Daugiau nei 60 milijonų parduotų įrašų tiražu pasigirti galintys Peras Gessle ir Marie Fredriksson yra viena populiariausių visų laikų Europos grupių. Kone kiekvienoje šalyje grupės gerbėjai yra sukūrę specialias interneto svetaines, kuriose dalijasi naujienomis ir įdomiomis žiniomis apie „Roxette“ – medžiagos joms tikrai netrūksta.
„The Look“, „Joyride“, „Fading Like A Flower“, „Spending My Time“, „Sleeping In My Car“ ir daugybės kitų hitų autoriai yra spalvingos asmenybės, apie kurias Švedijoje parašyta ne viena knyga. Belaukiant šįmet įvyksiančio pirmojo šios grupės pasirodymo Kaune – dešimt dalykų, kurių galbūt nežinojote apie „Roxette“.
Jos hitai gimsta nepadoriai pavadintoje studijoje. Peras Gessle ją pavadino „Tits And Ass“ – lietuviškai „Papai ir subinė“. Būtent čia įrašoma absoliučios daugumos „Roxette“ dainų pradinės versijos. Studijai ne kartą teko keisti vietą – sykį pastatas, kuriame ji buvo įsikūrusi, buvo nugriautas dėl tiesiamo naujo kelio. Tūkstančiai grupės gerbėjų pasirašė protesto peticiją, tačiau kelininkų tai nesustabdė. „Papai ir subinė“ yra šventa vieta ištikimiems dueto klausytojams – keliaudami per Švediją, jie dažnai atvyksta prie šios Halmstado mieste esančios studijos ir ant jos durų užrašo savo vardus.
Peras Gessle – ne tik muzikantas, bet ir sėkmingas verslininkas. Vienas iš daugelio jo projektų – Švedijos pajūryje įsigytas klestintis viešbutis „Hotel Tylösand“, kurį dainininkas valdo kartu su žinomu verslininku Björn Nordstrandu. Viešbutyje – ne tik 225 kambariai ir 29 konferencijų salės, bet ir restoranas, naktinis klubas ir nedidelis „Roxette“ muziejus, kuriame eksponuojami įvairūs su grupe susiję daiktai.
Dueto nariai vis dar turi aiškinti, kad jie nėra pora. Marie Fredriksson 1994-aisiais ištekėjo už buvusio „Roxette“ gastrolių gitaristo Mikaelio Bolyoso – pora turi 21-erių dukterį Inez Josefin ir 17-metį sūnų Oscarą Mikaelį. Peras Gessle jau 21-erius metus yra vedęs Asą Nordin, su ja augina 16-metį sūnų Gabrielį Titusą. Tačiau prieš keletą metų Rusijoje žurnalistams „Roxette“ nariai turėjo aiškintis, kodėl pasirinko nakvoti skirtinguose viešbučio kambariuose. Pasak Marie ir Pero, romantiški jausmai jų niekada nėra sieję.
Patys „Roxette“ geriausiu savo kūriniu laiko dainą „Joyride“. „Tai geriausias mūsų skambesio pavyzdys. Keletą metų dirbome, kad jį atrastume. Mano pasaulyje tai – labai gera, laikui nepavaldi pop daina“, – sako Peras Gessle. 1991-aisiais išleistas kūrinys nuo to laiko skamba visuose „Roxette“ koncertuose – jį būtinai išgirsime ir Kaune.
Peras Gessle savo tėvą yra pagerbęs daina. 2005-aisiais išleistas solinis „Roxette“ nario albumas vadinasi „Son Of A Plumber“ – „Santechniko sūnus“. Nesunku suvokti, kad Pero tėvas buvo būtent šios profesijos atstovas. Albume jis pagerbtas ir specialia daina, kurios pavadinimas lietuviškai skamba taip: „Kurtas, greičiausias santechnikas Vakaruose“.
Pirmoji Pero ir Marie suburta grupė vadinosi „Įspūdingi sūriai“. Švediškai – „Spännande Ostar“. Šioje grupėje grojo dar keli muzikantai, tačiau galiausiai Peras nusprendė, kad jam ir Marie reikėtų kurti dviese. Beje, pavadinimą „Roxette“ Peras buvo pasirinkęs dar anksčiau – ketino jį panaudoti kitai savo grupei „Gyllene Tider“, jai bandant prasiveržti į JAV muzikos rinką. „Roxette“ – tai britų roko grupės „Dr.Feelgood“ dainos pavadinimas, kurį pasiskolino šie švedai.
„It Must Have Been Love“ klipe Marie Fredriksson dainos tekstą žiopčioja dvigubu greičiu. Tai viena populiariausių „Roxette“ dainų, per radiją transliuota daugiau nei 4 milijonus kartų ir patekusi į filmo „Graži moteris“ garso takelį. Tačiau dueto dainininkei iki šiol juokinga žiūrėti dainos klipą: „Režisierius sugalvojo, kad vaizdas klipe turi būti sulėtintas. Todėl man teko dainos tekstą žiopčioti dvigubai greičiau. Taip filmuojant mums buvo leidžiamas ir dainos įrašas – mano balsas skambėjo kaip Peliuko Mikio“.
„Roxette“ atgimimą lėmė vėžį įveikusios Marie Fredriksson noras. 2002-aisiais dainininkė apalpo, krito ir susitrenkė galvą savo namuose. Tyrimai atskleidė piktybinį smegenų auglį. Po operacijos ir gydymo atlikėja keletą metų praleido namuose. 2005-aisiais ji atskleidė, kad visiškai išgijo. Tą laikotarpį kitais muzikiniais projektais užsiėmęs Peras Gessle sakė, kad „Roxette“ atsikūrimo galimybė visiškai priklauso nuo Marie. Pirmasis atsikūrusio dueto koncertas 2009-aisiais įvyko Amsterdame.
Dueto dainininkės aistra – piešimas. Marie Fredriksson nuo mažens mėgsta piešti anglimi. Šį pomėgį ji prisiminė, sveikdama po smegenų auglio operacijos. 24 šiuo nelengvu laikotarpiu sukurti dainininkės piešiniai buvo eksponuoti parodoje, o vėliau išleisti ir knygoje „Pasikeitus“.
„Roxette“ – artimi Švedijos karališkosios šeimos draugai. Duetas koncertavo princesės Victorios vestuvėse 2010-aisiais, o pernai princesės Madeleine tuoktuvėse dainavo Marie Fredriksson, fortepijonu pritariant dainininkės vyrui. Švedijos karalius Carlas Gustafas XVI-asis duetą už nuopelnus šaliai 2003-aisiais apdovanojo karališkuoju Mėlynojo kaspino medaliu – ceremonija buvo pirmasis kartas, kai Marie Fredriksson po smegenų auglio operacijos pasirodė viešai.
Bilietai į pirmą kartą Kaune koncertuosiančio dueto „Roxette“ pasirodymą platinami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu.