Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ž.Diawara apie karantino iššūkius: „Kartą su Viktoru sukrapštėme vos eurą ir nusipirkome grietinės“

Julijai Estko vietoj vakarėlių, garsių žmonių makiažų, mados kolekcijų pristatymų, reklamų ar darbo kino filmų aikštelėse – taksi vairas. O kai kada – ir labai sudėtingi ar net pavojų gyvybei keliantys klientai. O Živilei Diawarai dėl karantino pasekmių teko ieškoti kūrybiškų sprendimų, kad išgyventų.
Viktoras ir Živilė Diawaros
Viktoras ir Živilė Diawaros / Asmeninio albumo nuotr.

Daili ilgaplaukė įsidarbino pavėžėja, todėl visus šalį sukausčiusios pandemijos mėnesius turėjo ir darbo, ir pinigų. Kad aplinkybės ją pasodins už taksi automobilio vairo, Julija tikrai nesitikėjo.

„Visata taip sudėliojo, kad kurį laiką, dar iki pasaulio sustabdymo, dirbau grožio salone, pirmą kartą gyvenime buvau nuo kažko priklausoma, turėjau socialines garantijas ir teisę sirgti. Norėjau išbandyti, ką reiškia dirbti kam nors kitam, taip pat norėjau patirti ir saugumo jausmą. Bandžiau susimažinti savo išlaidas, smalsu buvo išbandyti, ką gi reiškia gyventi iš minimumo.

Neslėpsiu, grožio salone dirbti už minimumą visiškai nepatiko, todėl nusprendžiau ieškoti kitų sričių. Ir kaip tik smogė visą pasaulį uždariusi pandemija. Tuomet nuėjau į vieną taksi įmonę. Anksčiau toks darbas būtų atrodęs žemiau mano lygio. Tačiau smogus pandemijai, supratau, kad arba teks skolintis, arba teks ieškoti išeičių“, – pasakojo makiažo specialistė J.Estko.

Asmeninio albumo nuotr. /Julija Estko
Asmeninio albumo nuotr. /Julija Estko

Dirbant taksi įmonėje žaviai moteriai teko susidurti ir su ekstremalia gyvybei situacija. Į moters automobilį įsėdo vyriškis su peiliu ir jai pradėjo grasinti. Ji kurį laiką nežinojo, ko griebtis.

„Agresyviam vyriškiui pasakiau, kad policijai jau paskambinau, ir, jei jis nori išsisukti, gali paprasčiausiai dabar išlipti iš mano automobilio ir ramiai dingti. Ačiū Dievui, jis tai ir padarė“, – pirmadienio vakarą per LNK pasirodysiančioje „Nuo...Iki...“ laidoje pasakojo makiažo specialistė J.Estko. Po incidento moteris metė darbą taksi įmonėje, ten teišbuvusi penkias dienas, ir nusprendė išbandyti save „Bolt“ pavežėjos amplua.

„Žinokit, buvo mėnesių, kai uždirbdavau tūstančius eurų. O ir pats darbas – vienas malonumas. Kiek įvairiausių žmonių aš pamatau... Be to, dirbu kada noriu ir kiek noriu “, – pavežėjų darbo užkulisius atvėrė žavioji makiažo ekspertė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Živilė Diawara
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Živilė Diawara

O štai vienai iš menų fabrikas „Loftas“ bendrasavininkių Živilei Diawarai pandemija kirto taip smarkiai, kad atšaukus visus renginius, ji, pakalbėjusi su savo vyru, muzikantu Viktoru Diawara, suprato, kad pinigų nebeturi nei vienas.

„Ateina Viktoras ir klausia: ar turi pinigų? Reikia į parduotuvę nueiti. Aš atsisuku ir sakau jam nuoširdžiai – kokie dar pinigai, apie ką tu čia? Mes sukrapštom vieną eurą. Pirmojo karantino bangos metu mes sėdėjom tris dienas su nuliu pinigų. Už vieną eurą nusipirkom grietinės. Atrodė tuo momentu, kad kažkas per galvą trenkė. Čia rimtai ar aš sapnuoju?” – laidoje „Nuo…Iki…” itin atvirai pasakojo kūrybininkė Ž.Diawara.

Tačiau verkti ar baimintis laiko pernelyg daug moteris neturėjo. Ji, kartą jau patyrusi siaubingą krizę, iš karto pradėjo sukti galvą, ką daryti toliau.

„Tai, kad kartą su Viktoru jau esame atsidūrę ant bankroto ribos, tik parodė, kad esame pajėgūs išsikrapštyti net iš sudėtingiausių situacijų. Todėl pradėjom galvoti kūrybiškai ir radom nemažai sprendimų, padėjusių išgyventi sunkiausiais momentais”, – atviravo kūrybininkė Ž.Diawara.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų