Vizažo paslapčių mokėsi iš kompaktinio disko, mamos ir profesionalų
Kai buvo dar visai mažytė, Rūta Elžbieta, kaip ir dauguma mergaičių, nepraleisdavo progos apsiauti mamos aukštakulniais ir radusi kosmetinę išsidažyti, bet tikruosius pagrindus, kaip reikia dažytis, ji išmoko ankstyvoje paauglystėje, kai jai kažkas padovanojo kompaktinį diską, kuriame buvo įrašyta medžiaga apie tai, kaip taisyklingai dažytis, kaip naudojant dekoratyvinės kosmetikos priemones paslėpti trūkumus ir išryškinti privalumus.
Rūta Elžbieta supratimą, kiek reikia dažytis ir kaip turi atrodyti moteris, greičiausiai bus paveldėjusi iš savo mamos, kuri, pasak dukters, dažosi tikrai nedaug. Ryškesnių spalvų ir daugiau dekoratyvinės kosmetikos priemonių kiekio šioms dviem moterims prireikia tik tuomet, kai susiruošia į kokį vakarėlį ar iškilmingą renginį.
„Bet kosmetikos mūsų namuose yra tikrai nemažai. Tai kremai veidui (nakčiai ir dienai), kremai kojoms, rankoms, kūnui, aliejai voniai, garinei. Įvairios druskos, dušo želė, kaukės plaukams ir veidui, priemonės nagams ir kt. O dekoratyvinės kosmetikos priemonių ypač padaugėjo prieš man išvažiuojant į pasaulinį konkursą „Miss World“. Tuomet teko labiau pasigilinti ir išmokti vizažo paslapčių. Žaviuosi vizažisčių gebėjimu pakeisti žmogaus išorę, užmaskuoti trūkumus ir išryškinti privalumus, o dekoratyvinė kosmetika – priemonė, kuria galima tai padaryti“– profesionaliems vizažo specialistams liaupsių negaili gražiausia šių metų Lietuvos mergina.
Ką moterys slepia po dirbtiniu grožiu?
Rūta Elžbieta mano, kad skirtingu amžiaus periodu dailiosios lyties atstovės po makiažo sluoksniu bando paslėpti skirtingus dalykus: „Paauglystėje merginos po storu makiažo sluoksniu, manau, slepia psichologines problemas, norą po kauke pasislėpti nuo savęs. O brandžios moters makiažas, manau, turėtų padėti paslėpti atsirandančias raukšles, pigmentines dėmes. Tačiau kiekvienu gyvenimo tarpsniu moteris yra graži, jei ji tvarkinga, madinga, prisižiūrinti, svarbiausia, kad ji sugebėtų būti įdomi pašnekovė, daug kuo domėtųsi, jos gyvenimo būdas būtų aktyvus“.
Teisės mokslus Vilniaus universitete studijuojanti gražuolė turi savą požiūrį į sparčiai visame pasaulyje ir Lietuvoje populiarėjančią grožio chirurgiją. „Intervencija į kūną ,manau, reikalinga tik tada, kai žmogus dėl kokių nors fizinių trūkumų jaučia psichologinį diskomfortą. Gal iš prigimties arba po traumos deformuota kokia nors kūno dalis. Jei dėl tokių dalykų žmogus vengia viešumos, slepiasi nuo kitų, tuomet, geriau operaciniu būdu sutvarkyti tuos trūkumus. Garbaus amžiaus moteris, jei ji yra scenos žmogus, galbūt geriau jausis pasidariusi veido operaciją, panaikinančią raukšles. Tačiau kitais atvejais nemanau, kad to reikėtų“, – sako natūraliomis kūno ir veido formomis besipuikuojanti kaunietė.
Koks vaikinas, tokia ir jo mergina
Nors tapusi konkurso „Mis Lietuva 2013“ nugalėtoja Rūta Elžbieta savo išvaizdai skiria daugiau dėmesio, būdama namie, sode, prie jūros, baseine, sporto klube ir kariniuose mokymuose ji išsiverčia be dekoratyvinės kosmetikos.
Jau kelerius metus krašto apsaugoje savanoriaujanti mergina teigia, kad visuomet su savimi nešiojasi lūpų blizgį ir kvepalų buteliuką, o kartais jos kosmetinėje atsiranda lūpų dažų tūtelė ar akių pieštukas. Rūta Elžbieta nė neabejoja, jog žmogui daro įtaką aplinkiniai, o ypač tie, kurie yra arčiausiai.
„Manau, kad gyvenimo draugo nuomonė merginai turėtų būti svarbi. Juk jei vaikinas labiau mėgsta natūralų grožį, tai jo mergina nesistengs per daug ryškiai dažytis“, – įsitikinusi „Mis Lietuva 2013“.
Tituluota gražuolė neslepia simpatijos save prisižiūrintiems vyrams. „Juk nelabai malonu būtų matyti vyrą tokį gauruotą, kad ant jo krūtinės galima pinti kasas, jausti prakaito, neplautų kojinių kvapą ar žiūrėti į nukramtytus nagus, – sako Mis Lietuva ir priduria: – Galbūt greitai žilstančiam vyrui maloniau matyti ilgiau save tamsiaplaukį. Ir jei dažytųsi plaukus, nematyčiau tame nieko blogo.“
Rūta Elžbieta įsitikinusi, kad aukso vidurio taisyklė arba saikas yra geriausias sprendimas.