Knygos pristatymas įvyko sporto klube, o ši vieta pasirinkta neatsitiktinai. Pasirodžiusioje autobiografinėje knygoje atlikėjas atvirai kalba apie kovą su vėžiu, sunkiausias akimirkas, kai atrodė, kad gyvenimas baigėsi, taip pat suvokimą, kaip svarbu nepamiršti savo kūno ir juo tinkamai rūpintis.
Tai išgirdo ir renginyje sudalyvavę žinomi žmonės. Tarp svečių buvo galima išvysti prodiuserį Deivydą Zvonkų, laidų vedėją Justiną Jankevičių, atlikėjus Justiną Lapatinską, Edgarą Lubį, Algimantą Minalgą-Soliarį, Vaidą Genytę, šokėją Kateriną Voropaj, žurnalistą Henriką Vaitiekūną ir daugelį kitų.
Taręs kelis žodžius apie savo ką tik pasirodžiusią knygą, Stanislavas Stavickis svečių taip lengvai nepaleido – liepė sportuoti.
Renginyje dalyvavę svečiai galėjo išgirsti specialistų patarimų, kokių sveikos gyvensenos principų laikytis, prisiminti, kaip išties svarbu judėti, o netrukus ir patys tuo įsitikino.
Pristatymo metu buvo surengta bendra treniruotė – tinkamai renginiui pasiruošę žinomi svečiai išbandė trišuolio čempionės parengtą programą, skirtą sustiprinti kūną.
„Renginio idėja – sveikas kūnas ir rami siela – vienintelė reali prevencija nuo ligų. Tad kuo daugiau sportuojančių „zviozdų“, tuo aiškesnė žinutė nueis“, – teigė Stano.
Renginio akimirkos – galerijoje:
Pasakojimą apie vėžį Stano pradėjo rašyti vos išgirdęs iš gydytojų diagnozę. Atlikėjas pripažįsta, kad tuo metu jam tarsi prasidėjo paranoja, todėl atsirado noras kuo greičiau savo slogias mintis, jausmus ir išgyvenimus suguldyti į knygą.
Tuo metu vyrui buvo labai sunku, jis galvojo, kad vieną dieną viskas gali baigtis labai blogai, todėl knygos puslapiuose norėjo papasakoti istoriją, kurią perskaitytų paaugę jo vaikai.
„Bet berašydamas supratau – vaikai apie tėtį turi sužinoti ne iš knygos, todėl reikia kokiu nors būdu sulaukti, kol jie užaugs, o tada viską pats galėčiau jiems papasakoti“, – 15min pasakojo Stano.
Atlikėjas knygą rašė metus, kiekvieną dieną lyg dienoraštį pildydavo puslapius, o istorijoje netrūko nei pakilimų, nei nuopuolių. Pats Stano sako nė nesitikėjęs, kad jau gruodžio mėnesį knygynus pasieksianti jo knyga pasisuks labai netikėta linkme.
15min jis paatviravo, kad norėdamas parašyti kai kurias knygos dalis, turėjo labai pasiruošti – jos asmeniškos ir gilios: „Buvo dienų, kai nieko nepavykdavo parašyti, neatsirasdavo tam jėgų, nes žinojau, kad laukia nelabai smagūs dalykai.“
„Noriu, kad žmonės pamatytų, jog yra ne vieni, todėl tikiuosi, kad knyga pasieks tikslą. Blogiausia, kas gali nutikti susirgus šia liga, gyventi toliau lyg niekur nieko, nepasidaryti išvadų, neužduoti klausimų, manau tai liūdniausia pasekmė. Labai tikiuosi, kad mano istorija paskatins permąstyti laiko sąvoką, savo laikinumą, kitaip pradėti vertinti šią dieną“, – kalbėjo Stanislavas Stavickis-Stano.
Tačiau Stano jautė pareigą garsiai kalbėti apie vėžį, anot jo, žmonės, kurie taip pat išgirdo tokią diagnozę, dažnai patiria ne tik fizinį skausmą, bet ir psichologinį. Daugelis savyje užsisklendžia, užsidaro, bijo būti nesuprasti ir savo išgyvenimais su kitais nesidalija.