Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šis tas apie intymiąją higieną

Sakoma, kad visada reikia turėti saiką. Intymiosios higienos negalima atsisakyti, tačiau nereikia persistengti, nes galima lengvai pažeisti natūralų balansą ir apsaugą, kurią užtikrina „gerosios“ bakterijos.
Kojos reklamai
Kojos reklamai.

Dėl to tuoj pat atsiranda niežėjimas, sudirginimas, pagausėja makšties išskyrų. Labai svarbu žinoti, kuo ir kaip dažnai prausti intymiąsias kūno dalis. Stipraus poveikio muilas ir vadinamieji įprastiniai kūno šampūnai gali išsausinti jautrią odelę aplink makštį ir sunaikinti natūralią apsaugą nuo nepageidaujamų bakterijų.

Išskyros

Visoms moterims makštyje atsiranda išskyrų; kai kurioms jų būna daugiau. Išskyros apsaugo gleivinės membranas nuo išsausėjimo ir užtikrina reikiamą makšties pH. Maža to, išskyros padeda slopinti agresyvias, nepageidaujamas bakterijas. Makšties išskyrų spalva, kiekis, kvapas ir konsistencija gali kisti. Reikėtų atkreipti dėmesį, jei išskyros pastebimai pasikeitė. Moteriai lytiškai susijaudinus, makšties išskyrų padaugėja ir sudrėkinama jautri gleivinė. Paprastai išskyros yra negausios, bespalvės arba blyškios, jų spalva ir konsistencija gali kisti menstruacinio ciklo metu.

Kas yra bakterinis disbalansas?

Dauguma moterų kuriuo nors gyvenimo laikotarpiu patiria kokių nors makšties sutrikimų, kurie pasireiškia niežuliu, deginimo pojūčiu, padidėjusiu išskyrų kiekiu ir nemaloniu kvapu. Šių sutrikimų priežastis labai dažnai būna bakterinis disbalansas.

Makšties pH yra apie 4. Be kita ko, tai yra natūrali pieno rūgšties bakterijų (laktobakterijų) terpė, kuri palaiko natūralios bakterinės floros balansą. Jei šis balansas sutrikdomas, pH padidėja, o natūrali apsauga nuo infekcijos silpsta. Tokia būsena vadinama bakteriniu disbalansu arba bakterine vaginoze.

Kas gali sukelti bakterinį disbalansą?

Tiksli bakterinio disbalanso priežastis nėra žinoma. Tai nėra venerinė liga, ir Jūs neužkrėsite savo partnerio. Natūraliam makšties balansui įtakos gali turėti daug skirtingų veiksnių:

Menstruacijos
Nepakankama arba perdėta intymioji higiena, ypač naudojant stipraus poveikio muilą
Per dažnas įklotų, tamponų ir sanitarinių rankšluosčių naudojimas
Stresas
Menopauzė
Didelis suvartojamo cukraus kiekis
Diabetas
Kelnaitės su juostele gali būti nepageidaujamų bakterijų šaltinis
Kai kurie vaistai, pvz., kontraceptinės tabletės, antibiotikai
Dažni lytiniai santykiai bei dažna partnerių kaita

Ne visi anksčiau minėti veiksniai yra neginčijamai patvirtinti kaip sukeliantys bakterinį disbalansą.

 Po savaitės ar net  trumpiau  tabletės  pašalina bet kokį nestiprų niežulį, nemalonų kvapą ir sumažina nedidelį išskyrų pagausėjimą.

Ką daryti atsiradus bakteriniam disbalansui?

„Vivag“ tabletės
„Vivag“ tabletės

Pirmiausia reikia įsitikinti, ar Jums tikrai bakterinis disbalansas. Galite kreiptis į gydytoją, kuris jus ištirs. Jums gali padėti ir „Vivag“ makšties tabletės, kurių sudėtyje yra svarbių lactobacillus acidophilus tipo pieno rūgšties bakterijų, atkuria natūralią makšties bakterinę florą.  Po savaitės ar net  trumpiau  tabletės  pašalina bet kokį nestiprų niežulį, nemalonų kvapą ir sumažina nedidelį išskyrų pagausėjimą.Jei vartojant kapsules simptomai neišnyksta per vieną savaitę, kreipkitės į gydytoją.  Taip pat šios tabletės taip pat gali būti vartojamos ir profilaktikai  pvz., vieną savaitę prieš menstruacijas ir vieną savaitę  po jų.

Kas yra makšties grybelinė infekcija?

Geriausiai žinomas mielinis grybas yra Candida. Šis grybelis yra makštyje arba virškinimo trakte, ir žmogus nejaučia dėl to jokių nepatogumų. Grybelis gyvena gleivinių paviršiuje ir yra nuolat kontroliuojamas „gerųjų“ bakterijų. Tačiau jei balansas tarp šių bakterijų ir grybelio sutrinka, grybelis išveša ir pradeda skverbtis gilyn į audinius. Pajuntami tokie simptomai kaip niežėjimas (dauguma patiria skirtingo stiprumo niežėjimą naktį), sudirginimas, sausumas, dažnai atsiranda balkšvų, tirštų išskyrų. Šios išskyros neturi bakteriniam disbalansui būdingo žuvį primenančio kvapo.

Kas sukelia makšties grybelinę infekciją?

Makšties grybelinė infekcija gali išsivystyti, jei vartojami antibiotikai ar kiti vaistai, kurie turi įtakos „blogosioms” ar „gerosioms” makšties bakterijoms. Grybelinė infekcija taip pat gali atsirasti sergant endokrininėmis ligomis ir diabetu (cukralige). Grybeliams reikia cukraus, todėl šiuo atveju jų gyvenimo sąlygos bus geresnės nei bakterijų.

Pabaigus makšties grybelinės infekcijos gydymą, svarbu nepamiršti, kad tebėra sutrikdytas makšties bakterinės floros balansas ir kad „gerųjų“ bakterijų yra mažiau nei „blogųjų“. „Vivag“ makšties tabletės yra sukurtos taip, kad atkurtų makšties bakterinę florą. Tablečių sudėtyje yra pieno rūgšties bakterijų, kurios yra būtinos sveikos makšties terpei.

Bakterinio disbalanso ir grybelinės infekcijos skirtumai

Bakterinio disbalanso ir grybelinės infekcijos simptomai yra labai panašūs, todėl ypač svarbu žinoti jų skirtumus, kad nepradėtumėte klaidingo gydymo.

Makšties grybelinės infekcijos simptomai

Makšties grybelinė infekcija dažniausiai sukelia makšties prieangio deginimą, diskomfortą ir niežulį, kuris dažniausiai atsiranda naktį. Išskyros būna baltos ir grūdėtos. Kai kurioms moterims padaugėja išskyrų, kitos, priešingai, jaučia sausumą. Makšties sritis gali parausti ir patinti.

Bakterinio disbalanso simptomai

Bakterinio disbalanso atveju daugeliui moterų išskyros tampa skystos, specifinės spalvos, kartais turi žuvį primenantį kvapą, ypač lytiškai susijaudinus. Bakterinis disbalansas taip pat sukelia deginimą ir niežulį, kurie, palyginti su makšties grybeline infekcija, nėra tokie intensyvūs.

 „Vivag“ produkcijos ieškokite vaistinėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais