Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Trečioji Beatos receptų knyga jau pakeliui pas skaitytojus

Populiarių Lietuvoje kulinarinių knygų autorė, televizijos laidų vedėja Beata Nicholson įgyvendino dar vieną savo svajonę – netrukus ji su savo ištikimiausiais gerbėjais pasidalins ne vienus metus kauptais kepinių receptais. Jau vasaros pabaigoje skaitytojams bus pristatyta trečioji Beatos knyga „Beatos virtuvė: kepinių knyga“.
Beata Nicholson
Beata Nicholson / Viganto Ovadnevo nuotr.

Knygoje aštuoni teminiai skyriai, kuriuose sutalpinta daugiau nei šimtas pačių įvairiausių receptų. Čia klasika persipina su naujausiomis konditerijos madomis, laiko patikrinti, išmėginti receptai – su populiariausiais saldumynais ar pikantiškais kepiniais iš Australijos, Anglijos, Serbijos, JAV.

Autorės archyvo nuotr./„Beatos virtuvė: kepinių knyga“
Autorės archyvo nuotr./„Beatos virtuvė: kepinių knyga“

Štai, ką Beata sako apie savo knygą:

„Apie tokią knygą svajojau dar rašydama pirmąsias dvi. Nes tik ruošiant kepinius širdyje iš tiesų užgroja šventinis dūdų orkestras, o pats pasiraitęs miltuotas rankoves tampi to orkestro dirigentu. Nemanykite, kad šia knyga kviečiu jus maitintis tik pyragaičiais su kremu ar „Napoleonu“ – vartydami šią knygą rasite ne tik receptų, kuriuos norėsis tuoj pat išbandyti, bet turėsite ir kur akis paganyti, pailsėti, pasisemti įkvėpimo...

Rinkdama receptus ragavau daugybę įvairiausių kepinių ir patiekalų, bet dar daugiau stebėjau ir klausinėjau, kas ką mėgsta, apie ką svajoja ar prie ko tiesiasi jų ranka. Norėčiau, kad knyga jums tarnautų ilgai. Stengiausi, kad sumanę iškepti obuolių pyragą kolegoms, tortą jubiliejui, sausainių vaikams ar pyragaičių geriausioms draugėms, čia rastumėte tai, ko ieškojote.

Tikiu, kad viskam turi ateiti laikas – šios knygos nebūčiau galėjusi parašyti nepabaigusi kulinarijos mokslų. Žinios, įgytos „Leiths“ kulinarijos mokykloje, man padėjo pasikloti gerą pamatą, suprasti esminius dalykus. Ten įgytomis žiniomis dalinuos ir su savo skaitytojais“, – sako Beata.

Naujosios knygos receptams bus skirta laiko ir žiūrovų pamėgtoje TV3 laidoje „Beatos virtuvė“, kuri šį sezoną bus transliuojama žiūrimiausiu laiku – antradieniais, 19.40 val.

Knygynus ir prekybos centrus knyga „Beatos virtuvė: kepinių knyga“ pasieks pačioje vasaros pabaigoje, tačiau Beatos virtuvės Facebook gerbėjai jau dabar gali užsisakyti knygą ir pirmieji ją gauti tiesiai į namus, kai tik knyga iškeliaus iš spaustuvės. 

Autorės archyvo nuotr./Meduolinis slyvų pyragas
Autorės archyvo nuotr./Meduolinis slyvų pyragas

Beatos meduolinio slyvų pyrago receptas

Meduoliams būtų galima skirti pusę knygos. Paprastai kepiniai su prieskoniais ir medumi yra vadinami meduoliais. Miltų kiekis lemia, ar bus sausainiai, ar minkšti meduoliai, ar pyragas. Jų yra įvairiausių, bet skiriamasis bruožas – tamsi spalva. Ir ne vien tai. Aromatais ir prieskoniais paskaninti, jie daug ilgiau laikosi, nes kepiniai su medumi turi savybę ilgiau išlikti švieži.

Sakyčiau, šis yra klasikinis paprasčiausio meduolinio pyrago receptas, kurį išsikepti gali kiekvienas, ir net nereikia jokio elektrinio plakiklio ar didelių pastangų. Svarbu yra naudoti tamsų drėgną (maskovado arba farino) cukrų, nes jis suteikia ypatingą skonį ir spalvą. Aš šiuo atveju imbieru kvepiančiam pyragui „pripiršau“ rūgščias slyvas, kurios labai puikiai jaučiasi prieskonių kompanijoje. Tiesą sakant, šis pyragas man primena mano praktikos egzaminą kulinarijos mokykloje, kai reikėjo rinktis, su kuo suporuoti slyvas. Ne aš viena pasirinkau slyvas karamelizuoti su imbieru ir prieskoniais, taigi čia yra beveik tas pats...

Reikės: 120 g sviesto, 120 g medaus, 120 g tamsaus rudojo cukraus, 3 kiaušinių, 100 ml grietinėlės, 200 g miltų, 10–15 slyvų, 1 šaukšto džiovinto imbiero, 0,5 šaukštelio maltų gvazdikėlių, 1 šaukšto cinamono, 1,5 šaukštelio kepimo miltelių.

Gaminame pyragą:

1.    Įjunkite orkaitę – temperatūra 190 C. Formą, kurioje kepsite, ištieskite kepimo popieriumi.
2.    Slyvas nuplaukite, perpjaukite per pusę, išimkite kauliukus.
3.    Sviestą, medų ir cukrų sudėkite į nedidelį puodą ir kaitinkite, kol sviestas ir medus ištirps ir virs tirštu sirupu. Jį nuolat maišykite ir kaitinkite, kol užvirs, leiskite jam lėtai pakunkuliuoti apie 3–4 minutes.
4.    Tada suberkite prieskonius ir perpilkite į kitą indą, kad greičiau atvėstų.
5.    Kiaušinius suplakite su grietinėle, kad išeitų vientisa masė.
6.    Miltus sumaišykite su kepimo milteliais.
7.    Kai sirupas pravės, nebus karštas, pilkite grietinėlės ir kiaušinių masę. Išmaišykite.
8.    Tada suberkite miltus, tešla bus gana skysta, kaip nedideliems blynams, bet nuo šaukšto lėtai tekės, o ne dribs. Jei tešla atrodo itin skysta, įdėkite dar truputį miltų.
9.    Pilkite tešlą į kepimo formą ir gražiai (eilutėmis) sudėkite slyvas, kad kiekviename kąsnelyje būtų po slyvą. Jų negrūskite į dugną ir nemėginkite slėpti po tešla: slyvos ir pačios dings iš akių pyragui kylant ir kepant.
10.    Pašaukite į orkaitę ir kepkite apie 45 minutes.

Šis gardumėlis bus tikriausias desertas, jeigu jį valgysite su šiltais ledais... Puikiausiai išsilaikys minkštas ir šviežias bent tris dienas.

Vietoj slyvų niekas nedraudžia dėti obuolių ar kriaušių, bet aš manau, kad slyvos čia geriausiai tinka. Na, jei yra visai neslyvinis metų laikas, kepkite pyragą be jokių priedų... Tiesa, prieskonius galite pasireguliuoti, kaip jums patinka, galite dėti specialų prieskonių mišinį kepiniams (tokių tikrai yra). Man čia labai patinka kuo daugiau imbiero, bet jeigu jūs su imbieru nedraugaujate, tai jo galite dėti mažiau, nei dedu aš. O jei esate tikri imbiero gerbėjai, dėkite ne tik džiovinto, bet ir smulkiai tarkuoto šviežio.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos