Skolos Mokesčių inspekcijai nesureikšminusiam Arūnui Oželiui – teismas ir bauda

Teismas sostinėje paskyrė piniginę nuobaudą garsiam verslininkui Arūnui Oželiui, valdžiusiam prabangius Vilniaus senamiesčio restoranus „La Provence“ ir „St. Hubertus“, o šiuo metu minimam kaip prašmatnių „Marche Le Provence“ ir „LA Bufett“ užeigų šeimininkui.
Arūnas Oželis
Arūnas Oželis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Teismo suole žinomas Vilniaus milijonierius Arūnas Oželis atsidūrė kaip privatus asmuo, tačiau byla tiesiogiai susijusi su jo verslu – vyras yra du restoranus valdžiusios bendrovės „Žemaičių lanša“ direktorius. Kaip ketvirtadienį 15min teigė pats A.Oželis, šiandieną ši jo bendrovė veiklos nebevykdo, nes „La Provence“ yra parduotas, o „St. Hubertus“ uždarytas.

Administracinėn atsakomybėn A.Oželis buvo patrauktas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atstovų valia. Protokolas šįkart buvo surašytas už pažeidimą, numatytą Administracinių nusižengimų kodekso 120-ame straipsnyje „Kreditorių teisių pažeidimas“.

Kodekse numatoma, kad kreditorių teisių pažeidimas (kreditorių reikalavimų tenkinimo eilės ir tvarkos pažeidimas, pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo nepateikimas ar pavėluotas pateikimas teismui, kreditorių susirinkimų nesušaukimas įstatymuose numatytais atvejais), užtraukia baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 1400 iki 3000 eurų. Užbėgant įvykiams už akių galima pasakyti, kad šįkart A.Oželis atsipirko gerokai mažesne už minimalią bausme.

Kalbant paprastai, „Žemaičių lanšos“ vadovas Inspekcijos, o vėliau ir teismo nemalonę užsitraukė dėl savotiškos nepagarbos VMI. Bylos duomenimis, A.Oželio valdoma bendrovė turi tam tikrą mokestinę nepriemoką. Bendrovės vadovo pareiga pagal įstatymus – iš pradžių padengti įsiskolinimą VMI, o tuomet jau planuoti kitas verslo išlaidas. Tačiau A.Oželis pasielgė priešingai – pervedė pinigų vienam bankui ir vienai firmai, o Mokesčių inspekcijai netiesiogiai pasiūlė palaukti geresnių laikų. Už tai ir sulaukė teismo.

Teisme A.Oželio laukė viena ne itin maloni staigmena: VMI ne tik paprašė nubausti restoranų vadovą už padarytą pažeidimą, bet ir priteisti Mokesčių inspekcijos naudai visą „Žemaičių lanšos“ prasiskolintą sumą.

Bylą nagrinėjusi teisėja Nida Vigelienė nutarė griežtai atskirti esminius dalykus: skolinga Mokesčių inspekcijai yra „Žemaičių lanša“, kaip juridinis asmuo, tuo metu pagal ANK 120-ojo straipsnio pažeidimą A.Oželis yra baudžiamas asmeniškai, ne tik kaip bendrovės direktorius, bet ir kaip privatus asmuo.

A.Oželis 15min prasitarė, kad bylą tikėjosi laimėti. Tokios pozicijos jis laikėsi ir teisme: bankininkai reikalauja pirmenybės jiems, mokesčių inspektoriai – to paties, tad jie galėtų išsiaiškinti tarpusavyje, o ne bausti žmones.

Kodekse numatyta minimali 1400 eurų bauda, tačiau A.Oželiui pasisekė gauti vos 350 eurų baudą. Tiesa, pažeidimo jis apskritai nepripažino.

A.Oželis minėjo, kad bendra skola VMI yra palyginti menka, vos kelių tūkstančių eurų, tad jokios grėsmės šiuo metu vis dar vykdomų jo verslų sėkmei, tikėtina, nėra.

Nors A.Oželis teisme kategoriškai nepripažino padaryto pažeidimo, teisėja atsižvelgė į tai, kad bendrovės vadovas nuo protokolo surašymo pasirūpino bent iš dalies sumažinti „Žemaičių lanšos“ įsiskolinimą VMI.

Vilniaus miesto apylinkės teismas A.Oželiui paskyrė viso labo 350 eurų baudą.

Tiesa, pati piniginė nuobauda neatleidžia „Žemaičių lanšos“ nuo pareigos atsiskaityti su VMI iki galo.

Šiandienis teisėjos N.Vigelienės nutarimas dar neįsiteisėjo, per 20 dienų jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų