Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žinomi žmonės atskleidė, ką jiems reiškia būti lietuviu, kas yra „cool“ lietuvybė

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus baras „Salionas“ prisipildė tautiška nuotaika. Čia susirinkę žinomi Lietuvos muzikantai ir visuomenės veikėjai sprendė klausimą, „kas yra cool lietuvybė“ ir ką tai reiškia kiekvienam iš mūsų. Diskusiją inicijavo projektas „To Be LT“, kuriam šis vakaras buvo savotiškos išlydėtuvės.
„To Be LT“ diskusijos akimirka
„To Be LT“ diskusijos akimirka / Kosto Kanapecko nuotr.

Rugsėjo 28 d. Jurgis Didžiulis ir jo suburta „To Be LT“ komanda dviem savaitėms leisis į lietuviškos tapatybės paieškas už Atlanto – lankys JAV vakarų pakrantėje įsikūrusias lietuvių bendruomenes.

Diskusijoje savo patirtimis dalinosi televizijos laidų vedėja, žurnalistė, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, komikas Paulius Ambrazevičius, dainininkė ir reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė, muzikantas Martynas Levickis. Visus juos vienaip ar kitaip palietusi emigracijos tema atsiskleidė naujais kontekstais, kurie į lietuvybę leido pažvelgti kitu kampu – savo tapatybę kuriame patys, todėl pasirinkimas, kokiu lietuviu būsime ir kaip su tuo gyvensime, visų pirma priklauso nuo mūsų.

„Tapatybės kokybė yra, visų pirma, žmogaus, o ne valstybės reikalas, nors daugelis dažnai galvoja kitaip. Man būti lietuviu yra faina, nes matau, kokie cool yra lietuviai visame pasaulyje. Todėl savo kelionėmis norime sustiprinti ryšį tarp visų lietuvių, dalintis istorijomis, kad visi suprastų, kokia Lietuva didelė ir kokie dideli yra mūsų žmonės“, – pasakojo diskusijos moderatorius ir iniciatyvos „To Be LT“ autorius Jurgis Didžiulis.

Kosto Kanapecko nuotr./„To Be LT“ diskusijos akimirka
Kosto Kanapecko nuotr./„To Be LT“ diskusijos akimirka

Į klausimą, kada ji labiausiai didžiuojasi būdama lietuve, dainininkė ir reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė atsakė: „Mane ta akimirka ištinka kaskart, kai suvokiu, kiek mes jau esame pasiekę, būdami tokia maža Valstybe. Mes modernūs, protingi, pasaulietiški, konkurencingi, autentiški. Man labai patinka, kad mes ir perdėtai savikritiški. Manau, kad tas jausmas gimdo tik norą stiebtis ir vytis pasaulį. Ir jūs dar pamatysite, ką mes tam pasauliui parodysime!“

Pasak „Humoro klubo“ komiko Pauliaus Ambrazevičiaus, būdamas lietuviu labiausiai džiaugiasi kas kartą, kai turi svečių iš užsienio ar pats būna užsienyje. „Pasakoju įvairius įdomius dalykus iš Lietuvos istorijos – nuo „jūros iki jūros“ ir partizanų, Sąjūdžio ir Tarybų sąjungos griovimo. Ir kas kartą džiaugiuosi, kad tą sugebėjom padaryti mes“, – kalbėjo jis.

Kosto Kanapecko nuotr./„To Be LT“ diskusijos akimirka
Kosto Kanapecko nuotr./„To Be LT“ diskusijos akimirka

Į lietuvybės paieškas „To Be LT“ komanda leidžiasi turėdama vieną tikslą – sutelkti viso pasaulio (tarp jų ir Lietuvoje gyvenančių) lietuvių bei iš Lietuvos kilusių žmonių bendruomenes, atrasti ir atskleisti mūsų daugialypę tapatybę, kuria galime didžiuotis, ją vertinti ir dalintis su aplinkiniais. Surinktomis istorijomis, vaizdais bei reportažais „To Be LT“ komanda dalinsis jau nuo pirmųjų kelionės dienų.

Drauge su „To Be LT“ į vieną didžiausių JAV vakarų pakrantės lietuvių suvažiavimą „LT days“ Los Andžele iškeliauja ir dar vienas desantas iš Lietuvos – iniciatyvos „Lietuva 4.000.000“ komanda. Paskutinį rugsėjo savaitgalį vykstančios šventės metu kartu su susirinkusiais JAV lietuviais jie bandys atrasti, kur ir kiek po visą Amerikos žemyną yra pasklidusių lietuvių ar jų palikuonių. Viso to tikslas – sukurti virtualų pasaulio lietuvių tinklą, padėsiantį tautiečiams lengviau vieni kitus atrasti, keistis informacija ir idėjomis, jaustis Lietuvos dalimi nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.

Kosto Kanapecko nuotr./„To Be LT“ diskusijos akimirka
Kosto Kanapecko nuotr./„To Be LT“ diskusijos akimirka

„Šiandien turim visas technologines galimybes būti arti vieni kitų net būdami skirtinguose žemynuose. Klausimas – ar jomis pasinaudosime, kad sukurtume realiai veikiančią pasaulio Lietuvos visuomenę? 4 milijonai yra simbolis skaičius. Tai pasakymas, kad Lietuva nenyksta, o atvirkščiai – plečiasi ir auga, jei atsisakysime ją laikyti vien geografine teritorija. Tai visų, kurie išvyko, susigrąžinta teisė būti Lietuvos visuomenės dalimi“, – sakė iniciatyvos komunikacijos vadovė Aušra Kukelkaitė.

Pasak „To Be LT“ projekto vadovės Agnės Vertelkaitės, džiugu, kad iniciatyvos, telkiančios bendruomenę įgauna pagreitį. Visos jos turi bendrą tikslą – kurti didesnę ir stipresnę Lietuvą, kurioje kiekvienas jaučiasi vertas, vertinamas ir gali didžiuotis būdamas lietuviu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos