Nors 25-erių Rita Žliobaitė vos metus studijavo aktorinį, tačiau gali pasigirti ne vienu sukurtu vaidmeniu. Visgi nusprendus, kad šis kelias yra per daug neužtikrintas, ji pasirinko psichologijos mokslus, o kino aikštele mėgaujasi tik laisvalaikiu.
Rita prisipažino, kad mokydamasi mokykloje ji ilgai negalėjo nuspręsti, ką studijuoti – aktorinį ar psichologiją. „Po mokyklos metus su Europos savanorių tarnyba dirbau Olandijoje, o tuomet grįžus pagalvojau, kad reikia įgyvendinti vieną savo tikslų – įstojau į Lietuvos teatro ir muzikos akademiją aktorinį. Tačiau po metų supratus, kad tai – profesija, turinti per daug neapibrėžtumo, nežinomybės, kurios aš nemėgstu, nusprendžiau pasukti psichologijos keliu“, – 15min pasakojo ji.
Tačiau kino pasaulis jai vis pats primena apie save – Rita dažnai iš aplinkinių girdi, kad yra panaši į Holivudo aktorę Keirą Knightley.
„Kadangi turiu platų žandikaulį, tamsius plaukus, dėl to pažįstami sako, kad esu panaši. Niekada nesistengiau jos kopijuoti ar specialiai kažko daryti, kad būčiau kaip ji. Iš tikrųjų net nekreipiau dėmesio į tokias kalbas, bet kai pradėjau dažniau girdėti tą patį, tai pasižiūrėjau, kaip ji atrodo“, – juokėsi Rita.
Pasak merginos, malonu, kai jos išvaizdą lygina su Keiros bruožais: „Keira man labai patinka – ir jos kuriami personažai, ir visi filmai. Paskutinis, kurį mačiau, buvo „Ana Karenina“ – ši aktorė yra tikrai universali. Taip pat ji labiau žinoma kaip žmogus, kaip asmenybė, ne tik vieno filmo herojus. Tad kai palygina su ja, vadinasi, kad lygina su žmogumi, o ne su personažu“, – kalbėjo ji.
Todėl kai išgirsta, kad ji primena dar ir „50 pilkų atspalvių“ filme išgarsėjusią aktorę Dakotą Johnson, Rita sako dėl to labai nesidžiaugianti.
„Paminėjus Dakotą visiems iškart asociacija kyla su tuo filmu. Šiaip nelabai norėčiau būtų su ja tapatinama. Ir tikiuosi, kad lygina tik dėl fizinio panašumo, o ne su personažu, – juokėsi ji. – Šiaip man smagu, kad esu į kažką panaši. Bet į kai kuriuos norisi būti panašiai, į kai kuriuos – nelabai.“
Kadangi pati Rita taip pat ragavusi aktorinio duonos, tai seka ir šių aktorių veiklą ir filmus. Tiesa, Dakota jai didelio įspūdžio nepaliko – perskaitė pirmąją knygos „50 pilkų atspalvių“ dalį, nuėjo pažiūrėti filmo, tačiau neliko sužavėta: „Filmas manęs neužkabino, knyga buvo geresnė. Kita vertus, kitų dalių neskaičiau, nes šis žanras apskritai manęs nekabina.“
Nors šiuo metu Rita niekur nevaidina, kartais nueina į atrankas. „Kai dabar aktorystė yra tik mano pomėgis, negalvoju, kad man iš to reikės išmaitinti šeimą – man taip vaidinti kur kas smagiau. O kai nėra progų pasirodyti, tikrai neliūdžiu, turiu kitą kelią, kuriame matau daugiausiai prasmės“, – šypsojosi ji.
Šiuo metu Rita sako jaučiasi labai laiminga dirbdama psichologijos srityte – padeda organizuoti mokymus įmonėms.
„Pabaigiau pischologiją, dabar šiek tiek darbuojuosi, bet planuoju tęsti magistro studijas. Pabandžius dirbti su psichologija, man labai patiko, mane apskritai domina ta mokslinė sritis, todėl galvoju toliau siekti karjeros. Tikiuosi, iki vasaros apsispręsiu, kokią šaką pasirinkti – galbūt klinikinę, o gal – organizacinę. Dar nežinau, ar noriu labiau dirbti su organizacijomis, įmonėmis, ar labiau per asmeninę prizmę eiti į žmogaus smegenis, pasaulį“, – pasakojo Rita Žliobaitė.
Rita yra sukūrusi vaidmenis keliuose lietuviškuose filmuose, o juostoje „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ ji vaidino pagrindinį vaidmenį.
„Per aktorių agentūrą mane susirado režisierius, kūręs filmą „Pakeliui“ ir pakvietė labai mažam vaidmeniui. Ten atkreipiau jų dėmesį, ir kai ieškojo naujai juostai žmonių, mane pakvietė pabandyti ir likau. Buvo labai linksma, man patiko pats procesos. Apie rezultatą per daug negalvojau, svarbiausia, kad buvo faini žmonės, gera atmosfera, įdomi veikla. Tikrai mane vežė“, – džiaugėsi R.Žliobaitė.
Lengvai suderinanti vaidybą ir psichologės karjerą, Rita teigia, kad šios abi profesijos viena kitą puikiai papildo.
„Man atrodo, kad psichologija ir aktorystė yra labai panašios profesijos. Aktorystėje reikia įsikūnyti į personažą, o kad tai padarytum, turi suprasti jo asmenį, psichologiją, išanalizuoti jį. Čia padeda psichologijos žinios. Tiek vienoje, tiek kitoje profesijoje didelę reikšmę turi žmogaus analizė, jo emocijų atpažinimas, mąstymo ir motyvų suvokimas“, – 15min sakė Rita Žliobaitė.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“: išskirtiniai kadrai