Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio konflikto atomazga: prokuratūra priėmė sprendimą

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, įvertinusi ikiteisminių tyrimų metu surinktus duomenis, liudytojų parodymus, priėmė nutarimus nutraukti ikiteisminius tyrimus, kurie buvo pradėti 2023 metų balandžio mėnesio pradžioje po tarp Vilniaus rajone gyvenančių sutuoktinių Lauryno Suodaičio ir Viktorijos Siegel-Suodaitės namuose kilusio konflikto.
Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis
Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis / LNK nuotr.

Sprendimai nutraukti ikiteisminius tyrimus priimti konstatavus, kad padarytos nusikalstamos veikos buvo mažareikšmės. Prokurorės priimtus nutarimus patvirtino Vilniaus regiono apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas.

Ikiteisminiai tyrimai dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo (pagal Baudžiamojo kodekso 140 str. 2 d.) buvo pradėti susipažinus su abiejų konflikte dalyvavusių sutuoktinių pareiškimuose nurodyta informacija. Siekiant išsiaiškinti ir patikslinti pareiškimuose nurodytas aplinkybes, išsamiai ir nešališkai ištirti galimai padarytas nusikalstamas veikas, buvo apklausti pareiškėjai, kiti asmenys, galėję suteikti tyrimui reikšmingos informacijos, gautos specialistų išvados.

Laurynas Suodaitis, Viktorija Siegel
Laurynas Suodaitis, Viktorija Siegel

Tyrimų metu nustatyta, kad abu sutuoktiniai konflikto metu padarė vienas kitam sužalojimus, vertinamus kaip nežymus sveikatos sutrikdymas, ir sukėlė vienas kitam fizinį skausmą. Surinktų duomenų visuma leidžia daryti išvadą, kad sutuoktinių veiksmai buvo spontaniški kilus konfliktinei situacijai ir nebuvo pasiekę tokio pavojingumo laipsnio, kad, vertinant pagal protingumo, proporcingumo, teisingumo ir kitus bendruosius teisės principus, būtų pagrįstas baudžiamojo pobūdžio priemonių taikymas.

Tyrimų metu nustatyta, kad abu sutuoktiniai konflikto metu padarė vienas kitam sužalojimus, vertinamus kaip nežymus sveikatos sutrikdymas, ir sukėlė vienas kitam fizinį skausmą.

Abu sutuoktiniai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl padarytos nusikalstamos veikos mažareikšmiškumo vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 37 straipsniu.

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorės priimti nutarimai nutraukti ikiteisminius tyrimus dėl mažareikšmiškumo gali būti skundžiami Vilniaus apygardos teismui.

Žmonės.lt primena, kad konfliktas Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio namuose įvyko balandžio 4 d. apie 21 val. 49 min. Moteris informavo, jog vyras žodinio konflikto metu sudavė kelis smūgius į galvos sritį, pranešė Vilniaus policijos atstovas Tomas Bražėnas.

Vis dėlto V.Siegel iškvietimą gavę pareigūnai L.Suodaičio namuose nerado. Vyras tuo metu buvo išvykęs į ligoninę apžiūrai dėl galimai patirtų sužalojimų.

Netrukus paaiškėjo, kad dėl smurto namuose į policiją kreipėsi ir pats L.Suodaitis, kuris buvo pripažintas nukentėjusiuoju kitame ikiteisminiame tyrime. Taigi, šiuo metu abu sutuoktiniai kaltina vienas kitą smurtavus.

L.Suodaitis į Vilniaus policijos komisariato areštinę buvo uždarytas balandžio 4-ąją, kur kitą dieną buvo apklaustas ir tą pačią popietę paleistas.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmai tuomet tenkino prokuroro prašymą ir įtariamajam skyrė kardomąją priemonę – įpareigojimą 2 mėnesius gyventi atskirai (skyriumi) nuo nukentėjusiosios, pranešė prokuratūra.

Išėjęs iš areštinės, Laurynas Suodaitis davė komentarą žiniasklaidai, kuriame akcentavo, jog prieš savo žmoną Viktoriją nėra pakėlęs rankos.

„Noriu padėkoti pareigūnams už labai aktyvų darbą, civilizuotą požiūrį. Advokatas įspėjo, kad viskas jau viešoje erdvėje, noriu pasakyti, kad savo žmonos esu ranka gyvenime nelietęs, nesu leidęs net šiurkštesnio žodžio pasakyti“, – žiniasklaidai teigė Laurynas Suodaitis.

Pati Viktorija instagrame rašė: „Esu sukrėsta, šoke, pažeminta. Daugiau negaliu nieko kol kas parašyti. Kiekvienas žodis dabar – neapsakomai sunkus. Atima visas jėgas. Tenoriu padėkoti medikams už pagalbą ir pareigūnams už greitį.“

Praėjus kelioms dienoms, V.Siegel pasidalijo dar viena žinute: „Bandau susiimti. Stengiuosi kiek galiu, bet nepavyksta. Aš bijau. Bijau visko. Prabust, eit miegot, išeit į lauką. Tas antradienis – juodžiausia diena mano gyvenime.

Meilė virto skausmo upe, o aš supratau, kad buvau apgauta, nes tikėjau žmogum, kuris ne tik to nevertas, bet jam viskas buvo tik žaidimas. Kaip ir dabar, viešai prieš kameras, žiniasklaidą, visus. Lygiai toks, kokiame buvau įvelta ir aš tiek metų. Jei ne mano vaikai – to tikrai neatlaikyčiau ir jis tai žino, tuo naudojasi. Skausmas, kuris liko, man jau darosi nebepakeliamas, jo nelinkėčiau niekam. Tai labai baisu, bet pasirodo jam – tai džiaugsmą kelia.“

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų