Kaune nutiestas „Kūrybos podiumas“: tarp 100 modelių – Ingrida Kazlauskaitė

Liepos 21-osios, penktadienio, vakarą Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode Kaune įvyko devintus metus gyvuojantis renginys „Kūrybos podiumas“. Jame pristatytos šešios išskirtinės Lietuvos kūrėjų drabužių kolekcijos. VDU Botanikos sodo šimtmečio proga rožyno ir žiūrovų apsuptyje podiumu žengė 100 moterų.
„Kūrybos podiumas“ VDU Botanikos sode
„Kūrybos podiumas“ VDU Botanikos sode / Regimanto Zakšensko nuotr.

Tarp jų buvo ir žinomų kauniečių: 2014-ųjų Lietuvos ponia Beta Rumšienė su dukra Gintare, dainininkės Ingrida Kazlauskaitė ir Viktorija Vaičaitė, aktorė, buvusi „TV pagalbos“ gelbėtoja Neringa Mažeikienė, nuomonės formuotoja Viktorija Malanova ir kt.

Tarp kolekcijų pristatymo modelių buvo galima išvysti ir jaunučių merginų, ir vyresnio amžiaus (apie 60 metų) moterų. Pasak „Kūrybos podiumo“ organizatorės Inesos Uktverienės, taip norėta išreikšti kūrybos tęstinumo, amžinumo idėją: „Kūryba turi pradžią, bet neturi pabaigos, ji keliauja tūkstančius metų iš kartos į kartą. Ji amžina, kaip ir meilė, kuri užtikrina žmonijos tęstinumą. Viena iš kolekcijų, kurią pristatė net trijų kartų atstovės, tai ir simbolizuoja.“

Pirmąkart šiame renginyje drauge podiumu žengė „Lietuvos ponia 2014“ tituluota Beta Rumšienė su dukra Gintare, pristatydamos Lietuvos kūrėjų darbus.

Regimanto Zakšensko nuotr./Beta Rumšienė su dukra Gintare
Regimanto Zakšensko nuotr./Beta Rumšienė su dukra Gintare

„Manau, labai gera idėja kviesti dalyvauti skirtingų kartų žmones, tai paįvairina renginį. Žengti podiumu gali įvairaus sudėjimo ir amžiaus moterys – tai suteikia renginiui žavesio. Kiekviena moteris yra graži ir čia įgyja daugiau pasitikėjimo savimi“, – sakė B.Rumšienė.

Ji pasakojo, kad, nepaisant amžiaus skirtumo, su dukra Gintare sutaria stiliaus klausimais, viena kitai visada pataria dėl apsirengimo ir detalių suderinimo. Būna, kad ir panašių suknelių ar aksesuarų įsigyja, kartais nė nepasitarusios.

Elegancija spinduliuojanti Beta mano, kad moterys, nepriklausomai nuo amžiaus, turi būti gražios ir elegantiškos. „Nereikia bijoti ryškių rūbų ir aukštakulnių. Sijonai ne visada turi būti tik ilgi – jei gražios kojos, tai parodykite jas. Nes kai moteris pasipuošusi ir jaučiasi graži, sulaukia dėmesio ir komplimentų iš aplinkos – ji yra laiminga“, – mintimis dalijosi 2014 metų konkurso „Lietuvos ponia“ nugalėtoja.

Regimanto Zakšensko nuotr./„Kūrybos podiumas“ VDU Botanikos sode
Regimanto Zakšensko nuotr./„Kūrybos podiumas“ VDU Botanikos sode

B.Rumšienė itin vertina lietuvių kurtus drabužius dėl jų išskirtinumo: „Renkuosi lietuvių kūrėjų darbus, nes jie išskirtiniai, kitaip nei masinės mados gaminiai. Labai mėgstu įvairaus ilgio ir stiliaus sukneles, turiu ir lietuvių kurtų suknelių, kostiumėlių su sijonais. Jie išskirtinio dizaino ir stiliaus.“

Renginio dalyviai išvydo šešias įdomias ir savitas idėjas perteikiančias drabužių kolekcijas.

Fotogalerija:

„Introstyle“ kūrėjos pristatė šiuolaikiškų, naujausias mados tendencijas atitinkančių, spalvingų lininių drabužių kolekciją „Linas kitaip“, skirtą poilsiui, darbui, šventėms bei kelionėms ir paneigiančią daugelio jaunų žmonių įsitikinimą, kad linas – pilka ir nuobodu.

Edita Baranovič („Mėnulio ežerai“) pristatė lengvų, patogių vasariškų suknelių ir kitų drabužių kolekciją „Vasaros flirtas“.

Seserys drabužių kūrėja Edita Gajauskienė („Maži dideli“) ir tautodailininkė Elvita Šeputaitė pademonstravo kolekciją „Nuo pradžios be pabaigos“ – lininius gaminius, dekoruotus autoriniais karpiniais.

Daiva Piličiauskienė („Daiva kuria“) pristatė kolekciją „Mylėk mane, aš tavo kosmosas“, kurią sukūrė moterims, siekiančioms išskirtinumo ir mėgstančioms per išvaizdą išreikšti laisvę, atkreipti kitų dėmesį. Ją sudaro klasikiniai marškiniai, transformuoti kosmoso tema, juodos ir baltos spalvų derinys su žalio neono prieskoniu. Autorė ją kūrė su mintimi, kad išskirtiniais piešiniais puošta apranga gali kuo puikiausiai atstoti kūno tatuiruotes.

Sonata Kavaliauskienė („So efektas“) pristatė kolekciją „Efektinga moteris“, išreiškiančią gyvenimo linijos tęstinumą. Ją sudaro trims kartoms kurti drabužiai – nuo skirtų mergaitėms, nuotakoms iki pasiūtų brandaus amžiaus moterims. Šios kolekcijos modeliu tapusi nuomonės formuotoja V.Malanova, šią vasarą planuojanti savo vestuves, demonstravo itin įdomų kūrėjos darbą – mistiškos moters įvaizdį suteikiančią juodą suknelę.

Regimanto Zakšensko nuotr./Viktorija Malanova
Regimanto Zakšensko nuotr./Viktorija Malanova

Renginį užbaigė Rigondos Užpalevičienės („Rigonda style“) kurta megztų puošnių drabužių vasaros kolekcija „Vasaros žvaigždės“, kurią papuošė Rigondos sesers Ivetos kurti aksesuarai. Šios kolekcijos pristatyme dainininkė I.Kazlauskaitė demonstravo elegantišką baltą kostiumėlį.

Šių metų „Kūrybos podiumo“ simboliu tapo mėnulis, jo formos renginio stendą papuošė žymi floristė Loreta Fominienė. „Mėnulis pasirinktas neatsitiktinai: dažniausiai kūrybinės idėjos gimsta vakarais, tai kūrybininkų palydovas, kūrybos simbolis“, – sakė renginio organizatorė I.Uktverienė, pati ne vieną dešimtmetį užsiimanti kūrybine veikla.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis