Mokslininkai teigia, jog jaunystės eliksyras dar nėra išrastas ir kažin, ar kada bus. Bet odos senėjimo procesą įmanoma pristabdyti, teigiama išplatintame pranešime. Mokslininkai nustatė, kad vaikų odoje yra gausu vandens: naujagimio net 80–90 proc., o bėgant metams dėl natūralaus senėjimo proceso, dėl aplinkos veiksnių, užterštumo, saulės vandens kiekis odoje mažėja. Dėl šios priežasties oda sausėja, praranda drėgmę ir elastingumą, suglemba, atsiranda raukšlės.
Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl ko oda praranda drėgmę – mažėjantis hialurono rūgšties kiekis odoje. Odoje susikaupia apie 50 proc. visos organizme esančios hialurono rūgšties ir apie 40-uosius metus jos sumažėja per pusę.
Specialistų nuomone, oda reikėtų pradėti rūpintis nuo jaunystės, o ne tada, kai atsiranda raukšlės, susidaro pigmentinės dėmės, išsiplečia smulkios kraujagyslės, padidėja poros. Žinoma, pakeisti genetinių faktorių negalima. Sunkiau būna ir tada, kai odos pakitimai atsiranda dėl įvairių ligų, tačiau, kiek įmanoma, reikia stengtis apsaugoti odą nuo kenksmingų faktorių.
„Per pastaruosius 30 metų hialurono rūgštis naudojama kosmetikoje veido odos senėjimo procesui stabdyti, kadangi turi savybę pritraukti vandenį. Hialurono rūgšties molekulė pritraukia 200 kartų už save didesnį kiekį vandens, neleidžia jam pasišalinti iš organizmo ir tokiu būdu atkuria odos drėgmę ir elastingumą“, – sako „Sveikatos ABC“ vedėja Rima Balanaškienė.
LNK televizijos „Sveikatos ABC“ laidoje šį sekmadienį 9 val. ryto apie hialurono rūgštį ir kitas odos grožiui svarbias medžiagas pasakos žinomi medicinos mokslo profesoriai ir bendrosios praktikos gydytojai.