2021 06 07

Aurelijus Užameckis pristato retą leidinį Lietuvoje – solinį kontraboso albumą

Vasarą kontrabosininkas Aurelijus Užameckis pasitinka pirmuoju soliniu albumu „Signals“, kuris muzikos mylėtojus pasieks vinilo formate. Jį atlikėjas šiandien pristato ir vaizdo klipu „Apathetic / Empathetic“.
Aurelijus Užameckis
Aurelijus Užameckis / Luka Zabric nuotr.
Temos: 2 Dainos Muzika

2020-ųjų rugsėjį Kopenhagoje, vandens bokšte „Bronshøj Vandtårn” įrašytas albumas „Signals“ – pirmasis A.Užameckio leidinys, kuriame muzikantas siekė užfiksuoti visas įmanomas garsines kontraboso galimybes bei šių tyrinėjimų rezultatus paversti muzikos kūriniais.

„Specifinė patalpos akustika (aido trukmė jame yra apytiksliai 13 sekundžių) suteikė galimybę įrašyti kontraboso garsą išryškinant jo obertonus ir perkusinius elementus, kurie beaidint rezonuoja patalpoje, bei susijungia į vieną garsų ir tekstūrų junginį“, – apie įrašų procesą pasakoja autorius, išleidžiantis vieną iš nedaugelio solinių kontraboso įrašų Lietuvoje.

Albumo muzika – tarsi emocijų ir egzistencinių apmąstymų manifestavimas. Per garsus ir naratyvus albumo „Signals“ kūriniuose bei improvizacijose kontrabosininkas kviečia patirti ir išgyventi emocijas, ilgai ramybės nedavusias ir pačiam muzikantui.

„Dirbdamas prie šio albumo procesų apturėjau vieną iš tamsesnių gyvenimo laikotarpių, kai viskas atrodė svetima, buvo sunku susieti save su kitais žmonėmis bei jausti bendrumo jausmą. Kalbėti apie psichologinius sunkumus vis dar yra didžiulis tabu, ypatingai Lietuvoje.

Apskritai, vengiame būti emocionalūs, savo kūrybą taip pat dažnai atskiriame nuo emocijų. Galbūt, tai vis dar priimama kaip silpnybė. Todėl aš noriu viską daryti šiek tiek kitaip, gal tai – savotiška protesto forma“, – sako Aurelijus.

Aurelijus Užameckis – Apathetic / Empathetic:

VIDEO: Aurelijus Užameckis - Apathetic / Empathetic

Naują albumą ir jo kūrinį „Apathetic / Empathetic“ lydintis vaizdo klipas pasakoja istoriją apie žmogų, kuris neradęs savyje ramybės, bando iškeliauti iš civilizacijos – palaikomas plūduriuojančio kontraboso, išplaukia į atvirą Jūrą. Ši scena simbolizuoja daugeliui kartais kylantį norą nuo visko bėgti. Ypatingai nuo savęs ir savo minčių. Anastasijos Sif Karkazis kurtame klipe pagrindinį vaidmenį atlieka pats muzikantas.

Klausytojai, norintys susipažinti su A.Užameckio kūryba išsamiau ir išgirsti visą albumą, kviečiami įsigyti vinilinę plokštelę – skaitmeninėje platformoje Bandcamp bus pasiekiami tik keli jos įrašai. „CRRNT Records“ išleistą albumą suvedė garso režisierius Simon Mariegaard, o leidybą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba. Riboto tiražo vinilinę plokštelę puošia fotografo Tomo Tereko nuotrauka.

Luka Zabric nuotr. /Aurelijus Užameckis
Luka Zabric nuotr. /Aurelijus Užameckis

Muzikantas pasakoja, jog pats, klausydamas plokštelių, jaučia artimesnį ryšį su klausoma muzika: „Galbūt visas tas procesas labiau įprasmina klausymąsi, nes tai tampa savotišku ritualu. Jausmas toks, lyg šitame vinile būčiau suarchyvavęs ir supakavęs tam tikrą gyvenimo dalį, kurią dabar galiu tiesiog pasileisti ir paklausyti.“

Netrukus baigsiantis atlikimo ir kompozicijos studijas Kopenhagos Ritminės muzikos konservatorijoje, Danijoje, atlikėjas, kompozitorius ir kontrabosininkas taip pat groja grupėje „Džiazlaif“, tarptautiniuose ansambliuose „The Young Immigrants“ ir „SCI Music“. Išleidęs albumą atlikėjas žada tęsti kontraboso galimybių paieškas meno rezidencijoje „Izolyatsia“, Kijeve.

„Kur visa tai nuves, dar nežinau. Galbūt, neskubant, atgal į Lietuvą“, – sako Aurelijus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų