Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vladą Musvydaitę šokiravo žmonių abejingumas: nufilmavo, kaip gatvėje guli vyras, o visi eina pro šalį

Projekto „Sporto birža“ įkūrėja, profesionali bėgikė Vlada Musvydaitė pasibaisėjo vilniečių abejingumu. Trečiadienio vakarą pačioje miesto širdyje – Gedimino prospekte – ji pastebėjo po suolu tysantį žmogų. Pro šalį ėję miestiečiai į nelaimėlį nekreipė jokio dėmesio, tuo tarpu V.Musvydaitė suskubo kviesti pagalbos.
Vlada Musvydaitė
Vlada Musvydaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Po suolu gulintį nelaimelį V.Musvydaitė pastebėjo trečiadienio vakarą, prie Gedimino prospekte esančio Centrinio miesto pašto. 

Gulintis žmogus nerodė jokių gyvybės ženklų, tuo tarpu pro šalį ėję miestiečiai nė nestabtelėjo. 

„Stebina žmonių abejingumas. Pamačius tokį vaizdą stabtelėjau ir su drauge iškviečiau pareigūnus, nukreipė į greitąją. Laukiam dabar pagalbos, o žmonės vaikšto kaip niekur nieko“, – pasidalijusi vaizdo įrašu rašė V.Musvydaitė. 

Vėliau pranešė, kad pagalba žmogui buvo suteikta: „Viskas gerai. Jau atvažiavo pagalba ir pasiėmė žmogų!“

Stebina žmonių abejingumas. Pamačius tokį vaizdą stabtelėjau ir su drauge iškviečiau pareigūnus, nukreipė į greitąją. Laukiam dabar pagalbos, o žmonės vaikšto kaip niekur nieko.

Posted by Vlada.LT on Wednesday, March 16, 2016

Žmonės.lt V.Musvydaitė pasakojo, kad bėdos ištiktą gatvėje gulintį žmogų pamatė išėjusi pasivaikščioti. „Kas vakarą stengiuosi nueiti 10 tūkst. žingsnių. Tuo metu ėjau su drauge ir savo sūnumi – vaikščiojome Gedimino prospektu, po senamiestį. Beeinant prospektu pastebėjau gulintį vyriškį. Stabtelėjusi pastebėjau, kad niekas į jį nekreipia dėmesio“, – pasakojo žinoma moteris.

Visgi buvo smagu matyti, kad po kelių minučių prisistatė dar viena pora, kuri taip pat iškvietė pagalbą.

Spręsti reikalo Vlada kartu su drauge netruko: pirmiausia paskambino policijai, šie nukreipė pas medikus. „Medikams skambino draugė, nes aš tuo metu buvau su sūnumi. Jis buvo pakankamai išsigandęs. Visada stengiuosi paaiškinti sūnui apie pilietiškumą, pagalbą kitiems. Nesvarbu, kokio stovio yra kitas žmogus – juk jis guli vienas prospekte. Kaip pilietė, jaučiu pareigą padėti“, – kalbėjo V.Musvydaitė.

Ji džiaugiasi, kad medikai sureagavo itin operatyviai: atvyko vos per kelias minutes. Tačiau stebisi, kokie abejingi pasirodė miestiečiai: „Dažniausiai visi taip ir daro – nenori papildomų rūpesčių, stovėti ir laukti. Matote įraše, kaip eina žmonės... Vos nelipa jam ant galvos. Sūnui šioje situacijoje aiškinau, kad visada reikia padėti. Manau, kitaip žmonės reaguotų, jei taip gulintį pamatytų kokį pažįstamą, – iškart pultų padėti. Belaukdama medikų ir nufilmavau tą žmonių abejingumą... Visgi buvo smagu matyti, kad po kelių minučių prisistatė dar viena pora, kuri taip pat iškvietė pagalbą.“

Tai ne pirmas kartas, kada V.Musvydaitė gelbėja nelaimės ištiktą žmogų. „Kartą važiavau į Trakus. Pamačiau tiesiog tiesiai ant kelio gulintį žmogų. Kiti tiesiog pravažinėjo pro šalį... Įsivaizduojate? Aš tada irgi labai skubėjau, bet sustojau vidury kelio. Paprašiau šalia buvusių vyriškių man padėti... Tas žmogus buvo ištiktas priepuolio, jam reikėjo skubiai suteikti pagalbą. Tada taip pat skambinome greitajai, ji sureagavo labai greitai. Telefonu diktavo man, ką daryti, kol atvažiuos: duoti vandens, patraukti nuo kelio. Tada mes jam labai labai smarkiai padėjome“, – prisimena.

Anot V.Musvydaitės, kovoti su žmonių abejingumu tiesiog būtina, nes nuo to priklauso mūsų pačių gerovė: „Manau, kad kuo daugiau apie tai kalbėsime, kuo daugiau padėsime vieni kitiems, tuo Lietuva tik gražės. Pati jaučiu pareigą padėti.“

Sporto biržos nuotr./ Vlada Musvydaitė
Sporto biržos nuotr./ Vlada Musvydaitė

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos