Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad pokalbius „Vaikų linijos“ savanoriai filmavo neprofesionaliomis vaizdo kameromis bei filmukus montavo kartu su Lietuvos psichologų studentų asociacijos pagalba.
„Mes skelbdavome boikotus kuriam nors vaikui: nedraugaudavome ir nekalbėdavome su juo. Ryškiai atsimenu, kaip boikotavome vieną mergaitę, nes mums atrodė, kad ji netinkamai elgiasi, meluoja. Tai buvo būdas ją pamokyti, – asmenine patirtimi dalinasi režisierė G.Beinoriūtė. – Dabar man atrodo, kad tai buvo nesąžininga tos mergaitės atžvilgiu, tačiau tuo metu trūko suaugusiųjų, kurie paaiškintų, kad toks elgesys netinkamas“. Režisierė pastebi, kad iš tyčiojimosi neišaugama – patyčios dažniausiai išauga į kitas, daug baisesnes, formas.
„Po kiekvienu straipsniu naujienų portaluose yra tūkstančiai komentarų, iš kurių gal tik 100 yra teigiamų, o visa kita yra pasityčiojimai iš žmogaus, jo gyvenimo būdo, šeimos. Niekas neapsaugotas nuo to,“ – sako Ž.Stakėnas, teigdamas, kad ir žymūs bei gerbiami žmonės Lietuvoje kasdien susiduria su patyčiomis.
„Patyčios turi liautis. Šią žinią norime kaip galima garsiau išsiųsti visiems tiems, kurie dar šiandien galvoja, kad yra labai smagu skaudinti ir žeminti kitą, kurie jaučiasi labai „kieti“, jeigu užgaulioja silpnesnį. Patyčios gali liautis, kai skriaudėjai jaus, kad nebeturi palaikymo, priešingai – juos reikia pastebėti ir stabdyti. Žinomų visuomenėje žmonių nuomonė svarbi tiek vaikams, tiek suaugusiems – todėl pasikvietėme juos į pagalbą, – sako „Vaikų linijos" vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Patyčioms sustabdyti reikia kasdienių ir nuolatinių pastangų, todėl tikimės, kad ši savaitė pridės ūpo visiems bandant įveikti patyčias.“
Savaitės metu tarnyba „Vaikų linija“ pagalbą teikė visą parą – savanoriai konsultantai atsiliepė beveik 1000-iu daugiau skambučių nei įprasta. „Vaikų linija“ taip pat pristatė socialinę reklamą „Pikti žodžiai skaudina“, kuri yra eksponuojama septyniuose Lietuvos miestuose.
Čia rasite interviu su Giedre Beinoriūte, Žygimantu Stakėnu, Dainiumi Šalenga, Pauliumi Jankūnu, Gyčiu Ivanausku, Dominyku Vaitiekūnu, Atlanta, Arnoldu Lukošiumi, Aldona Vilutyte, Aiste Jasaityte-Čeburiak.