Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Garsusis Vilniaus Kalėdų eglės dizaineris D.Koncevičiaus neria į muziką – albumą įkvėpė mylimoji

Dizaineris Dominykas Koncevičius pristato debiutinį albumą – „Not My Problems“. Jame – septynios neįprastos dainos, įkvėptos mylimosios, bosinės gitaros rifų, elektroninių mušamųjų ir minčių apie tai, kodėl mes visi – šiek tiek robotai.
Dominykas Koncevičius ir Laura Kešytė-Mexeny
Dominykas Koncevičius / Sandros Pušinskės ir Midsummer Vilnius nuotr.

„Mėgstu eksperimentuoti, nesilaikydamas jokių taisyklių ar šablonų, ir žiūriu, kur tai nuves. Nemėgstu nei patikrintų formulių, nei laikmečio madų. Vertinu išskirtinumą ir savitumą vien tik savo sugebėjimų ribose“, – sako Dominykas.

Sandros Pušinskės nuotr./Dominykas Koncevičius
Sandros Pušinskės nuotr./Dominykas Koncevičius

D.Koncevičiaus kuriami vizualūs darbai, pavyzdžiui, Vilniaus ir kitų miestų Kalėdų eglės, sulaukė pasaulinio pripažinimo. Sukurti muzikos albumą jį įkvėpė bendra kūrybinė patirtis su atlikėja ir jo gyvenimo partnere – Mexeny.

„Viskas prasidėjo nuo 4-osios mano albumo dainos „Millions“, prie kurios buvau paprašytas prisidėti. Kūrybinis procesas taip įtraukė, kad negalėjau ties tuo sustoti“, – pasakoja Dominykas.

Visi albumo „Not My Problems“ kūriniai buvo įrašyti bei sumiksuoti paties Dominyko. „Albumas turėjo būti instrumentinis, bet kūrinių nuotaikos ir erdvės buvo tokios įtikinamos, tokios tikros, kad tekstai ėmė rašytis patys“, – pasakoja Dominykas.

Midsummer Vilnius nuotr./Dominykas Koncevičius ir Laura Kešytė-Mexeny
Midsummer Vilnius nuotr./Dominykas Koncevičius ir Laura Kešytė-Mexeny

Dainose skamba jo paties balsas bei įvairūs gyvi bei suprogramuoti instrumentai. Muzikos prodiusavimo Dominykas mokėsi pas žinomą muzikos prodiuserį bei atlikėją Adą Gecevičių. Albumo viršelį taip pat puošia paties Dominyko kurta kompozicija.

„Muziką matau panašiai kaip grafinę erdvinę kompoziciją, ypač klausydamas užsimerkęs. Man garsai kaip ir grafiniai objektai, turi savo formas ir spalvas. Skoningą muziką, kaip ir grafinį maketą, sudaro ne tik gražūs elementai, bet ir erdvės pajautimas tarp jų“, – kalba jis.

Sandros Pušinskės nuotr./Dominykas Koncevičius
Sandros Pušinskės nuotr./Dominykas Koncevičius

Pristatydamas albumo kūrinius, jis pasakoja keleto iš jų istorijas, pavyzdžiui, jog dainoje „I'm ! Robot“ jis norėjo sukurti gitara grojančio roboto įspūdį. „Įgrojau atskirus akordus, sukarpiau ir sudėliojau iš jų ritmiką. Tada prisiminiau kaskart kylantį vidinį protestą, internete patvirtinant, kad nesu robotas. Kodėl aš negaliu būti robotas? O šiaip, mes visi – jau kažkiek robotai. Kažkurią mūsų asmenybės, žinių ir sprendimų dalį lemia internetas ir dirbtinis intelektas, kuriuos priimame kaip savo asmeninius sugebėjimus, ir be jų nebeįsivaizduojame kasdienybės“, – sako kūrėjas.

Dainos „Where It Will End“ tekstas galvoje ėmė kurtis, klausant įvairių interviu su astrofizikais ir kosminių raketų bei erdvėlaivių kūrėjais.

„Akivaizdu, kad kažkada žemė nebebus tinkama gyventi, todėl žmonija ieško būdų kolonizuoti kitas planetas, kad pasiektų ir kitas žvaigždžių sistemas. Bet atstumai ir energijos poreikis yra toks, kad dabartinėmis technologijomis artimiausios žvaigždės nepasiektume net ir sudeginę visus žemės resursus. Galbūt technologinė pažanga visgi kažkada tai leis, bet tai turės savo kainą“, – mintimis dalinasi Dominykas.

Šiuo metu vienam iš albumo kūrinių jis piešia animacinį klipą, kurį žada pristatyti jau netrukus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų