Pasakojimą apie savo asmeninius išgyvenimus kovojant su viršsvoriu moteris pradeda prisimindama savo paauglystę ir dažnai dėl patiriamo streso varstytas šaldytuvo duris. Nors šiandien Ž.Povilaitytė-Buzaitė supranta, kad toks sprendimas yra žalingas, tačiau tuo metu neturėjusi žinių, kaip kitaip tvarkytis su įtampa ir stresu.
„Nuo pat paauglystės kentėjau nuo socialinių ir pačiai sau keliamų reikalavimų: gerai mokytis, dainuoti, atrodyti ir elgtis nepriekaištingai. Grįžusi iš mokyklos, kurioje susidurdavau ir su bendraamžių patyčiomis, ir su mokytojų keliamu spaudimu, kasdien pasinerdavau į valgymą, o taip palaipsniui ėmė augti kilogramai. Laikui bėgant jų atsirado tiek, kad sulaukiau scenos vadovės užuominų apie poreikį dietoms“, – teigia pašnekovė.
Gėdydamasi viršsvorio, tuo metu paauglė Ž.Povilaitytė-Buzaitė leido į pradžioje nesėkmingą svorio kontrolės kelionę, kuri galiausiai tapo užburtu ratu. Ji neslepia, kad jaunystėje laikydavosi įvairių neveiksmingų dietų, badavo, o neišlaikiusi ir persivalgiusi – išsivemdavo.
„Mano kova su viršsvoriu ir pačia savimi tęsėsi penkiolika metų. Dabar visa tai atsimenu kaip nusivylimo savimi kupimą, be galo sunkų gyvenimą, kuriame mane lydėdavo viena mintis: turbūt man lemta būti apkūniai“, – prisimena pašnekovė.
Savo asmeninę patirtį sudėjo į knygą
Ž.Povilaitytė-Buzaitė pažymi, kad ne ekspertai, o asmeninis smalsumas, domėjimasis žmogaus anatomija bei fiziologija ir įgūdžiai analizuojant mokslinę medžiagą visus tuos metus padėjo neprarasti vilties. Atradusi atsakymus, kaip suvaldyti nuolat kamuojantį alkį, moteris savo patirtį sudėjo į knygą.
„Knyga „Viskas dėl angliavandenių“ gimė supratus, kad ilgai trukusioje savo kelionėje į sveiką mitybą, aš niekada nebuvau viena. Nuolatinis noras valgyti, dėl to kylantis svoris ir rizika susirgti lėtinėmis ligomis – tai tūkstančių žmonių kasdienybė. Todėl atradus atsakymą, kodėl tunkame ir dėl to sergame, kitiems patariu, kaip nesunkiai sukontroliuoti kūno svorį bei užsitikrinti gerą savijautą“, – pasakoja pirmą savo knygą išleidusi moteris.
Pasak autorės, į knygos puslapius suguldyti asmenine patirtimi ir medicininiais tyrimais pagrįsti faktai daugeliui skaitytojų atvers akis apie tai, kaip per pastaruosius keletą dešimtmečių keitėsi visuomenės valgymo įpročiai.
„Įsivyravusi mityba padarė tiesioginę įtaką žmogaus kūnui: apvalėjančioms formoms, kylančioms priklausomybėms, prastėjančiai fizinei bei emocinei sveikatai. Tenka tik stebėti, kad žinių apie sveikatą puoselėjančią mitybą stokojantys tėvai, ne tik patys maitinasi neteisingai, bet ir savo įpročius perduoda vaikams. Dėl to rašydama knygą siekiau suteikti skaitytojui aiškų atsakymą į klausimą, kodėl mes nesiliaujame valgę ir auginę kūno svorį“, – sako Ž.Povilaitytė-Buzaitė.
Autorė knygoje perteikia veiksmingus kasdienius patarimus, padėsiančius efektyviai perimti svorio kontrolę į savo rankas bei tokiu būdu užsitikrinti gerą savijautą. Moteris taip pat atskleidžia, kad tarp knygoje analizuojamų temų, skaitytojų lauks ir informacija apie tai, kaip susidraugauti su sveikatai bei gerai savijautai palankiu maistu, kaip užkirsti kelią ne tik antsvoriui, bet ir lėtinėms ligoms.
Vos tik pasirodžiusi, Ž.Povilaitytės-Buzaitės knyga jau sulaukė daugybės teigiamų atsiliepimų medikų ir mitybos mokslininkų gretose. Knygą „Viskas dėl angliavandenių“ jau galima įsigyti visuose didžiuosiuose šalies knygynuose bei el. knygų parduotuvėse. Užsienio skaitytojams knyga pasiekiama ir anglų kalba – pavadinimu „It‘s All Because of Carbs“