„Vaidmeniui stengiausi pasiruošti maksimaliai ir užpildyti tas vietas, kurių nežinau. Todėl susitikau su ne viena moterimi, kurios realybė atitinka mano personažės gyvenimą. Su kai kuriomis tų moterų teko ir dieną kartu pagyventi.
Viena jų – mano pažįstama iš Šiaulių, kuri būtent tais laikais buvo ištekėjusi už gaujos nario. Domėjausi, kaip klostėsi jų šeimyninis gyvenimas ir man buvo pasakyta, kad namuose tokie žmonės būna kaip tik labai dėmesingi, švelnūs, mylintys ir labai šeimyniški. Tai, ką jie daro už namų durų – visai kitas pasaulis, o asmeniniame gyvenime jie yra puikūs, mylintys sutuoktiniai ir tėvai savo vaikams.
Žinoma, manau, visos moterys, nusprendusios gyventi su tokiais vyrais, puikiai žinojo, kur veliasi ir kas jų laukia. Tai yra jų pačių pasirinkimas“, – kalbėjo Karina.
Ne tik aktorės talentu, bet ir puikia išvaizda apdovanotai K.Stungytei neretai kliūna dailių, neretai kiek paviršutiniškų moterų vaidmenys. Tačiau aktorė savo ruožtu jai skirtus personažus papildo savo charizma ir sako – blogų vaidmenų nebūna.
„Visi personažai yra geri. Žinoma, norėtųsi išbandyti save ir kitokiuose personažuose. Niekada nepamiršiu savo vaidmens seriale „Pasmerkti“, kur man teko ir ginklus į rankas imti, ir bėgti, ir šaudyti, ir dalyvauti nešvariuose banditų reikaluose. Ta patirtis buvo tikrai labai įdomi ir smagi.
Na, o visi kiti vadinami gražuolių vaidmenys irgi yra įdomūs. Pavyzdžiui, kiekviena gaujos nario žmona juk irgi turi savo vidinį pasaulį. Mano herojė taip pat turi stiprų požiūrį ir yra kovotoja – nors prieš ją smurtaujama, ji vis tiek kovoja už savo turtą“, – pasakojo pašnekovė.
Anot Karinos, nemenka dalis vaidmens išpildymo priklauso ir nuo režisieriaus.
„Su Ričardu Vitkaičiu dirbti – vienas malonumas. Jis išieško kiekvieną detalę, duoda patarimų, kurie yra aktualūs ir neišgalvoti. Stengiamasi kuo tiksliau atvaizduoti tai, kas iš tiesų vyko 90-aisiais. Svarbu suprasti, kad tos moterys nėra vien gražios – jos nėra tuščios vidumi“, – patikino K.Stungytė.
Aktorė pasakoja ir pati puikiai prisimenanti laikus, kada merginai eiti namo vakare būdavo nesaugu.
„Gyvenau ir užaugau Šiauliuose. Tuo metu labai aktuali buvo Princų gauja. Man yra tekę matyti, kaip merginos būdavo įsitempiamos į automobilius. Tais laikais būdavo privažiuojama prabangiu BMW arba „Mercedes“. Visa tai mačiau savo akimis, kai buvau paauglė.
Laimei, pati to nepatyriau – nebuvau nei įtempta į mašiną, nei mušama ar užgauliojama. Tačiau tuos laikus gerai prisimenu, nes buvau paauglė. Išties bijodavau eiti namo viena vėlai vakare, todėl visada prašydavau pusbrolio mane palydėti“, – prisimena aktorė.
Laukiniai devyniasdešimtieji palietė praktiškai visus Lietuvos miestus. Biržuose štai siautėjo „Karvelių“ gauja. Ši gana galinga kriminalinė grupuotė kontroliavo turgavietes, reketavo vietinius verslininkus bei ūkininkus, taip pat stengėsi įgyvendinti beveik visas tuo metu populiarias neteisėtas praturtėjimo schemas. „Karveliai“ sėkmingai slėpė savo nusikaltimų pėdsakus, tam įtakos turėjo ir vietos korumpuota teisėsauga.
Filmuodamasi apie šią grupuotę sukurtame seriale K.Stungytė ne tik susipažino su nusikalstamo pasaulio atstovų žmonomis, bet ir su naujais kolegomis – kino aikštelės debiutantais Gabriele Ladygaite, Justu Terteliu ir savo vyro Šiferio vaidmenį atliekančiu Emiliu Pavilioniu.
Paklausta, ar nejautė vaidybinio barjero, kuriant vaidmenį su mažiau patirties turinčiais aktoriais, pašnekovė pasidžiaugė kolegų profesionalumu: „Nesijautė, kad jie yra jaunesni. Visi labai profesionalūs ir talentingi žmonės, kuriems įsivažiuoti į kontekstą pavyko be jokių kliūčių“.