Viešbutyje „Kempinski Cathedral Square“ Vilniuje pirmą kartą Lietuvoje įvykusiam renginiui dirigavo jo iniciatorius TV laidų vedėjas ir stilistas Mantas Petruškevičius.
Pristatymo vakaras dvelkė subtilia prabanga. Kviestinė publika pirmoji susipažino su Tomo Fordo kvepalais: „Black Orchid“, „Neroli Portofino“, „Noir“ ir “White Patchouli”. O šalia viešbučio išdidžiai ir iškilmingai puikavosi „Maserati“ automobilių virtinė.
„Dievas slypi detalėse“, – garsųjį dizainerį citavo M. Petruškevičius. Todėl jis pats likus vos valandai iki renginio kruopščiai apžiūrėjo kiekvieną renginio detalę. O jos, be kita ko, iš anksto suderintos su Tomo Fordo atstovybės reikalavimais.
Į eleganciją dvelkiantį renginį atskubėję svečiai mėgavosivienas kito draugija bei „Moët“ šampanu, o neilgai trukus stilistas pakvietė visus į konferencijų salę. Joje visi, tikrąją to žodžio prasme, gajo prisiliesti ir pauosti Tomo Fordo kurtus kvapus. O po trumpo pristatymo visi pamažėl ėmė skirstytis.
Apie dizainerį T.Fordą
Tomas Fordas mados pasaulyje yra laikomas revizionistu. Šiam dizaineriui nėra jokių ribų – jį išgarsino drąsios, šokiruojančios reklamos (kai kuriose šalyse net uždraustos – aut.past.), laisvų, nesuvaržytų moters ir vyro paveikslų kūrimas.
Mantas Petruškevičius ir Rasa Arlauskienė |
„Jūs grakščiai išlipate iš automobilio, oriai nužvelgiate aplinką. Ne, jūs nesate arogantiška ir neniekinate pasaulio. Nes jūs perdaug drąsi, jus domina kur kas įdomesni dalykai nei nereikšmingos kasdienės smulkmenos. Net negirdite jų cyptelėjimo, kai perduriate jas savo paauksuotu smailiu batelio kulniuku“ – taip Tomas Fordas apibūdina moterį.
1961 m. gimęs amerikiečių dizaineris atgaivino „Gucci“ bei „Yves Saint Laurent“ mados namų tradicijas. Ant „Gucci“ podiumo jis sugrąžino klasikinę prabangą, pagardintą savitais ekstravagantiškais prieskoniais.
2004 m. dizaineriui paliekant „Gucci“, šie mados namai jau buvo vertinami 10 mlrd. dolerių, o prieš tai jie buvo prie pat bankroto ribos. Dar dirbdamas „Gucci“ , Tomas Fordas prisidėjo prie itin estetiškos reklamos kūrimo. Joje Karmen Kaas – aistros akimirką su subtiliu G ženkliuku ant Veneros kalnelio...
Nepaisant sėkmės, 2005 m. jis atsisakė bendradarbiauti su „Gucci“ ir sukūrė savo prekės ženklą. 2010 m. Tomas Fordas pradėjo kurti ne tik moteriškus, bet ir vyriškus drabužius. Dizainerio vyras buvo toks drąsus, šiuolaikiškas ir provokuojantis, kad kritikai konstatavo faktą: vyriška mada evoliucionavo.
Tomo Fordo kepalai |
2009 metais pasirodęs Tomo Fordo režisuotas filmas „Vienišas vyras“ (angl. „A Single Man“) laikomas kinematografijos šedevru. Estetai teigė galintys dėl šio filmo net numirti.
Šiuo metu amerikiečių dizaineris gyvena abiejose Atlanto vandenyno pusėse. Savo pasirinkimą aiškina jis aiškina taip: Londone yra pagrindinė studija, Tomas Fordas dievina miesto multikultūriškumą, gilias mados tradicijas bei istoriją. Italija su „Gucci“, Prancūzija su „Yves Saint Laurent“ bei JAV su „Parsons“ dizaino mokykla jam reiškia karjeros raidą bei praeitį, o Londonas – neatrastas galimybes.
2012 metų rugsėjo 23 dieną Tomas Fordas ir jo ilgametis partneris žurnalistas Richardas Buckley susilaukė sūnaus Alexanderio Johno Buckley Fordo.
Dizainerio favoritės – modeliai Liya Kebede, Joan Smalls, Liu Wen, Fei Fei Sun, Cora Emmanuel, Jourdan Dunn ir lietuvė Edita Vilkevičiūtė.
Tomo Fordo vardinių kvepalų pristatymo akimirka |