Rojų Žemėje primenantys vaizdai, vasariška saulė, smaragdinis vanduo, balto smėlio paplūdimiai, atogrąžų vaišių stalas – sunku ir patikėti, kad šioje jaunavedžių pamėgtoje saloje gali virti ir įprastas gyvenimas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Raimonda Masiulytė: „Airiai uraganą Dubline pasitinka ir namuose, ir baruose“
Tačiau čia antrą kartą besilankanti Raimonda patikina – tik ilgiau pabuvojus supranti, kad saloje egzistuoja ne tik kurortinis režimas, čia, kaip ir visur kitur – žmonės dirba, kuria šeimas, studijuoja, perka automobilius, žaidžia futbolą.
Visą tą „tikrą“ gyvenimą ji galėjo pamatyti savo akimis – Raimonda čia jaučiasi pusiau kaip vietinė, čia gyvena jos vyro šeima, artimieji, todėl ji Mauricijų turi galimybę pažinti ne tik iš turistinės pusės.
Pora į Vimalio gimtinę atvyko kelioms savaitėms, tačiau po Naujųjų jie vėl ketina čia sugrįžti. Nors pati Raimonda juokiasi – veikiausiai tų viešnagių ateityje tik daugės, ji išsidavė čia su vyru kurianti naują šeimos lizdą. „Panašu, kad čia teks lankytis nuolat, reikės puoselėti jau beveik įkurtus namus ir atogrąžų vaisių sodelį“, – 15min pasakojo Raimonda.
Pasak jos, čia jiedu su Vimaliu aktyviai leidžia laiką. Ir nors Mauricijuje dėl didelio eismo, neatsargių motociklininkų ir kelyje pasitaikančių laukinių gyvūnų vairuoti gana sudėtinga, jiedu spėjo aplankyti svarbiausias vietas, drauge iš Lietuvos atvykusiems bičiuliams aprodė salą, apkeliavo gražiausius paplūdimius, išragavo vietos maisto.
„Mauricijus garsėja multikultūrine atmosfera – gatvėje gali pamatyti moterį vilkinčią sarį, o čia pat – vaikiną su dredais ir suktine dantyse mušantį afrikietišką būgnelį. Todėl trokštantiems egzotikos, skanaus maisto ir be proto gražių paplūdimių – ši sala ideali“, – mintimis dalijosi dainininkė.
Jiedu čia stebėjo ir vandenyną skrodžiančius delfinus, ryklius, keliavo į žalios arbatos ir cukranendrių plantacijas, aplankė vadinamąją Septynių spalvų Žemę, didžiausią Indijos vandenyne induistų šventyklą, mėgavosi vietinių gyventojų dėmesiu ir svetingumu.
„Mauricijiečiai, kaip ir mes – dideli alaus mėgėjai ir visai neblogi aludariai, jie taip pat turi savotiškų saldumynų iš kokoso, kurių kur nors kitur pasaulyje labai sunku gauti“, – patikino Raimonda.
Šiandien Mauricijus vadinamas medaus kopinėtojų rojumi, romantikos čia išties netrūksta! Tačiau, kaip sako Raimonda, čia, be jaunimo, galima sutikti ir gerokai vyresnių poilsiautojų, atvykusių su kuprinėmis, keliaujančių aktyviai, taip pat – mėgstančių banglenčių sportą.
Lietuvei didelį įspūdį Mauricijuje paliko ne tik žadą atimanti gamta, bet ir pati salos atmosfera. Žmonės čia šilti, malonūs, draugiški, paslaugūs. „Jie čia gyvena taip pat, kaip ir mes, turi panašių gyvenimiškų poreikių. Todėl man visada atrodė, kad skirstyti žmones pagal tai, kiek saulės jų oda gavo, yra žema. Esu dėkinga likimui ir džiaugiuosi, kad su Vimaliu nepabijojom įvairių kultūrinių skirtumų“, – kalbėjo Raimonda.
Kaip ji pasakojo, vyro šeima čia ją labai maloniai priėmė. Apskritai – Raimonda pas juos visuomet laukiama, o jai atvykus Vimalio mama lietuvę lepina skaniausiais pačios keptais sausainiais, parūpina kokybiško kokosų aliejaus po saulės vonių.
Per šias tris savaites Mauricijuje Raimonda nespėjo pamiršti ir savo profesijos – surengusi pasirodymą vietos gyventojams ji tapo pirma saloje kada nors koncertavusia lietuve.
„Dainavau „Banana Beach Club“ bare – tai vienas populiariausių saloje barų, šiaurinėje Mauricijaus pusėje su vaizdu į Indijos vandenyną. Esu pirma čia dainavusi lietuvė, išdidžiai nešu Lietuvos vardą per pasaulį“, – šyptelėjo ji.
Šis pasirodymas vyko penktadienį, vietinių ji buvo sutikta labai šiltai. Raimonda sako, kad jai itin smagu koncertuoti svetimuose kraštuose – tai ji vadina „apsikeitimu energija“ su vietos gyventojais, apsikeitimu kultūra, patirtimi.
Vakaro programai Raimonda pasirinko regio, svingo muziką. „Norėjau pabandyti ką nors naujo. Lengvo, saldaus ir užvedančio. Vimalis – mano didžiausias gerbėjas. Jo šeima manimi labai didžiuojasi ir myli“, – sakė dainininkė.