Renginį vedė tinklaraščio, skirto mamoms, autorė Sotera Šveikauskaitė. Moteris pasakojo besirūpinanti, ką valgo dukra. Todėl ją dažnai galima sutikti ekologiško maisto krautuvėlėse, turguje.
Sotera džiaugėsi, kad Vilniuje atsirado naminio maisto restoranas: „Tėvams šie patiekalai sukels nostalgiją, o vaikams tai galbūt dar neatrasti skoniai“, – įsitikinusi moteris.
Renginyje apsilankiusi verslininkė Julija Žižė pasakojo, kad nostalgiški patiekalai jos šeimoje yra labai populiarūs. Žinoma moteris labai mėgsta gaminti ir, kaip tikina, daro tą puikiai.
Žižių šeimoje ypač mėgstamos tradicinės sriubos, įvairios daržovienės, kotletai su kopūstais. Renginio viešnia perka tik ekologišką mėsą: triušieną, veršieną.
„Galiu gaminti tiek gurmaniškai, tiek tradiciškai. Vakar užsimaniau guliašo, tai pagaminau visai šeimai. Stengiuosi pamaitinti vaikus ir pati pavalgyti. Vyresnė dukra Lėja labai mėgsta košes, neturiu problemų dėl maitinimo. Ji valgo viską ir daug“, – pasakojo „Ogmios mieste“ įsikūrusiame restorane apsilankiusi moteris.
Žižių šeima mėgsta lankytis ir kavinėse. Svarbiausia Julijai, kad maistas būtų šviežias, produktai kokybiški. „Esu išranki maitinimo vietoms. Turiu sąrašą restoranų ar kavinių, kur mėgstu lankytis. Man labai svarbu, kad maistas būtų skanus. Jei aš esu alkana ir nepavalgau skaniai, būnu labai pikta. Man maistas yra svarbiau už miegą“, – šypsosi pašnekovė.
Pusryčiuose apsilankiusi trijų mažylių mama Simona Lipnė pasakojo šiuo metu su vyru valganti į namus atkeliaujančius maisto rinkinius.
Moteris juokėsi, kad ryte liko be pusryčių – juos suvalgė vaikai. Metų ir aštuonių mėnesių vaikus auginanti Simona jiems pradėjo duoti keptą maistą – anksčiau jį virdavo, troškindavo. „Įdomu tai, kad namie Patricija nevalgo varškėčių, o štai čia, „Kiškio kopūstuose“, kramto pasigardžiuodama. Vadinasi, reikės čia grįžti valgyti varškėčių. Labai mėgstame restoranus, kuriuose vaikams yra, ką veikti“, – šypsojosi socialiniuose tinkluose išgarsėjusi mama.