Bendradarbiaudami su bene žymiausiu Lietuvos grafiku Mikalojumi Povilu Vilučiu kvapų namai „Smells Like Spells“ sukūrė žvakių kolekciją „Incantations“, rašoma pranešime spaudai.
Galimybės išvysti šiuos kvapnius meno kūrinius Vilniuje esančiame viešbutyje „Pacai“ nepraleido aktorė Eglė Gabrėnaitė, SPA centro įkūrėja Edita Lavrinovič, interjero specialistė Edilija Nikartaitė-Geltona, kūrybininkė Rimantė Kulvinskytė, landšafto specialistė Renata Mikailionytė, dizainerė Jolanta Rimkutė, politologas Alvydas Medalinskas, parfumeris Aistis Mickevičius, režisierius Giedrius Gustas ir kiti. Savo dainomis publiką kerėjo atlikėja Girmantė Vaitkutė.
Fotogalerija:
Renginyje apsilankiusi Edita Lavrinovič prisipažino ir pati svajojanti įsigyti tokią žvakę, kaip pati sako, šiuolaikinio meno namų puošmeną su kolekcine verte.
„Ir namuose, ir sodyboje turiu daug žvakių bei namų kvapų, tokių dalykų nuolatos įsigiju, – neslepia Edita. – Beveik visuomet mūsų namuose dega žvakė. Ypač rudens, žiemos rytais bei vakarais.”
Moteris sakė labai mėgstanti artimiesiems, draugams dovanoti žvakes ar namų kvapus. O ir pati, jeigu gauna tokį dalyką dovanų, labai apsidžiaugianti.
„Tikiu, kad žvakės liepsna ir aromatas pripildo namus jaukumo bei geros auros. Ypač rytais, atsikėlusi mėgstu uždegti žvakę ir ramiai gurkšnoti rytinę kavą”, – šypsodamasi sakė „Angel SPA“ įkūrėja.
Šiandien kurianti interjero tekstilės dizainą, anksčiau buvusi žinoma atlikėja Edilija Nikartaitė-Geltona sakė šį renginį ypač įvertino dėl edukacinių dalykų: „Buvo galima ne tik daug pamatyti, bet ir sužinoti.“
Edilija sakė esanti ganėtinai jautri kvapams, ne bet kokia aromatinė žvakė gali degti jos namuose.
„Man patinka subtilūs, gaivūs kvapai“, – teigė interjero specialistė.
Ji pati dovanoja kitiems žvakių ar namų kvapų tik tuomet, kai tikrai žino, kad dovanos gavėjas labai mėgsta ir vertina tokius dalykus.
„Užkalbėti žvakių dar neteko, – šypsosi pašnekovė. – Tačiau neretai dovaną palydžiu palinkėjimais iš širdies, kurie, tikiu, turi galios, ypač jei tuo tiki ir pats ją gavęs asmuo.“
Landšafto specialistė, praeityje garsus modelis Renata Mikalionytė sakė, pastaruoju metu į renginius retai einanti, tačiau šįkart ją sudomino pristatomų nišinių dalykų pateikimas it meno kūrinių, gylio paieškos.
„Mane tikrai nustebino tokia magiška idėja. Prisikalbinti tokį garsų grafiką – neeilinis įvykis“, – įsitikinusi ne vieną mados ir grožio renginį organizavusi Renata.
Ją žvakės vilioja žiemos, kalėdiniu periodu.
„Juk tai – šventos dvasios simbolis. Tikiu, kad žvakių šviesa geba apvalyti erdvę. Ugnis turi sakralinę reikšmę“, – neabejoja Renata, kurios namuose galima rasti ir šventintų žvakių.
„Mano namų interjerą puošia žvakės, o naudojamos – ypač šaltuoju periodu. Itin mėgstu stiprius, sunkius kvapus. Kad žvakių liepsna namus pripildo jaukumo, malonaus kvapo – sutinku su tuo vienareikšmiškai”, – sako renginių režisierius Giedrius Gustas.
Pačiam Giedriui užkalbėti žvakių dar neteko: „Kažkaip nelabai tikiu ta galia. Malonus kvapas, kuris tinka man, ir be užkalbėjimo dovanoja namams ramybę, gerą aurą. Tačiau ei tektų užkalbėti kokią žvakę: linkėčiau sau ir savo artimiesiems pirmiausia sveikatos ir ramybės.”
Bendras kvapų namų ir Mikalojaus Povilo Vilučio darbas – aukštoji namų parfumerija porceliano induose, puoštuose originaliais, specialiai šiai kolekcijai menininko sukurtais grafikos darbais. Ši kvapiųjų žvakių, ir drauge meno kūrinių kolekcija, jau sulaukė ovacijų prestižinėje parodoje Paryžiuje „Maison & Objet“, rašoma pranešime spaudai.
„Ranka turi būti tobulas dailininko instrumentas, automatiškai atkuriantis vaizdą, kuris ateina iš pasąmonės į sąmoningą protą. Tik tada kūryba yra dvasinė veikla, o ne koks nors rankdarbis. Menininkas yra savo meninės prigimties, gebėjimo kaupti iš kažkur atkeliavusius vaizdus, vergas. Jis nėščias nuo šių vaizdų. Ar turėtume pabandyti paaiškinti užkalbėjimus? Ne. Užkalbėjimai savaime yra paslaptis“, – sako nacionalinės premijos laureatas M.P.Vilutis.
„Vilutis – vienas originaliausių lietuvių grafikų, gyvasis klasikas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Jis ir unikalios grafikos technikos – šilkografijos pradininkas Lietuvoje. Porcelianinių žvakių indų apipavidalinime taip pat matome šilkografijos technika sukurtus piešinius, kurių simbolika remiasi pasaulio tautų etnografiniu paveldu – senoviniais užkeikimais ir užkalbėjimais. Tai pirmasis M.P.Vilučio bendradarbiavimas kuriant funkcinius dizaino objektus, kuriuose nuosekliai apjungiama menininko idėja, simbolika ir objekto paskirtis.“, – naująją kolekciją komentuoja nepriklausoma meno kritikė Algė Gudaitytė.