Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 11 16

DJ Messo: „Nemanau, kad moterys yra prastesnės didžėjos už vyrus“

„Ir Lietuvoje, ir Anglijoje – nėra blogai. Jaunam didžėjui reikia tik talento bei progos, kuria jis galėtų pasinaudoti ir įsisukti į šokių muzikos sritį, kurioje galima neblogai užsidirbti“, – tikina Londono lietuvių klubinėtojams puikiai pažįstamas didžėjus DJ Messo (dar žinomas kaip Arūnas Messo). Apie savo patirtį Anglijoje ir darbo klube „Studio338“ ypatumus – DJ Messo pasidalijo interviu su ANGLIJA.today skaitytojais.
DJ Messo
DJ Messo / ANGLIJA.today nuotr.

Kaip kilo mintis iš Lietuvos išvykti į Angliją?

Norėjau pažiūrėti, kaip atrodo kitos šalys, pagyventi Londone. Apie šį miestą buvau daug girdėjęs – jog tai gražus, nuostabus miestas. Tad nusprendžiau pabandyti atvykti metams laiko – pasiėmiau akademines atostogas. Negalvojau, kad čia užsilaikysiu jau beveik vienuolika metų.

Mėgaujuosi Londono gyvenimu: mėgstu klubus, diskotekas, renginius bei tiesiog gerai praleisti laiką. Žinoma, priklauso ir nuo nuotaikos, noro, susitarimo ir draugų kompanijos.

Kaip atvykus sekėsi įsidarbinti?

Kaip visada, pradžia yra gan sunkoka visiems. Bet darbštūs žmonės visąlaik suras savo darbo vietą.

Kaip šiuo metu sekasi didžėjauti Londone?

Klube turime savo komandą, kuri vadinasi „Radugos“ komanda. Su šiais žmonėmis dirbti pradėjau prieš dešimt metų ir kartu esame iki dabar. O „Studio338“ klubas – tai naujas mūsų klubas, kuris egzistuoja tik dvejus metus. Tad šiame klube groju pakankamai neseniai. Bet čia jaučiuosi puikiai.

Nuo ko prasidėjo Jūsų didžėjavimo karjera?

Prasidėjo nuo mokyklos laikų, nuo diskotekų, įvairių barų. Vėliau po truputėlį perėjo link klubų. Man buvo gal 16-17 metų, kai pradėjau mokytis groti Kauno naktiniame klube „Combo“. Tapau vieno gan gero didžėjaus Dariaus D mokiniu. Ir po truputį pradėjau pats groti „Combo“ klube. Didžėjauju nuo 14 metų, tai iš viso jau 14 metų.

Nesinori grįžti į Lietuvą?

Niekada nepalieku šitos minties, kad gal kažkada grįšiu. Bet šiuo metu yra kaip yra. O yra labai gerai.

Ką veikiate laisvalaikiu be didžėjavimo?

Mėgaujuosi Londono gyvenimu: mėgstu klubus, diskotekas, renginius bei tiesiog gerai praleisti laiką. Žinoma, priklauso ir nuo nuotaikos, noro, susitarimo ir draugų kompanijos.

Šiais laikais būti didžėjumi yra populiarus jaunimo užsiėmimas. Kaip išsiskirti ir tapti sėkmingu ir populiariu didžėjumi?

Šiam dalykui reikia skirti daug darbo, atiduoti daug laiko. Norėdamas gyvenime kažko pasiekti, turi kažko ir atsisakyti. Reikia po truputį eiti ir eiti link savo tikslo.

Ar lengva užsidirbti duonai dirbant didžėjaus darbą?

Kaip papulsi. Priklauso nuo to, kiek skiri tam laiko. Jei grojimas, didžėjavimas taps darbu – taip, įmanoma. Ir net labai gerai galima iš to prasigyventi.

Mano atveju – tai yra labiau mano hobis nei darbas. Bet šiaip tuo užsiimdamas galiu finansiškai išsilaikyti.

Moterims galbūt labiau patinka klausytis muzikos. Bet kai kurioms labai puikiai pavyksta prie pulto sukti plokšteles. Yra labai gerų didžėjų moterų, žinomų visame pasaulyje.

Ar galite palyginti didžėjavimo situaciją Lietuvoje ir Anglijoje?

Ir Lietuvoje, ir Anglijoje – nėra blogai. Jaunam didžėjui reikia tik talento bei progos, kuria jis galėtų pasinaudoti ir įsisukti į šokių muzikos sritį.

Koks įsimintiniausias vakarėlis, kuriame teko groti?

„Studio338“, kuriame groju, visi vakarėliai įsimintini. Kai vyko šio naktinio klubo atidarymas, buvo surengtas gan aukšto lygio vakaras, kuriam buvo labai gerai pasiruošta, tad nenuostabu, jog atidarymo šventė ypač pasisekė. Tiesa, ir po šio renginio vyko labai aukšto lygio vakarėlių.

Ar galėtumėte nurodyti priežastį, kodėl įžymiausi pasaulio didžėjai yra vyrai? O gal pats su šiuo teiginiu nesutinkate?

Moterims galbūt labiau patinka klausytis muzikos. Bet kai kurioms labai puikiai pavyksta prie pulto sukti plokšteles. Yra labai gerų didžėjų moterų, žinomų visame pasaulyje, ir nemanau, kad moterys yra prastesnės didžėjos už vyrus.

Kuo išsiskiria lietuviški klubai, lyginant su kitais klubais Londone?

Pirmiausia, lietuviškų klubų yra gan mažai. Nėra tiek daug lietuviškų klubų Londone, kad galėčiau palyginti. Mūsų klubas yra vienas iš nedaugelio, kurį būtų galima pavadinti klubu ir dar gana aukšto lygio. O kiti įvairūs vakarėliai neretai paprasčiausiai vyksta baruose.

O lyginant į vakarėlius susirenkančią publiką, tarp lietuvių ir britų nėra labai didelio skirtumo. Tik gal lietuviai ateina labiau pasipuošę, mūsų tautiečiai labiau prisižiūrintys, o anglai gal truputėlį prasčiau. Bet visi – ir tie, ir tie moka linksmintis.

Kokia muziką grojate savo klube?

Yra tekę anksčiau groti daug įvairių stilių. „Radugos“ klube grojome visokius stilius. Tačiau pastaruoju metu pasirinkau deep house muziką, kurią šiuo metu ir groju.

 ANGLIJA.today nuotr. /DJ Messo
ANGLIJA.today nuotr. /DJ Messo

O ar grojama muzika pačiam patinka?

Didžėjui turi patikti visa muzika, jis turi suprasti visokią muziką. O deep house muziką groti pats pasirinkau.

Kokia muzika labiausiai patinka lankytojams?

Kadangi klube, kuriame groju, turime kelias sales – jose groja skirtinga muzika, manau, kad lankytojas suranda sau labiausiai patinkančią. Vienoje salėje grojame labiau pop muziką, o kitoje – deep house,house, progressive house – tai truputį stipresnė muzika.

Kuo išsiskiria „Studio338“ klube švenčiamos šventės (Helovinas, Naujieji metai, Valentino diena)? 

Kiekviena šventė, kurią rengiame, savaip ypatinga. Žinoma, įvairūs renginiai vyksta kas savaitgalį. O didelės šventės, tokios kaip Helovinas ar Naujieji metai, kaskart turi savo temą, o tuomet keičiasi ir klubo išvaizda. Į tą patį klubą sugrįžę žmonės gali pajusti kitokią atmosferą.

Remdamasis savo patirtimi, kokių patarimų duotumėte būsimiems imigrantams?

Atvykstantiems lietuviams norėčiau pasakyti, kad Anglija – nėra blogis. Gal kai kurie lietuviai sako, kad čia blogai. Bet aš taip nemanau. Anglijoje gyvenimas neblogas. O didžėjams norėčiau duoti patarimą, kad jeigu tik yra noras – stenkitės, kol galite. Nepamirškite muzikos ir tobulinkite savo įgūdžius.

Portalas Anglijos lietuviams – ANGLIJA.today

 ANGLIJA.today
ANGLIJA.today

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų