Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vygintas Kaikaris ragina moteris nebijoti spręsti intymias bėdas

Statistiniai duomenys iškalbingi – beveik trečdalis moterų po gimdymo susiduria su nevalingai pratekančio šlapimo problema, beveik ketvirtadalis jaučia nepasitenkinimą savo lytinių santykių kokybe, o daugiau nei pusė moterų, susiduriančių su intymiomis sveikatos problemomis, kenčia dėl prastesnės emocinės savijautos ar nepasitikėjimo savimi.
Vygintas Kaikaris
Vygintas Kaikaris / Asmeninio albumo nuotr.

Apie intymias moterų problemas bei jų sprendimo būdus kalbama sekmadienį, 12 val., pasirodysiančioje medicinos aktualijų ir sveikatos laidoje „Sveikas rytojus“, plastikos chirurgo med. m. dr. Vyginto Kaikario rubrikoje „Sveikas grožis“.

„Šiuolaikinės moterys yra drąsios ir nebijančios spręsti iškilusias problemas, net ir intymias. Viena iš tokių – sumažėjęs makšties sienelės elastingumas. Ši bėda gali atsirasti dėl daugybės priežasčių, tačiau svarbiausia, kad šiuolaikinė medicina, galinti labai daug, jau žino, kaip šią bėdą nesudėtingai išspręsti“, – pasakoja V.Kaikaris.

Intymios problemos gali kaip reikiant sumenkinti gyvenimo kokybę. Gydytojas akušeris-ginekologas Artūras Šalaševičius atskleidžia, jog sumažėjęs makšties sienelės elastingumas sukelia daug nemalonių pojūčių.

„Pirmiausia, atsiranda lytinio gyvenimo diskomfortas. Lytinių santykių metu patenka oro, nejaučiamas orgazmas, poroje pastebima, kad visiškai pasikeitė lytinis gyvenimas. Maudantis vonioje ar baseine į makštį patenka vandens, tai sukelia diskomfortą. Visos šios problemos priverčia moteris kreiptis į gydytojus“, – laidoje pasakoja „Fi Clinica“ gydytojas akušeris-ginekologas A.Šalaševičius.

Stopkadras/Artūras Šalaševičius
Stopkadras/Artūras Šalaševičius

Gydytojas pastebi, kad neretai moters vizitas pas ginekologą tampa žygdarbiu, kadangi gydytojui reikia patikėti itin asmenines bėdas.

„Džiugu, kad dabar situacija keičiasi. Ankščiau moterys kentėdavo ir ignoruodavo, bet šiuolaikinės moterys nori gyventi taip, kaip joms atrodo ir kreipiasi pagalbos. Viena iš galimų problemų yra šlapimo nelaikymas. Tai jau yra medicininė problema. Kita problema – makšties laisvumas“, – laidoje pasakoja gydytojas akušeris-ginekologas A.Šalaševičius.

Šiuolaikinėmis technologijomis makšties siaurumo bėdą galima išspręsti greitai, saugiai ir neskausmingai. Lazerinė procedūra skirta moterims, kurioms po gimdymo patirtų traumų ar dėl įgimtų patologijų dingsta makšties audinių elastingumas ir tonusas.

„Dažniausiai tai būna moterys virš 35 metų, pagimdžiusios norimą vaikų skaičių. Nors ši procedūra yra tinkama ir toms moterims, kurios dar planuoja gimdymą. Lazerinės procedūros nepalieka randų, lyginant su operaciniu gydimu“, – laidoje apie makšties siaurinimo procedūrą lazeriu pasakoja gydytojas akušeris-ginekologas A.Šalaševičius.

Procedūra atliekama be chirurgo įsikišimo. Lazerio skleidžiami spinduliai veikia makšties sienelę, skatindami kolageno ir elastino, atsakingo už makšties sienelių stangrumą, atsinaujinimą.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Vygintas Kaikaris
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Vygintas Kaikaris

„Šiuolaikinėje medicinoje yra galimybė jau ne tik operuoti, bet ir panaudoti šiuolaikines technologijas, kaip lazerį, kuris gali susiaurinti makštį, sutvarkyti šlapimo nelaikymą, atlikti makšties atjauninimo procedūras. Naudojant lazerį pogleivėje gaminasi daugiau kolageno, atsiranda daugiau kraujagyslių, pagerėja makšties aprūpinimas krauju, jos elastingumas, padidėja drėgnumas.

Visi šie lazerio efektai skatina moteris kreiptis ne tik dėl operacinio gydymo, bet ir dėl lazerio procedūrų, kurios nereikalauja jokio specialaus pasiruošimo. Joms nereikalinga nei narkozė, nei nuskausminimas, nei operacinė. Moterys atvyksta ir po 10-15 minučių procedūra jau atlikta, jos vėl grįžta į savo įprastinį gyvenimą“, – apie lazerines procedūras laidoje pasakoja gydytojas A.Šalaševičius.

Vienas iš didžiausių šio gydymo privalumų yra tai, kad nėra pažeidžiamas gleivinės paviršius. Jis išlieka vientisas, nėra pjūvio ar surandėjimo.

„Lazerinę procedūrą galima daryti esant ir kitiems sveikatos sutrikimams, kurie apsunkintų pačią operaciją. Ypač tinka ir vyresnio amžiaus moterims, kurios nenori operacijos, o turi problemų, pavyzdžiui, su makšties slinkimu“, – laidoje kalba ginekologas A.Šalaševičius.

Procedūros metu atstatoma natūrali makšties drėgmė, susiaurinamas jos spindis, grąžinamas makšties jautrumas lytinių santykių metu bei sustangrinamos vidinės lytinės lūpos. Tiesa, procedūrą reikia kartoti.

„Kai pasiekiamas pirmos bangos rezultatas, tada po 30-40 dienų procedūra kartojama, kad užtikrinti efektą. Efektas išlieka metus, kitoms ir iki pusantrų ar dviejų metų. Tada procedūrą reikia kartoti“, – pasakoja gydytojas akušeris-ginekologas A.Šalaševičius.

Po procedūros pagerėja lytinio gyvenimo kokybė, nebejaučiamas skausmas lytinių santykių metu, makštis tampa stangresnė ir ne tokia laisva, dingsta stresinis šlapimo nelaikymas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas