„Mačiau grupę penkis kartus. Kijeve buvo geriausias“, – rašė Jurijus Berezas, Ukrainos muzikinio tinklalapio „Karabas Live“ redaktorius. „Grupė šiandien yra geriausioje formoje.“
„Koncertinė sistema buvo aukščiausio lygio. Garsas „sultingas“ ir „riebus“, galėjai girdėti kiekvieną natą“, – feisbuke rašė kitas Kijevo koncerte apsilankęs gerbėjas Vladimiras. „Šviesų šou buvo atskiras šedevras. Žavuolis Yannis netgi teisingai ukrainietiškai ištarė „Ačiū, Kijeve!“ Ačiū šiems vaikinams.“
„Mošpitą per „Ihaler“ prisiminsiu ilgai!“ – pridėjo „Foals’ų“ gerbėjas Ukrainoje Andrėjus.
Koncerto Ukrainos sostinėje metu grupės nariai ne tik atidavė visus save, o frontmenas Yannis Philippakis šoko į minią, kur buvo pasitiktas rankų miško. Jie turėjo ir Ukrainos vėliavą, kuria Yannis mojavo vienos iš dainų metu, o vėliau uždėjo ant būgnų. Pats Yannis liko ištikimas sau ir per „Two Steps Twice“ kūrinį sceną iškeitė į barą, esanti visai kitam koncerto erdvės gale. Tai buvo dar vienas muzikinis triumfas ir akimirka, kurią Ukrainos publika atsimins dar ilgai. Įdomi detalė – grupės siela Yannis Philippakis turi ukrainietiškų šaknų.
Akimirka iš pasirodymo Ukrainoje:
„Hedlainino“ didžiausią Rusijos festivalį
Tuo tarpu koncertas Rusijoje „foalsams“ buvo jau ne pirmas. Tačiau britai pirmą kartą tapo pagrindine grupe didžiausiame Rusijos vasaros festivalyje „Afisha Picnic“. Festivalio „hedlaininimo“ garbę „Foals“ dalinosi su kita pripažinta britų roko grupe, stadionų karaliais „Kasabian“.
Groti didžiausiose festivalių scenose oksfordiečiai „Foals“ įprato gimtojoje Britanijoje: liepą jie buvo pagrindinė grupė Londono „Citadel“ festivalyje, o pernai – „Reading“ ir „Leeds“ festivaliuose, kasmet sutraukiančiuose 90 tūkst. žmonių minią.
Koncertas Kalnų parke bus ypatingas tuo, kad Lietuvos gerbėjai „Foals“ galės pamatyti kompaktiškesnėje erdvėje, būti arčiau grupės – taip, kaip „Foals“ karjeros pradžioje. Dėl tokios privilegijos daugelis „Foals“ britų fanų daug ką atiduotų. Gimtojoje šalyje grupė tiesiog „per didelė“ intymesniems koncertams.
„Foals“ koncertas Vilniuje gerbėjams bus ypatingas ir dėl išskirtinio lietuviško apšildymo. Vakarą Kalnų parke pradės „Foals“ kūrybos įkvėptos Vilniaus grupės „ba.“ ir „Without Letters“. „Tai neabejotinai svarbiausias „warm up“ pasirodymas mums“, – anksčiau yra sakęs „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius. „Without Letters“ ketvertas jam taip pat pritars.
Esminis modernaus roko įvykis Lietuvoje
Vakaras Vilniuje „foalsams“ bus viena paskutinių galimybių žengti į sceną šią vasarą. Vien per liepą surengę 16 koncertų, grupė vasaros turą užbaigs papildomu koncertu rugpjūčio 19-ąją Portugalijoje.
Foals – What Went Down (Live from Glastonbury Festival 2016):
Tačiau jie nežada ilsėtis: baigę koncertuoti „Foals“ dirbs prie ilgai laukiamo penktojo savo albumo. Visi ankstesni grupės studijiniai albumai tapo „auksiniais“ Britanijoje, o debiutinis jų įrašas, 2008 m. išleistas „Antidotes“ laikomas „indie“ (nepriklausomos) muzikos klasika.
Kiekviename albume vis plėtę gitarinės muzikos ribas „Foals“ tapo viena išradingiausių modernaus roko grupių pasaulyje. Karjeros pradžioje sukūrę autentišką „matemtišką“ garsą vėliau „Foals“ jį įvilko į galingesnį sprogstamo stadioninio roko žanrą.
Šiandien „Foals“ savo kūryboje turi viską: ir šokių muzikos numerį „My Number“, ir triuškinantį rokenrolą „What Went Down“ ir vasariškai lengvą hitą „Mountain At my Gates“. Jokia kita per pastarąjį dešimtmetį įsibėgėjusi roko grupė nėra tokia įvairi, kūrybiška ir šviežia.
„Foals“ yra naujos kartos roko klausytojų grupė. Su klasikiniu roku užaugusiems gerbėjams jie gali atrodyti kaip dar vieni „indie“ vaikinai su gitaromis iš nesibaigiančio „indie“ grupių katilo. Tačiau jų įrašai ir 5 žvaigždutėm iš 5 nuolat vertinami koncertai rodo, kad yra kitaip.
Foals – Two Steps Twice (Live from Reading Festival 2016):
Prestižinis britų žurnalas „Q“ 2013-aisiais „Foals“ išrinko geriausia koncertine grupe, o 2015-aisiais – tiesiog geriausia grupe pasaulyje. Tai, kad jie į Lietuvą atvyksta būdami savo pike – istorinis momentas lietuviškai roko scenai, kurio daug gerbėjų laukė nuo tada, kai pirmą kartą nedrąsiai ištarė žodį „indie“.