Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Susipažinkite: „World Class“ barmenai Ignas Zinkevičius ir Lukas Palubinskas

Prestižinio barmenų čempionato „World Class“ etapas Lietuvoje – artėja prie finišo tiesiosios. Jau birželio viduryje sužinosime, kuris Lietuvos barmenas bus įvardintas pačiu geriausiu. Jam teks garbė susirunkti su kitų dviejų Baltijos valstybių – Latvijos bei Estijos – nacionalinių etapų nugalėtojais ir, galbūt, pergalės atveju, galimybė susirungti su pačiais geriausiais pasaulio barmenais tarptautiniame finale Meksike.
Renginio akimirka
Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.

Lietuvoje šis čempionatas šiemet vyksta pirmą kartą, todėl mūsų barmenų laukia nemažas iššūkis. Tačiau kol kas, kol iki Lietuvos čempionato finalo lieka kiek mažiau nei mėnuo, mes pabandysime susipažinti su visais „World Class“ Lietuvos čempionato dalyviais. Šį kartą – interviu su penkerius metus barmenu dirbančiu Ignu Zinkevičiumi iš Vilniaus baro „Alchemikas“ ir dvejus su puse metų barmenaujančiu Luku Palubinsku iš taip pat sostinėje įsikūrusios „Distilerijos“.

Prestižiniame „World Class“ barmenų čempionate savo jėgas išbando tik geriausi, todėl vyksta – ganėtinai arši kova. Kodėl jūs nusprendėte dalyvauti?

Organizatorių nuotr./Ignas Zinkevičius
Organizatorių nuotr./Ignas Zinkevičius

Ignas: Nusprendžiau dalyvauti „World Class“ 2empionate, nes Lietuvoje baru kultūra dar tik auga ir man, kaip jos atstovui, tai yra puiki proga prisidėti prie jos augimo, o tuo pačiu – ir pačiam augti kaip profesionalui.

Lukas: „World Class“ man – asmeninis iššūkis. Esu labai jaunas ir, palyginus, turiu ganėtinai mažai patirties. Bet, nepaisant to, esu tikras, kad galiu atiduoti dalelę savo asmenybės ir dalintis ja su kitais.

O koks tuomet, jūsų nuomone, turėtų būti geras barmenas? Ir kokios yra jūsų stipriosios savybės, galinčios padėti pasiekti aukščiausią „World Class“ pakopą?

Ignas: Mano nuomone, geras barmenas yra visapusiškai stipri ir išsilavinusi asmenybė, nestokojanti žinių bei ryžto. Toks barmenas gali ne tik patiekti gėrimą, bet ir edukuoti savo klientus, o tuo pačiu – ir iš jų mokytis. Be abejo, geras barmenas privalo būti dar ir paslaugus bei mandagus. O mano paties savybės, galinčios padėti šiame konkurse, ganėtinai aiškios – greitis, kūrybiškumas, paslaugumas ir gebėjimas prisitaikyti.

Organizatorių nuotr./Lukas Palubinskas
Organizatorių nuotr./Lukas Palubinskas

Lukas: Na, visų pirma geras barmenas turi būti paslaugus. Dar – traukiantis žmones. Ir ne tik savo daromais gėrimais, bet ir atmosfera, kurią kuria aplink save. Jausmu. Neslepsiu, kai kurias šių savybių turiu ir aš. Pačios stipriausios, kurios gali man padėti „World Class“, tai empatija ir charizma. Natūralus pojūtis, ko pageidauja svečias.

Sako, kad kiekvienas profesionalas turi savo įkvėpimo šaltinį. Kas įkvėpia jus? Kur semiatės idėjų?

Ignas: Tai būtų hobis, kurį šiuo metu esu nustūmęs į šoną, bet visuomet planuoju prie jos grįžti – beisbolas. Prasivėdinti galvą padeda ir snieglenčių sportas. Man toks aktyvus laisvalaikis padeda pamatyti dalykus iš naujo, juos apsvarstyti.

Lukas: Mane įkvėpia komunikacija, bendravimas su skirtingais žmonėmis. Man labai patinka analizuoti sudėtingas asmenybes, jų jausmus ar išgyvenimus.

Beje, į Lietuvą atvykstantys ankstesnių „World Class“ čempionatų dalyviai iš užsienio sako, kad ir pačių barmenų asmenybės tampa vis svarbesnės. Kokią netikėtą istoriją apie save klientams galėtumėte papasakoti jūs?

Organizatorių nuotr./Ignas Zinkevičius
Organizatorių nuotr./Ignas Zinkevičius

Ignas: Tai, kad aš visuomet svajojau dirbti reklamos srityje! Bet dar studijų metais, ieškodamas praktikos vietos, susipažinau su vienu reklamos agentūros vadovu. Kaip dabar pamenu, kad tada jis man pasakė, kad geriausia praktika komunikacijos srityje – aš baigęs komunikacijos studijas – yra būtent baras. Jo teigimu, dirbdamas bare įgausiu beveik visos reikiamos patirites, būtinos reklamai. Jo žodžiai mane įtikino ir štai, aš jau penkeri metai dirbu bare ir niekur iš šio verslo nenoriu dingti.

Lukas: Galėčiau pasakoti ilgą ilgą ir nuotykių bei skirtingų patirčių kupiną istoriją, kaip pakeleivingomis mašinomis važiavau iki Lisabonos ir atgal. Kad atsirastų dar didesnė intriga pridursiu, jog keliavau su šimtu eurų kišenėje.

Na ir paskutinysis klausimas apie ateitį. To klausiame kone visų „World Class“ čempionato dalyvių bei mokytojų, atvykstančių į Lietuvą dalintis su jumis žiniomis. Koks bus ateities kokteilis?

Organizatorių nuotr./Lukas Palubinskas
Organizatorių nuotr./Lukas Palubinskas

Ignas: Ateities kokteilis, mano manybus, bus klasikinio kokteilio atmaina. Ryškiai dominuojantis alkoholis, pagardintas prieskoninėmis trauktinėmis ir panašiais dalykais. Nuo ko prasidėjo kokteiliai – ten jie turėtų ir grįžti.

Lukas: Aš labai tikiuosi, kad ateities kokteilis bus prilyginamas meno kūriniui. Kad jis bus vertinamas ne tik kaip paprastas tam tiktų gėrimų mišinys, bet kaip unikali patirtis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?