2023 02 14

Elektroninės muzikos ikona Dixon pasirodys unikalioje Vilniaus erdvėje

Buvusiame radijo fabrike įsikūrusi kultūrai dedikuota erdvė „gallery 1986” vasario 15 dieną startuoja su nauja renginių serija „HU.g_1986”, kuria siekiama pristatyti didžiausius elektroninės muzikos vardus.
Didžėjus Dixon
Didžėjus Dixon

Pirmojoje serijoje pasirodys iš Vokietijos kilęs prodiuseris ir didžėjus Steffen Berkhahn, geriau žinomas kaip Dixon. Šis klubinės kultūros veteranas yra aktyvus jau nuo 1990-ųjų pradžios, ir nors per visą ši laiką keitėsi tiek muzikinės mados, klausytojai bei klubai – Dixono chameleoniškas gebėjimas nuspėti garsų tendencijas arba prie jų prisitaikyti – užtikrino vietą prie grotuvų ne vienam dešimtmečiui. Klausytojų simpatijas Steffenui taip pat nesudėtinga pamatuoti – pastarasis keturis metus iš eilės įtakingo elektroninės muzikos portalo „Resident Advisor“ skaitytojų buvo išrinktas geriausiu pasaulio didžėjumi ir užėmė pirmąją vietą prestižiniame šimtuke.

Organizatorių nuotr./Dixon
Organizatorių nuotr./Dixon

Ir nors Dixonas yra mėgstamas kaip didžėjus – jo muzikinės veiklos tuo neapsiriboja. 2005 metais kartu su duetu Âme jis įkūrė leidybinę kompaniją „Innervisions“, kuri savo veiklomis jungia skirtingas kultūras ir medijas bei užduoda toną didžiausiems elektroninės muzikos festivaliams ir klubams. Plėsdami leidybinės kompanijos veiklas – Dixon ir Âme pradėjo savo kuruojamų renginių seriją „Lost In A Moment“, kurią patys apibūdina kaip „nei festivalį, nei vakarėlį“. Kiekviena renginio serija vyksta neįprastose lokacijose, o tarp čia pasirodančių atlikėjų – didžiausi elektroninės muzikos vardai.

Norbert Tukaj nuotr./gallery 1986
Norbert Tukaj nuotr./gallery 1986

Vienas naujausių Dixono projektų – tai 2018 metai įkurtas hibridinis projektas „Transmoderna“, kuriame susijungia elektroninė muzika ir skaitmeniniai menai. Pastarasis kilo iš noro klubines patirtis „sulaužyti“ ir sukurti kažką visai naujai įtraukiančio, todėl muzika, naujųjų medijų meno teorijos, virtualios realybės ir žaidimų kūrimas čia susijungia į vienį. „Transmoderna“ pasirodymai buvo organizuojami kartu su Boiler Room, Fondation Beyeler Bazelyje, Art Basel Majamyje, Julia Stoschek Collection Diuseldorfe bei daugelyje kitų vietų.

Šis vizionieriumi vadinamas kūrėjas taip pat neapsistoja vien tik muzikinėje teritorijoje – 2017 metais kartu su rašytoja, teoretike ir meno vadove Ana Ofak įkūrė unisex drabužių liniją „Together We Dance Alone“, kartu su dizaineriu Riccardo Tisci iš mados namų „Givenchy“ sukūrė garso takelį kolekcijos pristatymui bei avataro pavidalu pasirodo kompiuteriniame žaidime „Grand Theft Auto“. Žaidime dalyviams suteikiama galimybė ne tik pasistatyti savo klubinę imperiją, tačiau ir pasikviesti pačius geriausius pasaulio didžėjus bei su jų avatarais leistis į nuotykius. Ruošiantis šiam žaidimo papildymui – kūrėjų komanda „Rockstar Games“ praleido daug laiko fiksuodami kiekvieną didžėjaus charakterio detalę – nuo jo judesių, grojimo technikos iki techninių reikalavimų pasirodymams.

Vasario 15-osios naktį erdvėje „gallery 1986“ šalia Dixon pasirodys iš Naujosios Zelandijos kilęs Eden Burns, kuris pastaraisias metais įgijo didelį pripažinimą elektroninės muzikos scenoje. Jo išleista muzika kartu su leidybinėmis kompanijomis „Optimo“ ir „Public Possession“ – dar labiau atkreipė dėmesį į šio didžėjaus kūrybą ir sceninę personą. Nakties grojaraštį praplės ir vietiniai kūrėjai – Donatas Chipak, Monika Seta, MIJU bei V.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų