Su milijonieriais dirbanti lietuvė Laura: „Pajutau, kad tai yra sritis, kurioje man natūraliai sekasi“

Asmeninis verslas daugeliui asocijuojasi su nevaržoma laisve ir didelėmis pajamomis, bet iki to reikia daug ir intensyviai dirbti. Tą puikiai žino Laura Kornelija Inamedinova, kuri būdama vos 20-ies įkūrė rinkodaros agentūrą „LKI Consulting“. Šiandien jaunoji verslininkė patenka į prestižinių žurnalų „Entrepreneur Magazine“ ir „Silicon Valley Times“ moterų antreprenerių dešimtuką ir savo patirtimi mielai dalinasi tarptautiniuose seminaruose bei „WoW University“ Solo verslo kurse.
Laura Kornelija Inamedinova
Laura Kornelija Inamedinova / Asmeninio albumo nuotr.

Ar visuomet svajojote apie asmeninį verslą?

Besimokydama mokykloje buvau tvirtai įsitikinusi, jog tapsiu mokslininke, planavau studijuoti fiziką. Tad baigusi mokyklą įstojau į Vilniaus universitetą ir įgijau fizikos bakalauro diplomą. Tačiau vėliau įkūriau rinkodaros, dizaino ir internetinių svetainių kūrimo agentūrą „LKI Consulting“, kuriai iki šiol vadovauju. Įsitvirtinti verslo pasaulyje tikrai nebuvo lengva, tačiau pats procesas buvo be galo įdomus. Pradėjau nuo praktikos skirtingose įmonėse – nuo „Barclays“ kibernetinio saugumo skyriuje iki „Laisvos Rinkos Instituto“, teko padirbėti ir „Vinted“ klientų aptarnavimo komandoje. Skirtingos praktikos bei darbai leido man geriau suprasti save ir savo karjeros kelią.

Trečiame studijų kurse pradėjau dirbti komunikacijos srityje. Tai buvo mano pirma patirtis su rinkodara, tačiau nuo pat pirmų dienų pajutau, kad tai yra sritis, kurioje man natūraliai sekasi. Taip pat neįkainojamą patirtį gavau rašydama „Forbes“ ir „The Huffington Post“ portalams. Dirbau ir kaip darbuotoja, ir kaip laisvai samdoma profesionalė, kol supratau, kad esu sukaupusi pakankamai patirties pradėti savo verslą.

Asmeninio albumo nuotr./Laura Kornelija Inamedinova
Asmeninio albumo nuotr./Laura Kornelija Inamedinova

Kokie pagrindiniai asmeninio verslo privalumai?

Verslas suteikia unikalią laisvę. Nebūdama pririšta prie konkrečios vietos ar pastovaus grafiko, galiu lanksčiau tvarkyti savo gyvenimą, keliauti, susipažinti su naujais žmonėmis ir tyrinėti galimybes. Galėčiau būti Kvala Lumpūre, ir mano verslas vis tiek augtų ir plėstųsi.

Nors būti verslininku yra gerai, tačiau, norint sėkmingai dirbti, reikia turėti keletą svarbių įgūdžių. Visų pirma, labai gerai bendrauti. Bendravimas leidžia užmegzti tvirtus santykius ir efektyviai valdyti verslą. Antra, reikia būti pasirengus priimti sunkius sprendimus ir greitai mokytis, prisitaikyti ir spręsti problemas. Galiausiai – suprasti verslo strategijas, būti organizuotas ir atsidavęs verslo vizijai.

Asmeninio albumo nuotr./Laura Kornelija Inamedinova
Asmeninio albumo nuotr./Laura Kornelija Inamedinova

O kas yra didžiausi iššūkiai?

Vadovavimas įmonei yra tikrai atsakinga sritis – kaip vadovas atsakai ne tik už darbų kokybę, bet ir už darbuotojus, naujų klientų pritraukimą, finansus bei kita. Iššūkių tikrai netrūksta, todėl itin reikšminga mokėti efektyviai planuoti ir siekti išsikeltų tikslų. Geriausia praktika – išsikelti realistinius tikslus ir didesnes užduotis suskaidyti į mažesnes. Be to, reikia nusistatyti užduočių prioritetus pagal jų svarbą, nustatyti realų terminą ir įgyvendinti jas vieną po kitos. Kad tikslai būtų aiškūs, galima naudoti tokią struktūrizuotą sistemą kaip SMART (Specific, Measurable, Achievable, Relevant, Time-bound). Be to, kas savaitę reikia peržiūrėti savo tikslus ir nustatyti prioritetus pagal skubumą ir poveikį. Taip galima užtikrinti, kad tikslai būtų įgyvendinti ir išlaikytas nuoseklus tempas.

Asmeninio albumo nuotr./Laura Kornelija Inamedinova
Asmeninio albumo nuotr./Laura Kornelija Inamedinova

Regis, visi dabar tik ir kuria verslus. Kaip tapti sėkmingu?

Kiekviename versle labai svarbu tinkamai susidėlioti veiksmingą rinkodaros strategiją, kuri padės pritraukti klientų ir partnerių. Geriausia ir veiksmingiausia rinkodaros strategija – suprasti savo tikslinę auditoriją. Koks yra žmonių skaudulys ir kaip mano paslauga išsprendžia šią problemą? Gavus atsakymus į šiuos klausimus, reikia surasti geriausius tikslinės auditorijos kanalus ir panaudoti šiuos kanalus savo prekės ženklui ir paslaugoms reklamuoti: vykdyti socialinių tinklų rinkodarą, turinio rinkodarą, bendradarbiauti su kitomis įmonėmis ar nuomonės formuotojais ir pasinaudoti jų auditorija, kad padidintume savo prekės ženklo žinomumą. Svarbiausia yra ne parodyti, kokios yra mūsų paslaugos, o kaip jos sprendžia problemą, su kuria susiduria mūsų auditorija.

Asmeninio albumo nuotr./Laura Kornelija Inamedinova
Asmeninio albumo nuotr./Laura Kornelija Inamedinova

Dažnam asmeninis verslas asocijuojasi su laisve. Kaip yra iš tikrųjų?

Kuriant savo verslą, reiktų susitaikyti su mintimi, kad pirmaisiais verslo metais teks pamiršti apie laiko ar energijos taupymą. Pradžioje verslo sėkmė tiesiogiai priklauso nuo įdėto laiko ir pastangų. Tai gali reikšti, kad pradžioje gali tekti dirbti 12–16 valandų per parą. Tik kai atsiranda klientų, galima sutelkti dėmesį į prioritetų nustatymą ir laiko valdymą. Svarbiausia būti organizuotam ir žinoti, kada deleguoti, o kada nustatyti prioritetus. Galima automatizuoti įprastas užduotis ir naudoti projektų valdymo programinę įrangą, kad sumažintume perdegimą ir užtikrintume strateginį darbą. Be to, svarbu žinoti, kada pasakyti „ne“ ir reguliariai daryti pertraukas, kad įsikrautume energijos.

Asmeninio albumo nuotr./Laura Kornelija Inamedinova
Asmeninio albumo nuotr./Laura Kornelija Inamedinova

„WoW University“ Solo verslo kurso paskaitose kalbate apie tam tikrą mąstymą, kuris reikalingas sėkmingai plėtoti verslą. Papasakokite daugiau.

Individualioje veikloje lyderis turi ugdyti augimo mąstyseną, priimti iššūkius, mokytis iš savo nesėkmių ir išlikti atviras pokyčiams pagal situaciją ir poreikius. Labai svarbu būti pasirengusiam nuolat mokytis, pažinti. Smalsumas ir noras eksperimentuoti lemia novatorišką mąstyseną, kuri yra labai reikšminga kompetencija. Paprastai verslininkai yra kūrybingi, kai daugiausia dėmesio skiria problemų sprendimui, prisiima apskaičiuotą riziką ir naudojasi naujomis technologijomis. Inovatyvus mąstymas taip pat reiškia atvirumą grįžtamajam ryšiui ir nuolatinį siekį tobulėti. Asmeniniam verslui itin svarbu yra ir pasitikėjimas savimi, pristatant save kaip lyderį.

Jei jaučiame, kad esame įstrigę senuose modeliuose, priešinamės naujoms idėjoms arba sunkiai prisitaikome prie rinkos pokyčių, trūksta motyvacijos, galbūt atėjo laikas keisti mąstyseną? Į asmeninį ir profesinį augimą orientuota mąstysena pagerina nuotaiką ir motyvaciją, padeda verslui klestėti.

Fotogalerija:

Daugiau vertingų paskaitų ir praktinių užsiėmimų rasite „WoW University“ Solo verslo kurse. Tai unikali 10 žingsnių programa, specialiai sukurta pradedantiems verslininkams, nuomonės formuotojams ir smulkiems verslams. Kiekviena kurso tema padės įgyti būtiniausias žinias, reikalingas sėkmingai verslo plėtrai. Visi baigusieji gaus tarptautinį aukšto lygio sertifikatą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų