– Alina, į vasarą įžengi su nauju kūriniu, ruošiesi albumo pristatymo koncertams po atviru dangumi. Ko prašai šios vasaros?
– Vasarą laikas sulėtėja, miestas ištuštėja. Patinka, kad koncertai vyksta lauke, žmonės atsipalaidavę. Kadangi šią vasarą išleidžiame naują albumą, norėčiau, kad viskas gražiai išsipildytų. O labiausiai noriu, kad baigtųsi karas.
– Ką tik nufilmavote ir dainos „Laumžirgiai Mėlyni” vaizdo klipą. Tai – pirmasis pačios inicijuotas ir kurtas vaizdo klipas, kuriame – ne vien regėjimai ar emociniai kadrai, bet ir tu drauge su muzikantais Adu Gecevičiumi ir Pauliumi Vašku?
– Tai išties pirmasis mano „tikras” vaizdo klipas, kuriame filmuojamės kartu su muzikantais. Neturėjome konkretaus scenarijaus, o štai regėjimų ir atmosferinių dalykų tikrai yra. Šį klipą, kaip ir ankstesnį, sukurtą dainai „Apie Ką Šitas Filmas”, režisavo Ignė Narbutaitė. Klipą nufilmavo Alanas Gurinas.
– Dainos „Laumžirgiai Mėlyni” vaizdo klipą filmavote Neryje, laivelyje. Kas padiktavo šią vietą?
– Mintis apie Nerį ir laivą atėjo iš pačios dainos teksto ir jos plaukiančios ritmikos. Besikartojanti dainos melodija man šiek tiek primena tekančią upę. O upė, kaip gyvenimo kelio metafora, čia, manau, tinka.
– Įsiklausius į patį lietuvišką žodį – laumžirgis – atrodo, kad šis gyvis – arti tų mistinių būtybių, kurios jį pasikinkiusios atlieka savo slaptus darbus. Mėgsti gilintis į tokius dalykus?
– Man visada buvo labai gražus ir magiškas šitas lietuvių kalbos žodis. Ir patys šie gyviai – lengvi ir tokie greiti, grakštūs, ryškūs, įvairiomis spalvomis žaižaruojantys saulėje, tikras vasaros ženklas. Rašant tekstą, vaizdiniai ateina intuityviai, tik paskui, kiek pasigilinus į jų simbolines reikšmes, galiu bandyti interpretuoti, ką šie galėtų reikšti. Man pačiai laumžirgis yra toks šios akimirkos, „čia ir dabar” gyventojas.
– Dainoje „Laumžirgiai Mėlyni” yra žodžiai, kurie šiek tiek dūria: „Galbūt dar galima būti laimingais?” Turi atsakymą į šį klausimą?
– Šis klausimas, tikriausiai, yra retorinis. Žinau tik tiek, kad jis turi savyje daug žmogiško ilgesio ir vilties.