2018 10 19

A.Mamontovas legendinėje Londono studijoje „Abbey Road“ prikels kultinį albumą

Kultinis Andriaus Mamontovo albumas „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ naujam gyvenimui atgims legendinėje įrašų studijoje „Abbey Road“. Londone įsikūrusioje ir viena geriausių pasaulyje dar vadinamoje studijoje vieną įsimintiniausių albumų nepriklausomos Lietuvos istorijoje grupės „Foje“ lyderis įrašinės drauge su Lietuvos kameriniu orkestru
Andrius Mamontovas
Andrius Mamontovas / Asmeninio albumo nuotr.

„Įrašyti albumą „Abbey Road“ – studijoje, kurioje savo geriausias plokšteles sukūrė ir įrašė tokios grupės kaip „The Beatles“, „Pink Floyd“, „Depeche Mode“ ar „U2“ – kiekvieno muzikanto gyvenimo svajonė. Vis dar sunku patikėti, kad manoji netrukus taps realybe“, – kalbėjo vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų.

Prieš 20 metų sukurtą populiarųjį albumą „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ A. Mamontovas drauge su Lietuvos kameriniu orkestru ir dirigentu Modestu Pitrėnu įrašinės pagrindinėje „Abbey Road“ studijoje „Studio 1“. Čia buvo įrašyti didžiausi ir ambicingiausi pastarojo dešimtmečio muzikiniai projektai su orkestru.

Asmeninio albumo nuotr. /Andrius Mamontovas
Asmeninio albumo nuotr. /Andrius Mamontovas

„Studio 1“ gimė tokių filmų kaip „Star Wars“, „Black Panther“ ar „Avengers“ garso takeliai. Šiemet išleista legendinės JAV grupės „Beach Boys“, Karališkojo filharmonijos orkestro plokštelė taip pat gimė būtent čia.

Simfoniniai albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ įrašai kultinėje „Abbey Road“ vyks gruodžio viduryje.

Jų priešakyje stovės dar viena išskirtinė pasaulio muzikos figūra – garso režisierius Lewisas Jonesas. Šio žmogaus dėka dienos šviesą išvydo 2010-ųjų metų simfoninis Stingo albumas „Simphonicities“, o savo projektų, vykdytų „Abbey Road“ studijoje sąraše L. Jonesas turi ne tik tokius atlikėjus kaip Gianna Nannini ar Eltonas Johnas, bet ir kino filmų „Gravitacija“, „Misija neįmanoma“, „Hobitas: penkių armijų mūšis“ garso takelius.

Londone įsikūrusi „Abbey Road“ iki šiol laikoma ne tik viena populiariausių, bet ir viena geriausių įrašų studijų visame pasaulyje. Ji įkurta daugiau kaip prieš 85 metus.

Asmeninio albumo nuotr. /Andrius Mamontovas
Asmeninio albumo nuotr. /Andrius Mamontovas

Čia dirbančių muzikos korifėjų dėka pasaulis išgirdo „Pink Floyd“ plokšteles „Dark Side Of The Moon“, „Wish You Were Here“, „The Final Cut“ ir „Division Bell“, devintą „Depeche Mode“ albumą „Ultra“, „Oasis“ darbą „Dig Out Your Soul“, 10 Liverpulio kolektyvo „The Beatles“ plokštelių (tarp kurių ir specialiai studijos pavadinimą gavęs „Abbey Road“), kitus žymiausių pasaulio atlikėjų įrašus. Netrukus šiame sąraše atsiras Andriaus Mamontovo vardas.

Prieš 2 dešimtmečius išleistas vienos populiariausių visų laikų Lietuvos grupės „Foje“ lyderio solinis albumas „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ tapo geriausiu tų metų įrašu. Prestižiniuose tuo metu laikytuose radijo stoties „Radiocentras“ apdovanojimuose antroji muzikanto solinė plokštelė, aplenkusi „Biplan“ albumą „Braškės“, „SEL“ darbą „Guma“, „Naktinių Personų“ „Atvirai“ bei „Pelenų“ „Degančias akis“ pelnė statulėlę geriausio albumo kategorijoje, o pats Andrius buvo pripažintas geriausiu metų atlikėju.

Naujoji „Abbey Road“ studijoje įrašyta „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ versija vinilo ir kompaktinio disko pavidalu dienos šviesą išvys kitų metų pavasarį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis