Sutikimu prie „Be2gether“ vartų (festivalio savanoriai nepažino žvaigždės ir neteikė jam pirmenybės eilėje) pasipiktinęs Tricky atšaukė savo susitikimą su žurnalistais ir ketino nelipti į sceną. Įsiūčio kupinas veidas ir arogantiška veido išraiška prie lietuviškos vakarienės stalo – tokį Tricky slapčia užtikome Norviliškių pilyje. Bijojau, kad britas pasiųs mane velniop, tačiau šiuo metu palaimingai šypsausi – interviu gavau. Jo metu Tricky nesikeikė (gal tik kartą greitakalbe išbėrė „fucking“). Jis buvo malonus, jausmingas ir užtikrintai išsakė savo britišką nuomonę: apie muziką, apie amerikiečius ir apie tai, kurioje šalyje fanai – patys nemieliausi.
Tricky, prisimink savo pirmąjį albumą. Kas jam tave įkvėpė? Ir kas turėjo įtakos tavo albumui, kurį į dienos šviesą išleidai šiemet?
Naujausias mano albumas nuo visų buvusių skiriasi tuo, kad dabar su savo muzika aš noriu kažką duoti. Nenoriu tik mėgautis šlove, noriu kažką pasakyti.
Tu esi sakęs, kas hip hop'o kultūra neigiamai veikia jaunus žmones. Gal gali pasakyti, ką turėjai omenyje?
Aš esu nusiteikęs ne prieš pačią hip hop kultūrą, o prieš amerikiečių įtaką. Jie gimdo karą, jie įkvepia gangsterių judėjimą, pornografiją ir taip toliau. Tą įtaką vadinu „kobra“. Jauni žmonės visa tai mato ir tai yra labai blogai.
Paskutinį ir naujausią tavo albumą skiria nemažas laiko tarpas. Kodėl?
Viskas labai paprasta. Po paskutinio savo albumo aš išvykau į koncertinį turą. Skraidžiau nuo Los Andželo iki Londono, nuo Maskvos iki Vienos. Tiesiog neturėjau laiko dirbti prie naujo albumo.
Tu – ir muzikantas, ir prodiuseris. Kuris vaidmuo yra artimesnis tavo sielai?
Niekam neteikiu pirmenybės. Muzika yra mano viduje ir aš negaliu sakyti, kad esu prodiuseris ar atlikėjas.
Kaip pasirenki atlikėjus, kurie gali didžiuotis tavo, kaip prodiuserio, pagalba?
Aš jų nesirenku. Tiesiog jaučiu, kurie iš tų atlikėjų yra geri žmonės, ir su kuriais verta dirbti. Man nesvarbu, ar tu Kylie Minogue, ar paprasta mergina. Jei tu gera – aš tave prodiusuosiu. Taip pat galvoju, kad visi žmonės gali kurti ir atlikti muziką. Tai eina iš vidaus ir čia nėra jokių taisyklių.
Tu bendradarbiauji su atlikėjais iš viso pasaulio. Kuris iš jų tau paliko stipriausią įspūdį?
Vienareikšmiškai - Pj Harvey. Tai yra geriausia moteris vokalistė, kurią aš esu kada girdėjęs. Be to, ji labai geras žmogus.
Mano draugas sakė, kad praeityje tave garsino „blogiuko“ įvaizdis. Kaip yra dabar?
Kas taip sakė, yra žiauriai neteisus. Aš nesu „blogiukas“, aš esu muzikantas. Žmogus, kuris dabar sėdi kalėjime, yra iš esmės blogas. Juk aš nesu gangsteris, nedarau nusikaltimų. Būtent todėl man nėra suprantami pasakymai, kad aš sudarau „blogiečio“ įvaizdį.
Išduok savo pirmąjį įspūdį apie Lietuvą, Vilnių.
Čia man labai patinka. Čia smagūs žmonės. Lietuviai man paliko labai draugiškų žmonių įspūdį. Jūsų sostinė Vilnius – labai gražus miestas. (Viešėdamas Vilniuje Tricky apsilankė drabužių parduotuvėse ir įsigijo džinsus bei patogius sportbačius – red. Past.)
Kurioje pasaulio vietoje publika yra šauniausia?
Aš negaliu įvardinti šalių ar miestų pavadinimų. Visur, kur manęs laukia mano gerbėjai, yra labai smagu. Vienintelė publika, kuri man nepatiko, buvo austrai. Tačiau tikrai negaliu pasakyti kodėl (juokiasi).
Ką veiksi po savo pasirodymo?
Tūsinsiuosi (juokiasi)! Noriu apeiti visą festivalio teritoriją, apsižvalgyti, pabendrauti su žmonėmis. Gal ir pas jus užeisiu. Žinoma, su sąlyga, kad galėsiu atsivesti savo draugus lietuvius. Beje, po koncerto pirmiausiai surengsime vakarėlį savo vagonėlyje.