„Žalgirio“ palaikymo šokėjų užkulisiai: trupių konkurencija ir šokių muziką parenkantys sirgaliai

Turbūt net nepagalvotum, kaip „Žalgirio“ palaikymo šokėjos stengiasi dėl savo gerbėjų. Čia ne tik keliami aukščiausi reikalavimai merginoms, norinčioms šokti, bet ir į žiūrovų nuomonę atsižvelgiama iki smulkmenų – jei naujas šokis sirgalių „neužveda“ – jo atsisakoma. Ką jau kalbėti apie norą stebinti originalia apranga – per rungtynes ją pakeičia net 12 kartų.

Kad krepšinio pertraukėlės neprailgtų, „Žalgirio“ palaikymo šokėjos kaskart žiūrovus stebina sudėtingais ir įspūdingais savo pasirodymais. Tačiau į visa tai merginoms tenka įdėti daug darbo ne tik treniruojantis, bet ir renkantis muziką, aprangą ar tiesiog puošiantis, norint pavergti sirgalius. Todėl, pasak trupės vadovės Dianos Gandrimės, sirgalių nuomonė svarbi kone kiekviename žingsnyje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Buvusi „Žalgirio“ šokėja Agnė Klimavičienė vyrą Tadą sutiko aikštelėje: „Džiaugiamės sukūrę puikią šeimą“

Šokėja gali tapti ne kiekviena

Pasak „Žalgirio“ palaikymo šokėjų trupės vadovės Dianos Gandrimės, iki šiol grupės nare galėdavo tapti ne kiekviena. Merginos privalo būti fiziškai pasiruošusios, o ir špagato ar „saulytės“ atlikimas joms turi nesukelti jokių rūpesčių. Tad nors ir būna rengiamos kelios atrankos, tačiau tinkamų merginų rasti sunkiai pavyksta.

Todėl į šokėjų palaikymo gretas visada būdavo kviečiamos tikros gimnastės, jau baigusios savo sportinę karjerą ar tiesiog norinčios šokti kartu. Pastaraisiais metais tinkamų kandidačių Diana rasdavo ir vasarą rengiamose krepšinio šokėjų stovyklose, į kurias suvažiuoja įvairiausios šokėjos, norinčios patobulinti savo įgūdžius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos

„Kadangi neturiu daug laisvo laiko ir negaliu mokyti visų pagrindų, todėl kviesdavau jau pasiruošusias merginas. Dažniausiai pas mus patekdavo tos, kurios jau viską moka – yra lankiusios gimnastiką, sportinę aerobiką ar pramoginius šokius. Tokias merginas iškart galima įtraukti į trupės sudėtį ir dalyvauti rungtynėse – daug laiko jų pasiruošimui nereikia skirti“, – Žmonės.lt pasakojo „Žalgirio“ palaikymo šokėjų vadovė Diana Gandrimė.

Tačiau dabar – džiugi žinia visoms, kurios svajoja tapti viena iš palaikymo šokėjų – šansas prisijungti atsirado visoms norinčioms.

VIDEO: „Žalgirio“ šokėjų pasirodymai ir treniruotės

„Šiemet kilo idėja atidaryti „Žalgirio“ šokėjų mokyklą ir ruošti merginas ateičiai, kad turėtumėme antrą komandą. Būna situacijų, kai ne visur spėjame, kai važiuojame į užsienio konkursus, o Lietuvoje vyksta „Žalgirio“ rungtynės ir nėra merginų, kurios galėtų pasirodyti. Tad dabar visos merginos, svajojančios apie „Žalgirio“ šokėjos karjerą, gali ateiti mokytis.

Be to, sezono pradžioje beveik visada kone visos šokėjos gali dalyvauti rungtynėse, bet po truputį apima nuovargis, būna traumų, prasideda egzaminai. Tai tam, kad visada būtų visa sudėtis, atsirado poreikis parengti daugiau šokėjų“, – teigė ji.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Žalgirio“ šokėjų vadovė Diana Gandrimė: „Man aikštelė visada buvo svajonė. Dabar – tai mano gyvenimas“

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos

Muziką parenka... sirgaliai

Pasak Dianos Gandrimės, 50 procentų gero pasirodymo lemia daina, pagal kurią šoka palaikymo šokėjos. Todėl jų repertuare yra tokių numerių, kuriuose ta pati daina skamba nuo trupės susikūrimo – nuo 2008 metų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos

„Dažniausiai visos tariamės dėl muzikos, kiekviena gali pasiūlyti savo idėjas. Tačiau pastačius naują šokį visada tikriname sirgalių emocijas – tinka daina ar ne. Jei matome, kad nesužavi, tai tą pasirodymą pasiliekam kaip atsarginį variantą, dažnai nenaudojam, kol galiausiai pasimiršta. Tačiau pagal tokias dainas kaip Bon Jovi „It‘s my life“, Stasio Povilaičio „Švieski man vėl“ šokame nuo pat trupės susikūrimo pradžios, nes jos puikiai tinka.

Iš tikrųjų sirgaliai, vos tik pamatę, kad šokam kažką naujo, pertraukėlės metu tiesiog nuščiūva, užtyla ir stebi. Tik po šokio pasigirsta aplodismentai. Iš reakcijos suprantame, kiek sėkmingas yra šokis“, – sakė Diana.

Tai kokia daina yra gera daina? „Ta, kurios pirmus akordus išgirdus, norisi ploti, – šypsosi D.Gandrimė. – Žmonėms patinka senos, geros dainos. Tačiau kitos palaikymo šokėjų grupės yra susikūrusios kur kas anksčiau už mus ir spėjusios pasičiupti labai tinkamas šokiams dainas, tad mes jų nekartojame, vis ieškome kažko naujo.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos

Aprangos mados

Per kiekvieną pertraukėlę „Žalgirio“ šokėjos į aikštelę stengiasi išbėgti vis su kita apranga. Pasak Dianos, per vienas rungtynes gali būti daugiausia 14 šokių, o 12 iš jų sušokama su skirtingais drabužiais.

Jos teigimu, anksčiau visos aprangos buvo gana panašios – trumpi sijonai arba šortai ir trumpos palaidinės, kurias gaudavo iš rėmėjų. Tačiau merginos norėjo originalesnio įvaizdžio ir palaikymo šokėjų vadovė pasisiūlė pati modeliuoti aprangas, prie kurių vėliau būtų tiesiog prisiūti reikiami logotipai. Ir kol kas jai tai puikiai sekasi – rėmėjai nė karto neatmetė jos pasiūlyto varianto, o ir šokėjos kaskart pasipuošia vis kitokiais drabužiais.

„Aprangos modelius galvoju aš, man labai patinka kurti. Žinoma, pasitariu ir su šokėjomis. Be to, stengiamės atsižvelgti ir į madas. Pavyzdžiui, dabar kuriame naują aprangą, o kadangi šiuo metu madingas aksomas, tai ir mes šią medžiagą panaudosime savo aprangoje“, – pasakojo Diana.

Tačiau būtent palaikymo šokėjų aprangos madų, pasak šokėjų vadovės, nėra, tad nelabai yra į ką lygiuotis: „Tik CSKA šokėjų apranga yra labai graži, bet joms drabužius siuva dizaineriai. Tai į šias mergaites tikrai būtų galima lygiuotis.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos

Be to, D.Gandrimė sako pastebėjusi, kad mažesni palaikymo šokėjų kolektyvai seka „Žalgirio“ šokėjas ir kai kuriuos elementus naudoja savo aprangoje. Tačiau merginos dėl to tik džiaugiasi – pasak jų, tai parodo, kad eina teisingu keliu.

Sirgalius reikėjo prisijaukinti

„Žalgirio“ palaikymo šokėjoms pati šokių pradžia buvo tikrai nelengva. Iki 2008 metų per „Žalgirio“ rungtynes šokdavo Klaipėdos šokėjos, jos buvo labai stiprios ir patyrusios. Tačiau galiausiai vadovybė nusprendė, kad Kaunas turi turėti savo palaikymo trupę ir klaipėdiečių atsisakė. Dėl to naujosioms šokėjoms teko atlaikyti nemažai piktų komentarų.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos

„Tikiu, kad klaipėdietėms buvo skaudu, kai „Žalgiris“ nusprendė turėti savo šokėjų trupę ir pasirinko mus. Toks sprendimas tikrai nebuvo dėl to, kad buvome geriausios, kaip tik tos šokėjos buvo visa galva aukščiau. Bet manau, kad vadovybė matė mumyse potencialą.

Tačiau pradžia buvo tikrai sunki, mus lygino, dažnai girdėjome priekaištus, kad Klaipėda yra geresnė. Aišku, ir dabar atsiranda tokių komentarų, bet kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Teko tikrai paplušėti, kol prisijaukinome sirgalius. Meluočiau, jei sakyčiau, kad mus priėmė išskėstomis rankomis“, – prisimena Diana.

O kartą net buvo nušvilptos... „Vienas pirmųjų mūsų pasirodymų buvo kankanas. Tačiau padarėme klaidų, sirgaliai tą pastebėjo ir pasigirdo labai didelis švilpimas. Bet tai buvo pirmas ir paskutinis kartas. Tada tikrai girdėjosi, kad jie yra nepatenkinti mumis.“

Tačiau dabar Kauno šokėjos su fanais sutaria kuo puikiausiai. „Su kai kuriais bendraujame feisbuke. Jie dažnai pagiria, sako, kad patiko šokis ar daina, būna, kad pakritikuoja, sako, kad kažkur nebuvo sinchrono. Mums jų nuomonė labai svarbi“, – šypsosi D.Gandrimė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos

Geriausios palaikymo šokėjos – Lietuvoje

Ten, kur merginos, ten visada verda aistros, nesutarimai ar konkurencija. Ne išimtis – ir palaikymo šokėjos. Dianos nuomone, ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje geriausios palaikymo šokėjų trupės yra trys: „Žalgirio“, Klaipėdos ir Vilniaus, tad ir čia kartais galima justi įtampą ore.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Žalgirio“ palaikymo šokėjos

„Tarp šokėjų akivaizdžios konkurencijos nesijaučia. Bet kiekvienos grupės viduje kažkiek jos yra. Vis tiek, kai ateina naujos merginos ir išgirsta istoriją, kad mes šokame vietoj Klaipėdos šokėjų, ir kad dėl to jos galbūt nelabai mus mėgsta, tai ir naujokės automatiškai apie tai galvoja. Klaipėdos trupėje irgi tas pats gali būti. Mes pasisveikiname, bet nesibičiuliaujame“, – teigė ji.

Kodėl lietuvės tokios geros palaikymo šokėjos? „Lietuvoje krepšinis populiariausias, o šokėjos neatskiriama jo dalis, tai dėl to ir mergaitės yra susidomėjusios, turime, iš ko rinktis šokėjas. Manau, kad kitose šalyse arba krepšinis nėra toks populiarus, arba mergaitės neturi siekiamybės tapti šokėja.“

O ir palaikymo šokėjos, ateidamos šokti, į rungtynes atveda naujų krepšinio aistruolių. „Merginų draugai, kurie gal anksčiau ne taip mėgo krepšinį, jį pamėgsta, nes ateina stebėti šokančių draugių. Manau, kad tikrai padaugėjo fanų dėl šokėjų“, – Žmonės.lt sakė Diana Gandrimė.

Šį sezoną „Žalgiris“ pasiryžo sužinoti, kiek iš viso yra žaliai baltų klubo gerbėjų, todėl paskelbė Pasaulinį „Žalgirio“ fanų surašymą, kurį palaiko „Utenos alus“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis