„Esame stačiatikiai, todėl mūsų Kalėdos – sausio 7 dieną. Kadangi visi gyvename skirtingose šalyse ir tomis dienomis jau reikia eiti į darbą ar mokslus, visi su šeima susirenkame per Naujuosius metus. Tuomet apsikeičiame dovanomis ir paminime Kalėdas“, – 15min pasakojo įprastai Lietuvoje, rečiau – Gruzijoje šventes sutinkanti Sofio.
Tačiau nors šventinis laikotarpis jų šeimoje dažniausiai prasideda gruodžio pabaigoje, eglutę jie ima puošti pačiomis pirmomis gruodžio dienomis, įprastai – gruodžio 1-ąją, taip jie įprasmina visą šventinį mėnesį.
Šie metai – ne išimtis, Sofio namuose jau porą savaičių stovi didžiulė dirbtinė eglė, ją ji išgražino gausia žaisliukų kolekcija.
„Kiekvienais metais jų pas mus tik daugėja. Vis atsivežam iš užsienio naujų, įdomių. Nors pati eglė pas mus – klasikinė, lemputės – tik baltos, ne spalvotos, žaisliukus renkamės įvairių spalvų“, – pasakojo ji.
Sofio sakė besižavinti gyvomis eglutėmis ir jų skleidžiamu kvapu, tačiau kadangi šeima daug keliauja, namuose įprastai puošia dirbtinę – ją paprasčiau prižiūrėti. Šiemet ji puošė dvi egles, dar vieną – šeimos viešbutyje, ją Sofio dekoravo savo rankomis.
„Labiausiai per šventes džiugina tas laukimas, kai šeima iš įvairių šalių sugrįžta namo. Labai jauku būti visiems kartu“, – šypteli ji.
Sofio šventes ir šiemet pasitiks Lietuvoje. Per daugelį metų ji spėjo pamėgti įvairius lietuviškus patiekalus, ir nors ant švenčių stalo visuomet patiekia keptą saldžią gruzinišką duoną, čia visuomet galima rasti ir kūčiukų, migdolinių sausainių, įvairių salotų.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kalėdų eglę papuošusi Natalija Bunkė sau linki vidinės ramybės: „Antroji pusė nebūtinai atneša laimę“
Jurga Anusauskienė jau 10 metų namuose kuria kalėdinį miestelį: „Švenčių prasmė – buvimas kartu“
Ugnė Galadauskaitė šventiškai pasipuošė namus: „Ne nuodėmė eglutę turėti nors ir visus metus“