„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Skaivos Kraujalės taksai tapo nugalėtojais: „Mes mokame ir laimėti, ir pralaimėti“

Savaitgalį Vilniuje vykusioje kasmetinėje tarptautinėje šunų parodoje „Kalėdų taurė 2017“ sėkmė nusišypsojo radijo laidų vedėjos, Lietuvos taksų mylėtojų klubo prezidentės Skaivos Jasevičiūtės-Kraujalės augintiniams. Namo su laimėjimais grįžo čempionais tituluojami Paskalis ir Lionelis, o konkurentus jaunesniųjų kategorijoje nurungė ir vos 7 mėnesių taksas Ego.
Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė
Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje parodoje Skaiva dalyvavo su trimis augintiniais: Paskaliu, Lioneliu ir jaunėliu Ego. Pastarajam tai – vienos pirmųjų varžybų.

„Jis dar tik pradeda savo karjerą ringe, todėl labai svarbu, kad varžybos jam teiktų džiaugsmą. Mano tikslas yra nuteikti jį pozityviai“, – sako Skaiva.

„Litexpo“ savaitgalį vyko dvi tarptautinės parodos: šeštadienį čia buvo organizuota „Vilniaus žiema 2017“, sekmadienį – „Kalėdų taurė 2017“. Skaivos taksai čia dalyvavo abi dienas, tačiau šeštadienį prizinių vietų augintiniams užimti nepavyko, ant nugalėtojų pakylos jie lipo tik sekmadienį.

Pasak Skaivos, visi parodose dalyvaujantys šunys tarpusavyje yra stiprūs varžovai, visi – profesionalai, dauguma dalyvių – iš puikių, pripažinimą pelniusių veislynų.

Todėl neretai einant į ringą belieka pasikliauti tik sėkme – niekada negali būti tikras, kaip į tam tikrus dalykus reaguos teisėjas, į ką jis kreips didesnį dėmesį, kam bus griežtesnis, kam turės didesnių simpatijų.

„Jeigu teisėjas jaučia meilę dideliems, pūkuotiems šunims, maži trumpaplaukiai šou programoje vargu, ar laimės“, – pasakoja moteris.

Tačiau net jei ir nepasiseka, Skaiva ir jos augintiniai nenusimena, esą parodose, kaip ir bet kuriose varžybose, ne ką mažiau svarbu mokėti ir pralaimėti. „Reikia mokėti pralaimėti, kitaip tai neįmanoma, mokame ir laimėti, ir pralaimėti“, – sako Skaiva.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė

Todėl nors šeštadienį vykusioje parodoje keturkojams nepasisekė, grįžę namo jie ruošėsi sekmadieniui.

O to pasiruošimo čia yra ne taip ir mažai: priklausomai nuo veislės, dauguma ilgą plauką turinčių šunų prieš parodas yra maudomi, šukuojami, kerpami, triminguojami, kiek mažiau kailio priežiūrai dėmesio reikalauja trumpaplaukiai.

Ne ką mažiau svarbu psichologiškai paruošti šunį, svarbios dresūros pamokos, o tai jau nepriklauso nuo veislės.

„Šuo turi būti linksmas, geros nuotaikos, prieš teisėją parodyti savo temperamentą. Vargu ar ringe galėtų laimėti liūdnas šuo – tai labai matosi ir pliuso neprideda. Todėl mano pagrindinė užduotis prieš varžybas ringe – padaryti taip, kad šunys jaustųsi smagiai, parodytų geriausias savo savybes“, – pasakoja Skaiva.

Čempionu tituluojamas Paskalis prieš varžybas ringe yra lepinamas naujais žaislais. „Jam patinka cypsintys kamuoliukai, tai jį užveda ir ringe jis puikiai pasirodo“, – sako Skaiva.

Tuo tarpu ne vieną čempiono taurę laimėjęs Lionelis – tikras smaguris. Jis mėgsta skanukus, todėl prieš varžybas Skaiva augintinio stengiasi nemaitinti. „Parodoje jis klusnus, nes žino, kad gaus skanėstą“, – juokiasi moteris.

Asmeninio albumo nuotr. /Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė
Asmeninio albumo nuotr. /Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė

Ir nors sėkmė ringe labai svarbi, Skaiva neslepia, kad vien jos neužtektų, čia daug dalykų lemia ir per daugelį metų sukauptos žinios, patirtis.

Sekmadienį jos augintiniai namo grįžo ne su vienu laimėjimu. Paskalis tarptautinėje parodoje „Kalėdų taurė 2017“ tapo geriausiu savo veislės atstovu, o jaunėlis Ego pelnė geriausio mažylio titulą. Apdovanotas grįžo ir Lionelis – jis buvo pripažintas antru geriausiu veislės patinu.

Parodos – malonumas brangus

Nors šiuo metu radijo laidų vedėjos namuose laksto net šeši taksai, du iš jų – jau užtarnautoje vadinamoje pensijoje. Visgi savo karjeros metu augintiniai irgi džiaugėsi tarptautinių čempionų titulais.

Užregistruoti visų augintinių neleidžia ir finansai – dalyvavimas šunų parodose kainuoja tikrai nemažai. Lietuvoje vykstančiose parodose registracijos mokestis šuniui siekia 30-50 eurų. Jei parodos vyksta užsienyje, tenka iš savo kišenės susimokėti kelionės, viešbučio bei pragyvenimo išlaidas.

TV6 nuotr./Skaiva Jasevičiūtė
TV6 nuotr./Skaiva Jasevičiūtė

Tik piniginiai prizai už pergales parodose nedalijami – nugalėtojams įteikiamas čempiono titulas, taurė, dažnu atveju rėmėjų dovanos.

„Svarbiausia, ką mes pelnome, tai garbė ir šlovė“, – sako Skaiva.

Ji paskaičiavo, kad per metus su augintiniais sudalyvauja maždaug 40-45 parodose. Ir nors grafikas tikrai įtemptas, Skaiva pabrėžia, kad jos augintiniams tai – vienas malonumas.

„Kai augintiniams patinka, tai nėra režimas. Jiems patinka keliauti, dalyvauti, būti kartu su šeimininku. Jeigu bent vienas iš mano šunų parodose jaustų stresą, ten tikrai nebūtų vedamas“, – sako ji.

Paklausta, kiek pergalių numylėtiniai taksai jau spėjo iškovoti, Skaiva pripažįsta, kad suskaičiuoti būtų išties sunku.

„Mūsų pergales žymi parodose iškovoti čempionų titulai. Taip, jų mano šunys turi pakankamai daug, o apdovanojimams net atskirą kambarį turiu“, – juokiasi moteris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs