liaudies deputatų II suvažiavimo (1989 metais) dalyvis, kalboje, pasakytoje Kremliaus suvažiavimų salėje, pirmą kartą per visą 50 metų tarybinės okupacijos laikotarpį oficialiai pareikalavo grąžinti Lietuvos valstybės nepriklausomybę.
Pagal 1988 metų gruodžio 11 dienos padarytą pranešimą Lietuvos sportinės visuomenės susirinkime atstatė LTOK.
K.Motieka – 1990 metų Akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras.
Teisininkas buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi (2000 m.), ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi (2008 m.), Lietuvos nepriklausomybės medaliu (2000 m.), Lietuvos pakvietimo į NATO proga – atminimo ženklu už asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos transatlantinius ryšius (2002 m.).