V.Skaisgirė apie įvaizdžio detalę: „Ne daiktai puošia žmogų, o nuoširdi šypsena“

Nepriekaištinga šypsena – kiekvieno siekiamybė, tačiau retas gali džiaugtis ir gražiais, ir sveikais dantimis. Daugybė žmonių skiria per mažą dėmesį burnos sveikatai, o tai gali turėti išties sunkių ir nemalonių pasekmių. Žinoma prodiuserė Vaida Skaisgirė atskleidė, kokia, jos manymu, yra svarbiausia žmogaus įvaizdžio dalis bei kodėl ji taip atidžiai rūpinasi burnos higiena bei sveikata.
Vaida Skaisgirė
Vaida Skaisgirė / Asmeninio albumo, „Sveikas rytojus“ nuotr. nuotr.

„Ne daiktai ar procedūros puošia žmogų, o nuoširdi, plati šypsena. Aš visada šypsausi plačiai ir daug! Tačiau, kad galėtum laisvai šypsotis ir gerai jaustis, reikia deramai prižiūrėti dantis. Žmonės nesusimąsto, kaip mūsų kasdienybės įpročiai žaloja dantis – nesveikas maistas, rūkymas, nekruopštus dantų valymas. Visa tai su laiku turi nemenkas pasekmes dantų sveikatai“, – pasakojo žinoma moteris.

Moteris dalinosi, kad savo dantų priežiūrai ji naudoja platų arsenalą – dantų šepetėlį, pastą, siūlą, tarpdančių šepetėlius, irigatorių, liežuvio šepetėlį bei burnos skalavimo skystį.

„Jeigu nori turėti ne tik sveikus, bet ir gražius dantis, reikia nepatingėti ir kruopščiai juos prižiūrėti. Bet vien priemonių nepakanka, reikia stengtis eliminuoti dantų sveikatai kenkiančius įpročius, tokius kaip rūkymas. Jei visiškai atsisakyti nepavyksta, tuomet bent jau rinktis mažesnę blogybę. Šiais laikais yra alternatyvų tradicinėms cigaretėms, tokių kaip kaitinamasis tabakas, kurio dėka dingsta nemalonus kvapas, galima tausoti dantų spalvą“, – TV8 televizijos laidoje, kurią matysite sekmadienį, 12 valandą, kalbėjo V. Skaisgirė.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Vaida Skaisgirė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Vaida Skaisgirė

Tradicinių cigarečių degančios medžiagos ir dūmai kenkia dantų emaliui, dėl to ima klestėti burnoje esančios anaerobinės bakterijos. Taip pat išauga dantenų ligų, infekcijų ir net burnos vėžio pavojus. Dauguma rūkančiųjų cigaretes turi prastesnę uoslę. Bedūmiai gaminiai, tokie kaip kaitinamasis tabakas ar elektroninės cigaretės, dantų emalį veikia mažiau.

Norintiems sureguliuoti burnos kvapą, sudrėkinti gleivinę, kovoti su mikroorganizmais ir mažinti dantenų jautrumą, gali padėti deguonimi prisodintos burnos priežiūros priemonės.

„Šiais laikais viskam yra sprendimo būdai, todėl reikėtų netingėti jų paieškoti. Mano stomatologė man sudėliojo visą ritualą, kaip turėtų būti prižiūrimi dantys bei burna. Dantų šepetėlis, tarpdančių šepetėliai, pasta, siūlas, liežuvio šepetėlis, dantų skalavimo skystis yra mano kiekvienos dienos palydovai. Taip pat, neseniai atradau dantų priežiūros priemones prisotintas deguonimi. Daug ką pasako jau pats pavadinimas – juk be deguonies mes būtume niekas“, – kalbėjo Vaida.

Asmeninio albumo nuotr./Vaida Skaisgirė
Asmeninio albumo nuotr./Vaida Skaisgirė

Kaip rodo statistika, net apie 30% žmonių visame pasaulyje kenčia dėl blogo burnos kvapo. Jei išsivalius dantis ar išskalavus burną skalavimo skysčiu be alkoholio situacija nepagerėja, gali būti, kad blogas burnos kvapas yra lėtinis.

Halitozė – taip medikai įvardija šį nemalonų sveikatos sutrikimą. Pasak profesorės Alinos Pūrienės, daugiau nei 90% atvejų blogas burnos kvapas kyla burnoje, gerklėje ir tonzilėse. O priežastys gali reikšti vieną ar kitą vidaus ligą.

„Viena iš blogo burnos kvapo priežasčių yra minkštas apnašas, taip pat tam įtakos gali turėti bendros, sisteminės ligos. Taip pat gali būti jaučiamas Fetor hipaticus – vadinamasis kepenų kvapas bei vėžinis kvapas, kurio žmogus nejaučia, todėl dažnai liga yra nediagnozuojama. Kai kuriose šalyse tam yra naudojami šunys, kurie nustato, ar žmogus serga burnos ar kitų organų vėžiu“, – dalinosi periodontologė.

Diagnostikai burnos kvapas yra labai svarbus. Priežasčių visada reiktų pradėti ieškoti nuo burnos ligų, netinkamos burnos ertmės priežiūros. Įrodyta, kad burnos ligos veikia ir bendrą sveikatą.

„Būtina du kartus per dieną, ryte ir vakare labai gerai išsivalyti dantis, iš visų pusių, nes kiekvienas dantis turi 5 paviršius ir, jeigu kažkur yra nešvarumų, lieka minkštas apnašas, kuris skleidžia nemalonų kvapą“, – pasakojo prof. A.Pūrienė.

Produktai su deguonimi puikiai tinka siekiant dantis išvalyti nepriekaištingai. Deguonis burnoje veikia anaerobinę mikroflorą, tai yra tuos organizmus, kuriems patinka gyventi bedeguoninėje aplinkoje.

„Mikroorganizmai dažniausiai veisiasi periodontinėse kišenėse arba ten, kur yra ėduonies pažeisti dantys. Tokiais atvejais puikiai tinka deguonimi prisotinti produktai“, – dalinosi gydytoja periodontologė A.Pūrienė.

Prof. A. Pūrienė laidoje pasakojo, kad į deguonies gydomąjį poveikį ji įsigilino dar besimokydama.

„Mano pirmoji disertacija, prieš daug metų apginta Maskvos centriniame stomatologijos institute, buvo apie atšaldyto deguonies poveikį dantenoms, sergant periodontitu. Mes įrodėme, kad deguonis, kuris buvo nukreipiamas su tam tikra atmosferos slėgio dalimi į dantenas, pasižymi gydomosiomis savybėmis. Taip pat dantų pastos bei skalavimo skysčiai, kurie išskiria deguonį, yra naudingi, gerina burnos kvapą“, – kalbėjo profesorė A.Purienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis