Apie V. Urbono žygdarbį pasakoja dokumentinis filmas „Lietuvis, sujungęs Baikalo krantus“. Filmo premjera – kitą sekmadienį, balandžio 29 dieną 12.30 val. per Lietuvos televiziją. Filmo autorė Gintarė Grikštaitė, operatorius Žilvinas Petkus, montažo režisierius Miroslavas Stankevičius.
„Aš ne geležinis, – šypsosi dažnai tokiu vadinamas pasaulio ultratriatlono čempionas ir rekordininkas. – Aš paprastas žmogus, tikintis, kad galima svajonę paversti realybe...“ Pasak Urbono, tik jūroje taip stipriaI pasijuntI gamtos dalele. Kaip lašelis, kaip smiltelė, pagaliau – žuvis. Viskas priklauso nuo gamtos – ji tau leidžia arba neleidžia...
Plaukimas per Baikalą – ekologinės akcijos „Vanduo – tai gyvybė“ dalis.
Lietuvoje išilgai perplaukęs Nemuną ir nepabūgęs galingų Baltijos jūros bangų, Vidmantas Urbonas ryžosi dar ekstremalesniam iššūkiui. Jis ketina perplaukti visuose žemynuose aukščiausiai esančius gėlavandenius ežerus.
Pirmoji akcijos dalis buvo 2009-taisiais – plaukimas per didžiausią Pietų Amerikos ežerą – Titikaką. Sudėtingomis sąlygomis – 4 kilometrų aukštyje, trūkstant deguonies įveiktI 37 kilometrai.
Antrasis etapas – JAV perplauktas sieros telkiniais išsiskiriantis Jeloustouno ežeras. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Baikalas – trečioji žygio dalis. Dėl formos jis vadinamas „Mėlynąja Sibiro akimi“, dėl gamtInių išteklių – „Sibiro perlu“. Tai giliausias pasaulio ežeras, kuriame net penktadalis planetos gėlo vandens. Mokslininkai teigia, kad vien Baikalas žmoniją galėtų girdyti apie 20 metų...
SkirtInguose žemynuose pristatydamas ekologines akcijas, Urbonas visuomet pabrėžia, kad yra lietuvis – mažos, bet tvirtos tautos atstovas. Kiekvieną savo žygį jis skiria Lietuvos laisvės keliui. Plaukimu Pietų Amerikoje buvo paminėtas Lietuvos vardo tūkstantmetis, Jungtinėse Valstijose – 600-tosios „Žalgirio“ mūšio metinės, Rusijoje – lietuvių tremties 70-metis.
„Lietuvis, sujungęs Baikalo krantus“ – balandžio 29 dieną 12.30 val. per Lietuvos televiziją.