„Eurovizija“ keistą sprendimą dėl naujo dalyvio pripažino jau pirmąja savo pranešimo spaudai eilute: „Australija varžysis 2015 metų „Eurovizijos“ dainų konkurse. Taip, jūs perskaitėte teisingai!“
„Tai drąsus ir tuo pačiu metu neįtikimai įdomus veiksmas, – sakė konkurso vykdantysis vadovas, Europos transliuotojų sąjungos atstovas Jonas Ola Sandas. – Tai mūsų būdas pasakyti „švęskime šią šventę drauge!“
Australijos televizija SBS patvirtino, kad šalis buvo pakviesta atsiųsti atlikėją į šiemetinį konkursą Austrijos sostinėje Vienoje, ir tai sukėlė entuziastingą reakciją „Twitter“.
Australijai atstovausiantis atlikėjas dar neišrinktas, bet tarp siūlomų žvaigždžių yra popdainininkė Kylie Minogue, roko grupė AC/DC ir net buvęs kriketo žaidėjas Brettas Lee.
Sprendimas išplėsti konkursą už Europos ribų tolimojoje Australijoje sukėlė ir sumišimą, ir pasididžiavimą. Straipsnyje interneto svetainėje „The Conversation“ sakoma, kad Australijos įtraukimą į Eurovizijos „muzikinio kičo šventę galima laikyti australų didėjančios nacionalinės brandos ir ryšių pripažinimu“.
„Tai rodo, kad mes tolstame nuo jausmo, kad esame „užkišti“ atokiame pasaulio užkampyje, ir įgauname didesnius pajėgumus užimti savo poziciją kalbant apie mūsų ryšius su kitomis pasaulio dalimis, o ne nutolimą nuo jų“, – sakoma straipsnyje.
Komentarai „Twitter“ buvo tiesmukesni. „Kaip absurdiška. Galbūt kai kam reikėtų pasimokyti geografijos?“ – buvo sakoma vienoje žinutėje. „Nenuostabu, kad kitos šalys nori išmesti mus iš Azijos čempionato!“ – rašoma kitoje, turint omenyje kai kurių Azijos valstybių nepasitenkinimą tuo, kad Australija priklauso Azijos futbolo konfederacijai.
Jei Australija iškovotų pergalę gegužę įvyksiančiame konkurse, kuris pritraukia maždaug 195 mln. televizijos žiūrovų visame pasaulyje, ir laimėtų teisę kitais metais rengti „Euroviziją“, SBS būtų viena 2016 metų renginio kuriame nors Europos mieste rengėjų.