Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Stano atvirai apie kovą su vėžiu: „Viskas vėl gali apsiversti aukštyn kojom“

Kompozitoriaus, muzikos prodiuserio ir dainų kūrėjo Stanislavo Stavickio-Stano gyvenimas apsivertė aukštyn kojom, kuomet jis išgirdo stingdančią diagnozę – kraujo vėžys. Žinomas vyras neslepia – ir šiandien, kai liga suvaldyta, kyla įvairių minčių, tačiau juodus debesis išblaškyti padeda kūryba, mylima žmona ir būrys nuostabių vaikų. 
Stano
Stano / TV3 stop kadras

TV3 gyvenimo būdo laidos „Raudonas kilimas“ kūrybinę komandą pakvietęs į savo antraisiais namais vadinamą studiją, Stano atvirai prabilo apie ryžtingą kovą su vėžiu, tėvystės išbandymus, prisimins pažintį su žmona, karjeros pradžią bei eigą ir pasidalins jautria žinute, skirta visiems, susidūrusiems su gyvenimą keičiančia liga.

Prieš daugiau nei 18 metų sparčiai išpopuliarėjusią muzikos grupę „Delfinai“ galima laikyti tam tikru to meto muzikos simboliu. Tačiau grupės lyderis Stano savo pirmaisiais kūriniais nėra linkęs didžiuotis.

TV3 stop kadras/Stano
TV3 stop kadras/Stano

„Aš klausau tų albumų ir man iki šiol už juos gėda. Tos dainos man yra banalios, tačiau svarbiausia, kad vos aš tik supratau, kad tai nėra geras albumas, aš nieko panašaus jau nebegalėjau sukurti. To jausmo, kuris yra tame albume, kurį jaučia klausytojas, užaugęs su ta muzika, aš nebeturiu, nebegaliu jo susigrąžinti“, – atvirai pasakojo dainininkas.

Stano kelyje į muzikos karjeros olimpą būta ir nemažai iššūkių. Pirmasis „Delfinų“ albumas mušė visus pardavimų rekordus, o štai antrasis nesulaukė nei pusės tiek susidomėjimo. Tačiau du dešimtmečius pramogų pasaulyje besisukantis Stano teigia, jog tokie supurtymai kaip tik viską sustatė į savo vietas, neleido susirgti žvaigždžių liga bei suteikė progą atrasti tai, kas šiandien teikia didžiausią malonumą – kūrybą.

„Mano mėgstamiausia veiklos dalis yra muzikos kūrimas, kurdamas jaučiuosi kaip žuvis vandenyje. Antroje vietoje – dainų rašymas“, – laidoje „Raudonas kilimas“, kurią žiūrovai išvys šeštadienio vakarą, pasakojo kompozitorius.

Išbandymų Stano netrūko ne tik karjeroje, bet ir asmeniniame gyvenime – žmoną Indrę žinomas vyras sutiko vos 26-erių, tačiau porai netgi teko išgyventi skyrybas ir meilę vienas kitam prisiekti antrą kartą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Stano
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Stano

Galiausiai, kai viskas atrodė sustoję į savo vietas, Stano išgirdo gyvenimą pakeitusią diagnozę – kraujo vėžys. Vyras neslepia – būta labai sunkių dienų, prireikė ir psichologinės pagalbos, tačiau didžiausio palaikymo Stano sulaukė iš mylimos žmonos bei trijų vaikų.

„Kažkada atrodė, kad skyrybos yra labai baisu. Tėčio mirtis prieš kelerius metus taip pat atrodė nepakeliama. Kažkokios asmeninės nesėkmės karjeroje atrodė siaubinga našta. Bet kai tu sužinai, kad tau vėžys, tai taip stipriai pribloškia, kad kol kas neturiu su kuo palyginti ir tikiuosi, jog niekada nebeturėsiu“, – jautriomis mintimis dalijosi Stano.

Tuos, kurių gyvenimas paženklintas panašiais iššūkiais, Stano ragina neatsitverti tylos siena, o kalbėti apie savo ligą. Vyras taip pat neslepia – jo atvirumas skirtas ne tik kovojantiems su klastinga liga ir jų artimiesiems. Atvirumas yra taip pat pagalba ir pačiam sau.

„Man ir pačiam svarbu išsikalbėti, paleisti savo baimes, nerimą. Džiaugiuosi, kad atėjo pavasaris, kad mano Joana jau pradeda šnekėti, bet tuo pačiu man tikrai neramu – už dviejų savaičių man bus daromi tyrimai, jie atliekami kas tris mėnesius. Kartais užpuola toks pasimetimas, nes puikiai supranti, kad po tų dviejų savaičių viskas gali vėl apsiversti aukštyn kojomis. Tačiau pasiduoti nevalia“, – atvirai ir be užuolankų laidoje „Raudonas kilimas“ pasakojo Stano.

Giedriaus Abromavičiaus nuotr./Stanislavas Stavickis-Stano
Giedriaus Abromavičiaus nuotr./Stanislavas Stavickis-Stano

„Kai aš susirgau, kiekviename ligos etape ieškojau atsakymo į klausimą „Ką man su tuo daryti?“. Iš pradžių atrodė, kad reikia pradėti gyvent dėl savęs, tada pradėjo atrodyti, kad reikia gyventi dėl šeimos – viską padaryti dėl jų, kad jei numirčiau, jiems viskas būtų gerai. Tada pradėjau galvoti, kad gal reikėtų pradėti gyventi dėl Dievo, dėl tikėjimo, dėl kitų, dėl visuomenės...

Taip blaškausi lig šiol – nėra vieno atsakymo, nėra viskas taip paprasta. O gal visi tie pasvarstymai teisingi – atėjo ir gilesnis tikėjimas, ir dar didesnė meilė šeimai, ir atsakomybė prieš visuomenę. Bet taip, visgi svarbiausias mano kalbų klausytojas vis tiek esu aš pats. Man tai yra svarbu ir man to reikia. O jei dar mane išgirs žmonės, kurie irgi per tai eina bei paseks mano pavyzdžiu ir apie savo ligą bei problemas kalbės atvirai, aš būsiu dar laimingesnis“, – jautriai ir įkvepiančiai kalbėjo Stano.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug